Autor Wątek: [Getz TB] klima w GETZ 1,4. Rocznik 2008  (Przeczytany 1418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gregy

  • Gość
klima w GETZ 1,4. Rocznik 2008
« dnia: 02 Wrzesień 2009, 22:26:13 »
Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat klimatyzacji w GETZIE? Minęły wakacje i po dłuższej eskapadzie zauważyłem, że podczas postoju w korku (ponad 1 min) w aucie zaczyna robić się duszno przy włączonej klimatyzacji. Tak jakby praca klimatyzacji zależna była od prędkości obrotowej silnika. Czy to normalne? Jeździłem innymi autami z ręczną klimą i takie zjawisko nie występowało, a w GETZIE niestety podczas upału występuje i jest mocno uciążliwe. To pierwszy letni sezon i już taki problem. Jeśli ta klima tak działa, to po cholerę taka klima? Nie wspomną o drżeniu kierownicy, którego przyczyny serwis w Mysłowicach nie potrafi zdiagnozować. Metoda prób i błędów tj wymiana kół, teraz piastów, a co potem. Ten koncern skutecznie dobija klientów. Ok, już dobrze, spokojnie; może ktoś mi coś podpowie...?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 22:16:34 przez Brt »

xaltuton

  • Gość
Re: klima w GETZ 1,4. Rocznik 2008
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Wrzesień 2009, 11:41:37 »
Mi kierownica drzala od opon. Po wymianie efekt znikl.

[ Komentarz dodany przez: BartBartez: 2009-09-03, 12:03 ]
EDIT: Usunięto zbędny cytat

thepablo

  • Gość
klima w GETZ 1,4. Rocznik 2008
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Wrzesień 2009, 12:31:22 »
Witam,

posiadam klime w getzie 2004, działa bardzo dobrze. Absolutnie działanie klimy w getzie nie jest zależne od obrotów silnika. Po odpaleniu auta uruchamiam klime (należy pamiętać o zamknięciu obiegu powietrza) na wolnych obrotach silnika po kilkunastu sekundach wieje chłodem.

Musisz dokonać diagnozy, bo nie jest to normalne działanie. Należy zacząć od sprawdzenia szczelności układu klimatyzacji. Jeżeli podczas jej pracy słyszysz dźwięk podobny do zasysania powietrza oznacza to że układ jest rozszczelniony. Było tak w moim aucie. Na początku bardzo cicho z czasem coraz głośniej. Po roku eksploatacji przestała chłodzić. Okazało się, że przyczyną awarii była chłodnica klimatyzacji która dosłownie się rozsypała :). Po wymianie działa idealnie i nie słychać żadnych dodatkowych dźwięków podczas jej działania.