Autor Wątek: Strasznie bierze olej pomocyyy Scoupe 1.5 Turbo  (Przeczytany 5308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adam2701

  • Gość
Strasznie bierze olej pomocyyy Scoupe 1.5 Turbo
« dnia: 31 Sierpień 2009, 20:55:47 »
Witam posiadam Scoupe 1.5 GT Turbo i strasznie mi bierze olej na okolo 1000 km okolo 1 litr oleju w rurze od turbo jest olej to chyba przez Turbo bo też tak do kąca nie reaguje czy można jakoś zaślepić Turbo bo nie mam kasy na regeneracje??? ktoś też pisal że jakieś t17 pasuje czy jest może jakieś tańsze turbo które podejdzie do tego modelu proszę o pomoc ??

Tigersoft

  • Gość
Strasznie bierze olej pomocyyy Scoupe 1.5 Turbo
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Sierpień 2009, 21:12:54 »
ooo, to uroki scoupe GT.


jak chcesz turbo jakiekolwiek w pozytywnym stanie to mniej niz tysiaczka nie wydasz.
ja ez mam juz dosc turbo i go wyrzucam, regenerowałem (1400 zł), znów bierze olej, dałem do reklamacji, zrobili ale juz znów bierze olej, juz nie mam sił ani pieniędzy :(

ja robie teraz tak: najtańszym kosztem, możesz podobnie

-załatw sobie kolektor wydechowy od wersji LS
-przerób wtydech pod wyjscie od LS (najlepiej załatw sobie fragment wydechu :
a) od kolektora do giętkiego łącza od wersji LS
b) od giętkiego łącza do łączenia katalizatora od GT

teraz przed łączeniem giętkim obetnij oba, zespawaj tak zeby wszystko pasowało i masz już przygotowaną przejściówkę z GT do LS

mocujesz kolektor wydechowy, stworzoną wyżej przejściówkę ( ty nie wiem czy inie wystarczył by po prostu fragment wydechu od LS, ale ja miałem pordzewiały więc robiłem taką przejściówkę, przynajmniej wiem ze bedzie pasowac), łączysz przewód dojscia wody do turbo z jej ujsciem, wyjscie smarowania olejem doprowadzasz do miski olejowej, wszystko skręcasz i wuala :)

niedługo sprawdzę w praktyce.

bedziesz mógł już jezdzić ale autko bedzie słabsze (coś jak LS) przydało by sie jeszcze zamienić tłoki wyciągając te od GT (odprężone) a wsadzając od LS ale to koszta , czas i praca, jednak zyskujesz na mocy (coś pomiędzy GT a LS . Teoretycznie LS ale o wiele mocniejsze jest na podzespołach GT no i spalanie ci spadnie.

kolega podobnie robiła i autko mimo ze bez turbo naprawde ładnie idzie (ale zapomnij juz o wyprzedzaniu bez redukcji biegów jak dotychczas).

jesli zrobisz tak jak ja to opisałem to jest jeszcze jedna zaleta o ile tłoków nie zamienisz- zawsze możesz wróciś do Turbo zamieniając kolektory wydechowe poprostu :))) zajmie to chwila i z LS znów masz GT

na dniach ja to wszystko przetestuje :)))

potem dla poprawy mocy większe wtryski i przepustnice poszukam, kumpel przypasował od fiata Coupe 2,0 :))) poprawa mocy widoczna a jeśli nie od fiata to poszukam białych od scoupe bo te mają podwójny wytrysk (bez kontekstów), a żółte tylko pojedyńczy więc są mniej wydajne. te od fiata mają 4...

Maciek

  • Gość
Strasznie bierze olej pomocyyy Scoupe 1.5 Turbo
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Sierpień 2009, 21:31:38 »
czesc mam problem potrzebuje jakiejs turbiny do mojego scoupe Gt skad mozna taka dostac bo mi sie calkiem rozpadla tzn pekla obodowa i chce caly czas miec turbo nie wiem moze macie kogos kto by mogl mi sprzedac taka turbinke albo czy z jakiegos innego samochodu pasuje do mojego Scoupe

adam2701

  • Gość
Strasznie bierze olej pomocyyy Scoupe 1.5 Turbo
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Sierpień 2009, 21:33:05 »
Aha dzięki wielkie że się tak rozpisałeś jeśli będziesz to robił to wrzuć foto bo ja też zamierzam tak zrobić jak napisałeś wyżej

Tigersoft

  • Gość
Strasznie bierze olej pomocyyy Scoupe 1.5 Turbo
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Sierpień 2009, 21:51:13 »
Cytat: "Maciek"
czesc mam problem potrzebuje jakiejs turbiny do mojego scoupe Gt skad mozna taka dostac bo mi sie calkiem rozpadla tzn pekla obodowa i chce caly czas miec turbo nie wiem moze macie kogos kto by mogl mi sprzedac taka turbinke albo czy z jakiegos innego samochodu pasuje do mojego Scoupe



z jakich aut pasuje to jest już na forum, poszukaj

a jesli chcesz uszkodzoną turbine na przekładke czy coś to mam tanio do oddania tylko ze dymiła, ale jeśli chcesz tylko obudowe to tanio oddam :)

Maciek

  • Gość
Strasznie bierze olej pomocyyy Scoupe 1.5 Turbo
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Sierpień 2009, 22:41:50 »
a za ile mi ja oddasz w calosci trudno ze dymila zrobi sie

Tigersoft

  • Gość
Strasznie bierze olej pomocyyy Scoupe 1.5 Turbo
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Sierpień 2009, 23:06:11 »
masz info na PW :)

uszkodzone turbiny mam dwie w garazu...

harabin

  • Gość
Strasznie bierze olej pomocyyy Scoupe 1.5 Turbo
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Sierpień 2009, 23:16:16 »
Powiedz mi jeszcze że to te czarne z okolic Katowic, w dowodzie składak, i panienka sprzedawała.

Pytałem się czy bierze coś oleju, a ona na to: "co jakiś czas kupuję no i wożę ze sobą literek i dolewam jak ubywa :)"

Maciek

  • Gość
Strasznie bierze olej pomocyyy Scoupe 1.5 Turbo
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Sierpień 2009, 23:29:25 »
nie ja jestem z kielc nie z okolic katowic:)

harabin

  • Gość
Strasznie bierze olej pomocyyy Scoupe 1.5 Turbo
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Sierpień 2009, 23:39:08 »
Cytat: "Maciek"
nie ja jestem z kielc nie z okolic katowic:)


pisałem do adama2701

Na giełdzie na miedziance gościu robi regenerację za 800zł z roczną gwarancją, ale jak twoją szlak trafił to bierz od tigersofta i rób ją albo przejdź na stock N/A czyli krótko mówiąc zrób z niego LS.

Jeszcze się okaże że tylko moje S-coupe GT to rodzynek jeżeli chodzi o bezawaryjność, ale jak to mówią wszystko do czasu :)

Tigersoft

  • Gość
Strasznie bierze olej pomocyyy Scoupe 1.5 Turbo
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Wrzesień 2009, 07:40:39 »
za 800 zregenerują jeśli wał cały, jeśli poszedł to koszt regeneracji wzrasta nawet do 1500 :( ja dałem 1400bo mam wszystkie bebechy nowe

adam2701

  • Gość
Strasznie bierze olej pomocyyy Scoupe 1.5 Turbo
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Wrzesień 2009, 08:00:06 »
No to już wole przerobić na LS bo tak jak kolega
Tigersoft zregenerował za tyle kasy i dalej mu olej bierze wole mieć auto słabsze niż ma mi się ciągle coś psuć jakbym pracował to na pewno bym to zregenerował ale ja jeszcze chodzę do szkoły a od rodziców tyle kasy nie będę brał :) kupie kolektor wydechowy od Ls i się pobawię ale narazie czekam na info Tigersofta bo też zamierza to zrobić

Tigersoft

  • Gość
Strasznie bierze olej pomocyyy Scoupe 1.5 Turbo
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Wrzesień 2009, 09:37:06 »
no ja bede na dniach to robic bo musze odzyskac dowod rejestracyjny ktory zabrali mi po wypadku wiec musze jechac na przegląd a z tak dymiącym autem to mnie wyśmiej ą :(

a na razie nie mam kasy bo musze za studia zapłacic wiec na razie zrobie z niego hybryde pomiedzy GT a LS a jak dorwe potem moze lepsze turbo to bede zawsze mogł wsadzic :)

Maciek

  • Gość
Strasznie bierze olej pomocyyy Scoupe 1.5 Turbo
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Wrzesień 2009, 10:03:27 »
czy tigersoft moze mi odpisac bo naprawde potrzebuje tej turbinki prosze o kontakt:)

norton91

  • Gość
Strasznie bierze olej pomocyyy Scoupe 1.5 Turbo
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Wrzesień 2009, 11:04:42 »
Cytuj
Jeszcze się okaże że tylko moje S-coupe GT to rodzynek jeżeli chodzi o bezawaryjność


Nietylko ty, ja tez nie mam nic do zarzucenia mojemu Scoupe GT ;p