Autor Wątek: [i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym  (Przeczytany 15050 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kkamykk

  • Gość
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Maj 2014, 15:28:58 »
Obowiązkowo! A jak Ci nie będą chcieli pomóc w Twoim serwisie, to zawsze możesz podjechać do innego. Serwis to serwis. Daj znać jak coś załatwisz. A tak ogólnie to jak w Polsce wygląda sprawa z serwisem? Pomagają dużo? Jak się sprawuje obsługa, itp?

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Maj 2014, 08:35:28 »
Cytat: "kkamykk"
A tak ogólnie to jak w Polsce wygląda sprawa z serwisem? Pomagają dużo? Jak się sprawuje obsługa, itp?


Wyjaśniło się. Sprzęt jest OK jak najbardziej tylko użytkownik do dupy... :oops:  Mam taki aparat  że nie wyrzuca "po gałach" komend ani ostrzeżeń/informacji. No i ..... nie odhaczałem pozwolenia na ciągły dostęp po każdorazowym połączeniu z BT z książką. Szkolny błąd, niepotrzebnie zawracałem człowiekowi głowę. W serwisie nie było kłopotu z wybieraniem z tel  pracownika ale dowiedziałem przynajmniej się że BT działa poprawnie tylko wina leży w telefonie albo we mnie... Teraz już wiem gdzie popełniłem błąd. W sumie sam do tego doszedłem parując smartfona żony - ale tam wywaliło ten komunikat i zacząłem szukać tego w moim.
 
Co do serwisu... wg mnie z reguły jest miło dopóki nic grubego się nie dzieje. Mam nadzieję, że będzie cały czas miło  bo w końcu to hyundai - a one się nie psują  :mrgreen:. Ja na tę chwile z mojego serwisu jestem zadowolony (ASO Toruń). Obsługa OK, zawsze do dyspozycji, miło i sympatycznie. W sumie wiele czasu tam nie spędziłem ale te kilka zapytań i 3 kilkugodzinne akcje przy aucie ( z serwisem włącznie) były pozytywnym doświadczeniem. Nie mam powodu do narzekania. A jak będzie dalej się okaże.

Pzdr

kkamykk

  • Gość
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Maj 2014, 17:38:12 »
Dobrze, że się wszystko dobrze skończyło. Przynajmniej jesteś teraz bardziej doświadczonym użytkownikiem samochodu jak i poniekąd telefonu :-)

Miejmy nadzieję, że w serwisie zawsze będzie miło i przyjemnie ;-)

ania_kretka

  • Gość
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Lipiec 2014, 16:14:53 »
Cytat: "kkamykk"
Dobrze, że się wszystko dobrze skończyło. Przynajmniej jesteś teraz bardziej doświadczonym użytkownikiem samochodu jak i poniekąd telefonu :-)

Miejmy nadzieję, że w serwisie zawsze będzie miło i przyjemnie ;-)
]

A MAM  pytanie, cZy działa tak lipnie jak u mnie wasze wybieranie głosowo kontaktów - aby wybrał kontakt musi byc widoczny na ekranie - a na jednej stronie widac tylko 5 kontaktów. przyklad.
wywołuje książkę telefoniczną zaczynaja sie nazwiska od A:
Aaaaa1, Aaaaa2, Aaaaa3, Aaaaa4 i np Aaaaaa5. gdy chce zadzwonić do MAMA to nie  znajduje i prosi aby wybrać ponownie, gdy wypowien widoczną na styrponie nazwę łączy sie np. Aaaaa1. wiec żeby zadzwonić do Mamy musze kilka stron przesunąć - beznadzieja lub ja coś nie robię tak.

[ Dodano: 2014-07-20, 16:16 ]
Cytat: "Bendi"
Próbowałem z dwoma Nokiami i HTC. Dodam jeszcze że samochód był sprowadzany z Niemiec ale nie wiem czy to może być ważne. Nawet +48 dawałem i też nic. Chyba będę musiał jechać do serwisu :-(


Bendi a obsługuje Ci j. polski. Ja tez mam z niemiec i niestety muszę używać angielski bo polskiego nie obsługuje.

kkamykk

  • Gość
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Lipiec 2014, 16:42:40 »
Cytuj
A MAM pytanie, cZy działa tak lipnie jak u mnie wasze wybieranie głosowo kontaktów - aby wybrał kontakt musi byc widoczny na ekranie - a na jednej stronie widac tylko 5 kontaktów. przyklad.
wywołuje książkę telefoniczną zaczynaja sie nazwiska od A:
Aaaaa1, Aaaaa2, Aaaaa3, Aaaaa4 i np Aaaaaa5. gdy chce zadzwonić do MAMA to nie znajduje i prosi aby wybrać ponownie, gdy wypowien widoczną na styrponie nazwę łączy sie np. Aaaaa1. wiec żeby zadzwonić do Mamy musze kilka stron przesunąć - beznadzieja lub ja coś nie robię tak.


Powiedz kolego, czy masz nawigację, czy zwykłe radio z BT?
Ja mam zwykłe radio z BT i samochód kupiony w Niemczech i bezproblemowo da się wybierać kontakt. Wciskasz zieloną słuchawkę, wypowiadasz hasło: PRZEZ KONTAKT, a następnie nazwę kontaktu. Z tym, że jeżeli w telefonie masz ustawione wyświetlanie kontaktów w trybie Imię, Nawisko; to w samochodzie wypowiadać musisz odwrotnie; najpierw nazwisko, a później imię. Dla przykładu: kontakt w telefonie - imię: Jan, nazwisko: Kowalski (wyświetlanie w telefonie jako Jan Kowalski), przez wybieranie głośnomówiące musisz wypowiedzieć Kowalski Jan.

ania_kretka

  • Gość
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Lipiec 2014, 17:10:10 »
Mam z nawigacją. I niestety jezyk polski nie obsługuje. A tak jak pisałem mowie phonebook, pokazują się pierwsze 5 zapisów powiem np Ania i jesli jest to potwierdzi - would you like contact with ANIA - OK i sie łączy. Ale jesli chce z MAMA to się nie połączy.....tragedia..... musze przejsc mówiąc NEXT PAGE do strony gdzie jest MAMA i wtedy wybierze.

1igor1

  • Gość
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Lipiec 2014, 19:46:43 »
Cytat: "kkamykk"
Cytuj
A MAM pytanie, cZy działa tak lipnie jak u mnie wasze wybieranie głosowo kontaktów - aby wybrał kontakt musi byc widoczny na ekranie - a na jednej stronie widac tylko 5 kontaktów. przyklad.
wywołuje książkę telefoniczną zaczynaja sie nazwiska od A:
Aaaaa1, Aaaaa2, Aaaaa3, Aaaaa4 i np Aaaaaa5. gdy chce zadzwonić do MAMA to nie znajduje i prosi aby wybrać ponownie, gdy wypowien widoczną na styrponie nazwę łączy sie np. Aaaaa1. wiec żeby zadzwonić do Mamy musze kilka stron przesunąć - beznadzieja lub ja coś nie robię tak.


Powiedz kolego, czy masz nawigację, czy zwykłe radio z BT?
Ja mam zwykłe radio z BT i samochód kupiony w Niemczech i bezproblemowo da się wybierać kontakt. Wciskasz zieloną słuchawkę, wypowiadasz hasło: PRZEZ KONTAKT, a następnie nazwę kontaktu. Z tym, że jeżeli w telefonie masz ustawione wyświetlanie kontaktów w trybie Imię, Nawisko; to w samochodzie wypowiadać musisz odwrotnie; najpierw nazwisko, a później imię. Dla przykładu: kontakt w telefonie - imię: Jan, nazwisko: Kowalski (wyświetlanie w telefonie jako Jan Kowalski), przez wybieranie głośnomówiące musisz wypowiedzieć Kowalski Jan.

Hmm, a u mnie tak nie ma, zawsze wypowiadam tak jak mam w telefonie. A mam pierwsze imię potem nazwisko.

ania_kretka

  • Gość
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Lipiec 2014, 20:20:59 »
Cytuj

Hmm, a u mnie tak nie ma, zawsze wypowiadam tak jak mam w telefonie. A mam pierwsze imię potem nazwisko.


Rozumię że niezależnie co pokazuje książka telefoniczna w samochodzie u ciebie to można wywołać każdą pozycje czy to zapisaną jako pierwszą czy jako ostatnią . Muszę poczekać na osoby mające nawigacje czy mają tak samo jak ja. Bo ja nie wywołam musi byc wyświetlone na ekranie to wywoła jak jest na innej stronie to nie wywoła. Szmelc[/quote]

kkamykk

  • Gość
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Lipiec 2014, 20:30:20 »
Cytat: "1igor1"
Hmm, a u mnie tak nie ma, zawsze wypowiadam tak jak mam w telefonie. A mam pierwsze imię potem nazwisko.

A smartfon z systemem android?

Cytat: "ania_kretka"
Rozumię że niezależnie co pokazuje książka telefoniczna w samochodzie u ciebie to można wywołać każdą pozycje czy to zapisaną jako pierwszą czy jako ostatnią . Muszę poczekać na osoby mające nawigacje czy mają tak samo jak ja. Bo ja nie wywołam musi byc wyświetlone na ekranie to wywoła jak jest na innej stronie to nie wywoła. Szmelc

No wychodzi na to, że musi się wypowiedzieć ktoś, kto posiada wersję z nawigacją...

1igor1

  • Gość
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Lipiec 2014, 12:24:19 »
Cytuj

A smartfon z systemem android?


Tak, z androidem. Jedyne co mnie wkurza to że muszę zawsze potwierdzić kontakt. Kobitka nawija 'czy połączyć z ...." "powiedz tak, lub anuluj" i zawsze trzeba potwierdzić TAK. Może da sie to jakoś wyłączyć, aby od razu wybierał numer

kkamykk

  • Gość
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Lipiec 2014, 12:43:09 »
Cytat: "1igor1"
Tak, z androidem. Jedyne co mnie wkurza to że muszę zawsze potwierdzić kontakt. Kobitka nawija 'czy połączyć z ...." "powiedz tak, lub anuluj" i zawsze trzeba potwierdzić TAK. Może da sie to jakoś wyłączyć, aby od razu wybierał numer


No to może u mnie coś jest nie tak, że trzeba odwrotnie mówić ten kontakt, albo może to dlatego, że to kontakt powiązany z kontem na Facebook?

Co do tego potwierdzania, to zgadzam się, że jest to bardzo denerwujące, ale nigdy nie myślałem o tym żeby to wyłączyć. W razie jak by źle zrozumiała kontakt, to przynajmniej nie połączy Cię od razu z innym, bo masz szansę powiedzieć Anuluj i wybrać na nowo  :mrgreen:

Offline NesQuick

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Luty 2018, 23:21:02 »
To ja mam taki problem z H i40 2012 z radiem oryginalnym z malym wyswietlaczem (wersja podstawowa).

Faaaatalnie mnie ludzie slyszą. Mowia ze glos jest cicho i znieksztalcony.

Mozecie mi cos poradzić? Chcialbym zaczac chyba od wymiany mikrofonu. Dzwonilem w dwa miejsca i nikt nie jest chetny sie tego podjac bo mowia ze to kasa za robote, nie wiadomo czy to mikrofon jest problemem i jaki wogole pasuje.

Czy moze ktos z was mnie jakos pokierwać? Jestem z Warszawy. Co robić? Kupić oryginal za kupe kasy i isc do Zenka na wymianke? Wolalbym to zrobic gdzies gdzie sie znaja i nie policza milionów monet.


Pozdr.

Offline Jacek72

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 51
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Luty 2018, 07:02:21 »
Nie będę zakładał nowego tematu...Czy mógłby mi ktoś lopatoligicznie wyjaśnić krok po kroku jak sparowac telefon (radio z małym wyświetlaczem) i40. Wydaje mi się ze probowalem wszystkiego, jednak mój telefon przez BT nie chciał się połączyć..drugi z reszta tez..

Offline konradek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Luty 2018, 22:22:05 »
Hej, ja mam taki natomiast problem.
Telefon iPhone 6s, i40 w wersji comfort.

1. Jak wybieram z książki telefonicznej - wyświetla się Jan Kowalski i numer +48501234567.
2. Jak wybieram z ostatnio odebranych - wyświetla się:
jak numer był wybrany z książki - Jan Kowalski i numer +48501234567
jak numer był wybrany w odpowiedzi na połączenie - 501234567
3. Jak ktoś dzwoni wyświetla się 501234567.

Jedyny plus że znam już większość numerów ludzi często do mnie dzwoniących.

Czy da się coś poradzić?
Niestety nie mogę zmienić wpisów do książki (wyjeżdżam czasami  za granicę), a telefonu nie chcę zmieniać.

K.