Autor Wątek: [ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażni  (Przeczytany 14151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

masterblaster

  • Gość
Witam, pierwszy raz wyjazd na narty ixem po lifcie i od początku mam problem.
Mam box dachowy ok 2m Interpack, belki do bagażnika kupione w salonie Hyundaia mocowane do relingów. Cały problem polega na tym że belki muszą wchodzić w dziurki w relingach. Przy tym ustawieniu box (przesunięty na uchwytach max do przodu) zachodzi nad bagażnik co uniemożliwia otwarcie go do końca tylko lekkie uchylenie na tyle że przecisnąć sie jakoś można ale znacznie utrudnia korzystanie z bagaznika.
Czy ktoś przerabiał ten temat, jakieś rozwiązania, czy można nawiercić nowe otwory?

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Luty 2014, 10:31:33 »
Na starym forum za dawnych czasów pojawiał się taki problem- i o ile pamiętam, skutkowało to tym że trzeba było kupić krótszą "trumnę".

masterblaster

  • Gość
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Luty 2014, 10:48:51 »
No niestety nie wchodzi to w grę.
I dokupywanie nowych poprzeczek takich co bez mocowania w dziurki też nie.

cruel

  • Gość
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Luty 2014, 12:25:28 »
Haha, mieliśmy ten sam problem.
Poprzeczki braliśmy w salonie i to był chyba największy błąd.
Trumne mieliśmy starą, ale nijak nie pasowały nawiercenia, a nowe strach robić bo konstrukcja straciłaby na sztywności.
Więc pojechaliśmy do sklepu po nową trumienkę. I jak się dowiedzieliśmy na starcie sporo właścicieli ix35 miało problem z doborem bagażnika do auta ze względu właśnie na te poprzeczki z salonu. Gdyby brać inne w sklepie już to sprawa byłaby prosta, bo dobrałoby się normalne, nie wchodzące w te dziurki w relingach.
Ale jakoś udało się dobrać box. Co prawda bagażnik nie otwiera się do końca, brakuje jakieś z 3 cm, ale nie przeszkadza to w niczym. Box ma chyba 187cm długości. Więc przy  tym 2metrowym to już zdecydowanie gorzej masz.
Gorzej jak się rowerowy założy i zapomni się o nim przy otwieraniu klapy i walnie się w rynienki... No cóż. Teraz specjalnie się poprzeczek zmieniać nie będzie ;]

santa claus

  • Gość
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Luty 2014, 16:19:34 »
Jest jeszcze jeden sposób - znaleźć magika, który przerobi klapę aby otwierały się jak drzwi.  Tak jak na zdjęciu ale nie wiem na ile to wykonalne.

Offline Slay75

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 249
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Luty 2014, 16:56:08 »
Cytat: "cruel"
Gorzej jak się rowerowy założy i zapomni się o nim przy otwieraniu klapy i walnie się w rynienki...


Eee, bez przesady, mam belki kupione w salonie i 4 bagażniki rowerowe, ale kupione poza salonem. Problem z obijaniem klapy bagażnika o rynienki nie występuje.

koszak

  • Gość
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Luty 2014, 21:09:00 »
Ja miałem ten sam problem i postanowiłem nawiercić kolejne dziury w relingu. Byłem z tym problemem w serwisie i tam powiedzieli mi, że jak chce w ten sposób zrobić to nie ma problemu, a gwarancję tracę tylko na relingi a nie na całą blacharkę. Tak zrobiłem i teraz nie mam z niczym problemu.

dadick

  • Gość
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Marzec 2014, 20:29:46 »
Cytuj
Czy ktoś przerabiał ten temat, jakieś rozwiązania, czy można nawiercić nowe otwory?


Ja wywalilem po jednym bolcu na belce i rozsunalem belki. Wystarczylo i klapa sie otwiera bez problemu

Kauczuk

  • Gość
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Wrzesień 2015, 14:01:31 »
Czy w tym temacie ktoś może polecić jakiś bagażnik dachowy i ewentualnie trumnę do niego? Patrzę na serwisie aukcyjnym to są takie po 300-400 zł wyglądają solidnie. Ale może ktoś z Was ma jakieś konkretne nie koniecznie oryginały?

verso

  • Gość
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Wrzesień 2015, 15:30:04 »
Nie wiem jak duża jest różnica  ;-) do poczytania i obejrzenia:
http://www.mojasportage.pl/viewtopic.php?f=16&t=69&start=100

Offline belgrano

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[ix35 EL] Bagażnik dachowy
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Marzec 2016, 16:28:46 »
Panowie co polecacie za belki na dach aby było ładnie i estetycznie? Czy trzeba jakieś specjalne czy są uniwersalne także dobre?

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Marzec 2016, 18:24:44 »
Kupilem zestaw firmy Thule cos w okolicach 900zl komplet dwie belki i mocowanie do relingow i jestem b zadowolony.

Offline belgrano

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Marzec 2016, 19:44:57 »
Jakieś śruby wchodzą w te otwory w relingach?

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Marzec 2016, 20:01:46 »
Uchwyty belki dedykowane sa do danej grupy modeli w naszym przypadku pasuja tez do Kii Sportage i Sorento zadnych otworow nie wykorzystujesz nic nie trzeba demontowac zakladasz zacisk skrecasz imbusem i po klopocie montaz 10 min max.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Marzec 2016, 20:27:19 »
Belgrano zanim utworzysz nowy temat użyj funkcji szukaj.