Autor Wątek: Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu  (Przeczytany 37075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agis

  • Gość
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« dnia: 03 Kwiecień 2014, 08:24:18 »
Witam, bardzo proszę o pomoc, może ktoś miał podobny problem i udało mu się zdiagnozować usterkę? Tucsonem 2.0 CRDi 83kW 2004r., jeżdżę od dwóch lat, niestety samochód od jakiegoś czasu gaśnie przy gwałtownym hamowaniu. Auto gaśnie w momencie kiedy obroty spadną poniżej 1500, po czym po przekręceniu kluczyka odpala bez problemu. Auto było podpięte i sprawdzane przez różnych elektryków, mechaników, fachmanów, serwis i żadnego błędu usterki nie wykryto. Zaczęłam od wymiany filtra paliwa, później pompy paliwa, pompy wysokiego ciśnienia, czujnika ciśnienia na listwie, przeczyszczone wtryski, sprawdzony immobiliser i niestety problem wciąż powraca. Powiem szczerze, że rozkładam już ręce. Zainwestowałam sporo w naprawę mojego Tucsona, niestety bez żadnego efektu. Dodam, że wymieniając pompę paliwa kupiłam zamiennik ale było sprawdzone ciśnienie i wszystko niby ok. Czy tylko ja trafiłam na tak felerny egzemplarz? :/ W chwili obecnej auto ma przejechane 152 000 km, wiem, że sprzęgło mam do wymiany ale to chyba nie ma nic z tym wspólnego?

ed. interpunkcja, literówki. tekla

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Kwiecień 2014, 10:05:26 »
Skoro wiesz że sprzęgło masz do wymiany, a masz pewnie dwumasa, masz też pewnie czujnik położenia wału zlokalizowany na kole zamachowym to może zajść prawdopodobieństwo że przy niskich obrotach sprzęgło dwumasowe (w przypadku mocnego zużycia) może wibrować i czujnik będzie gubił sygnał z koła zamachowego.. Podrzuć ten pomysł swojemu mechanikowi.

agis

  • Gość
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Kwiecień 2014, 14:01:26 »
Mam jeden z pierwszych egzemplarzy tucsona i podobno nie ma dwumasa.

Offline gangster

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Czerwiec 2014, 21:34:36 »
witam , mam tez taki sam problem przy nagłym hamowaniu auto gaśnie , miałem wymieniona pompkę paliwa (oryginalna ) - proszę o pomoc w sprawie - dzięki  :->

wokiu

  • Gość
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Listopad 2014, 08:28:51 »
Witam, bardzo proszę o pomoc, przepraszam że się podpinam ale mam tez taki sam problem przy nagłym hamowaniu auto gaśnie. Pompka paliwa w baku wymieniona ,filtr paliwa nowy ,w zbiorniku ¾ paliwa.

agis

  • Gość
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Grudzień 2014, 07:39:36 »
Czy udało może wam się zdiagnozować problem?? Ja trafiłam do kolejnego mechanika, który sprawdził samochód czy gaśnie również kiedy jedzie na wstecznym. Cud samochód przy gwałtownym zahamowaniu nie zgasł. Tym samym stwierdził ze nie jest to możliwe żeby to była pompa. Niestety facet rozłożył ręce, na komputerze 0 błędów i problem pozostał w dalszym ciągu ehhh A jak z waszym Tucsonami gasną również na wstecznym??

piter1777

  • Gość
gasnie
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Grudzień 2014, 18:24:28 »
ja coś podobnego przerabiałem gasł jak abs się załączał a było zwarcie na pompie abs

Offline talib323f

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Kwiecień 2015, 18:40:34 »
I mnie dopadł podobny problem, gaśnie przy mocnym hamowaniu, i dodatkowo zapaliła się kontrolka silnika. Jak kupowałem tucsona to na sprawdzeniu silnika był 1 błąd i to właśnie od ABS, czyli u mnie też powodem gaśnięcia może być coś z pompą ABSu :-/

wald

  • Gość
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Kwiecień 2015, 18:48:47 »
Sprawdzić jaka jest moc akumulatora, a później szukać dalej.

Offline talib323f

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Kwiecień 2015, 20:06:37 »
problem z kontrolką check na razie się rozwiązał, czyli jechałem do pracy (10km) na max 3 biegu i 3500 tyś. Po ponownym uruchomieniu kontrolka nie świeci.
Cytat: "wald"
Sprawdzić jaka jest moc akumulatora, a później szukać dalej.

W sumie to ładowałem aku niedawno, ale mój to jeszcze chyba oryginał, bo tylko jakieś krzaczki a nie litery ma powypisywane  :lol: siłę też ma na rozruszniku

koziolekkamil

  • Gość
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Styczeń 2016, 22:06:24 »
Witam,
czy ktoś rozwiązał problem gaśnięcia przy hamowaniu?

Violetta

  • Gość
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Styczeń 2016, 21:30:22 »
To ciekawe, usterkę gaśnięcia auta przy nagłym hamowaniu zgłaszają tylko diesle i to te najstarsze. Napiszę Wam może to co wiem z praktyki, niestetyy z innego auta niż Tucson i nie diesla. Ale może się przyda.
Moje poprzednie auto to Opel VectraB 2000 + LPG. Nie miał dwumasy, gasł przy hamowaniu ale także w czasie jazdy!!! (koszmar)
Długo błądziłam po warsztatach i dokonałam przeróżnych "napraw" aż w końcu pewien mechanik (warsztat w Piszu a nie w Warszawie) wymienił czujnik położenia wałka rorządu. I stał się cud  :-D . Już nigdy auto nie zgasło  ;-)

Offline gangster

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Styczeń 2016, 20:50:32 »
Witam , u mnie wymiana baku pomogła , syf w zbiorniku nie do wyczyszczenia , znajomy nakierował mnie na - czujnik od pompy common rail ( u niego to było przyczyna ) , ale przed gasnieciem auta przy chamowaniu a pozniej nawet na luzie wymieniłem pompke ( zaczeła gwizdac ) , załozyłem oryginalna , później doszło gaśniecie auta , dodam tylko ze lałem paliwo Verwa  lub Shell Nitro +

alien

  • Gość
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Styczeń 2016, 17:20:00 »
U mnie też jest problem z gaśnięciem przy nagłym hamowaniu i nawet przy ostrym skręcie też gasł ale sposób prosty zalać bak do pełna i nie ciągnie płatków farby z dna tylko daje rade. Mi przy 1/4 zbiornika gasł. Zalałem full i hamuje ostro i jest ok więc lać dużo i śmigać. Podniosłem siedzisko tylnie, pompka na zewnątrz oczyściłem sitko (orientuje się ktoś gdzie można kupić nowe i ile kosztuje???), potem wężyk i ściągając paliwo do pojemnika wyciągałem wężem jednocześnie paliwo i farbę. A potem ropę przez sitko i do baku. Zna ktoś dobry sposób na czyszczenie baku? (tzn. szmatą, benzyną czy szczotką drucianą a może jakiś środek chemiczny?)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Styczeń 2016, 19:24:41 »
Cytat: "alien"
orientuje się ktoś gdzie można kupić nowe i ile kosztuje???


Który? bo są dwa.