Autor Wątek: [ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażni  (Przeczytany 14151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lifo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Marzec 2016, 07:36:21 »
Ja kupiłem Inter Pack Quiet Q102 . Tani , cichy i  ładnie wygląda tylko trochę upierdliwy przy montażu, ale ja korzystam z bagażnika 2 razy w roku więc mi to nie przeszkadza.

verso

  • Gość
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Kwiecień 2016, 08:54:00 »
A czy ww. belki również należy mocować do fabrycznych otworów w relingach? chodzi mi o to, czy można je przesuwać przód? tył?

Offline Lifo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Kwiecień 2016, 09:22:36 »
Można przesuwać bez problemu.

verso

  • Gość
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Kwiecień 2016, 10:21:05 »
Ok! dzięki  ;-)

Jeździsz z tymi belkami cały czas? czy zdejmujesz? i czy faktycznie są ciche?

Offline Lifo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Kwiecień 2016, 14:34:12 »
Wydaje mi się że tak. Ja kupowałem bezpośrednio w sklepie: http://www.interpack.eu/product-pol-5082-Inter-Pack-Quiet-Q102-bagaznik-na-relingi-zintegrowane.html

Zwykle z belkami nie jeżdżę na co dzień. Jeździłem po ostatnim wyjeździe na narty jakiś miesiąc po mieście (nie było czasu na zdjęcie) i było OK.
 Co do głośności to mam porównanie tylko do jednych belek thula. Wcześniej miałem coś takiego :


Ten inter pack jest dużo cichszy. Jedyna wadą jest to że aby zamontować coś na tych belkach na wsuwki to należy zdjąć łapy czyli w zasadzie trzeba zdemontować belki z dachu.

Offline kicek83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 47
bagażnik dachowy
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Maj 2016, 15:56:45 »
Witajcie proszę o informacje jakie bagażniki dachowe używacie do naszych relingów zintegrowanych. Jakie macie doświadczenia itp. Ktoś pisał na forum o takich Inter Pack Quiet Q102 czy ktoś może coś o nich jeszcze powiedziec (pasują bez problemu do naszych hyundajków?)

Paweł K.

  • Gość
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Maj 2016, 10:59:36 »
Oprócz IX35 mam w domu także KIA CARENS IV który ma identyczne relingi dachowe (w końcu KIA i HYUNDAI to ta sama rodzina :) ). Kupiłem 2 lata temu bagażnik firmy AGURI. Uniwersalny, do tego typu relingów. Tak jak wspomniałem, jeżdżę z nimi 2 lata i wszystko gra. Na 100% będą pasowały także do IX35. Z minusów muszę przyznać iż przy prędkościach ponad 100km/h czujesz się jak w samolocie. Huczy to cholerstwo ale do tego trzeba się przyzwyczaić bo to cecha każdego bagażnika dachowego.

Na allegro jest tego mnóstwo

Offline Lifo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Maj 2016, 08:52:29 »
Mam inter packa i pasuje bez problemu. Jest cichy i ładnie wygląda chociaż nieco upierdliwy w montażu.

Offline belgrano

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Maj 2016, 10:16:58 »
A można przyciąć aby nie wystawały tyle za relingi?

szymu

  • Gość
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Maj 2016, 15:39:24 »
Cześć,

ja mam Thule Wingbar Edge. Jedyny dźwięk jaki słychać to delikatne syczenie/gwizdanie od ok 130km/h.
Z wad to obniżona nośność w porównaniu do standardowych Thule (75kg zamiast 100kg co po odliczeniu masy boxa ma znaczenie) oraz fakt, że są krótsze niż standardowe (wyglądają ładniej ale zmieszczą mniej rowerów).

Offline Lifo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Maj 2016, 09:42:21 »
To chyba jeden z najlepszych bagażników. Minusem jest tutaj cena . Jest 2,5 razy droższy od takiego inter packa. Chociaż jak bym jeździł dużo z bagażnikiem to bym go pewnie kupił.

Alibaba

  • Gość
Belki bagażnika dachowego IX35
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Marzec 2017, 23:03:19 »
Zamierzam kupić aluminiowe belki bagażnika dachowego do relingów do przewiezienia nart, deski czy drabiny ma działkę, a może kiedyś boksa. Przepatrzyłem kilkadziesiąt ofert w internecie i widzę problem z trzymaniem uchwytów za zintegrowane relingiem. W serwisie nie maja na stanie, mogą zamówić...

Dlatego mam pytania do posiadaczy belek do relingów, gdyż w ASO nie potrafiono mi odpowiedzieć na wątpliwości:
Czy posiadane przez was bagażniki wykorzystują otwory od wewnątrz relingu? Chyba są po to by zapobiegać przesuwanie się relingów. Na aukcjach żaden nie wykorzystuje tych otworów.
Czy uchwyty cała powierzchnią stykają się z relingiem? Przez co jest mocniejsze trzymanie. Na niby dedykowanych bagażnikach widzę że są one raczej do obejmowania relingów... Nie powodują odkształceń relingów?
Czy belki nie kolidują z odsuwanym dachem panoramicznym? Chciał bym nie za wysoko podnosić ponad dach belek bo i tak wysoko a i trudno włożyć cokolwiek.
Czy mocno zakłócają strumień powietrza, mocno hałasują?
Jakiego producenta, symbol (nazwę) macie swojego bagażnika i sprawdza się w użytkowaniu.

zlafar

  • Gość
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Marzec 2017, 17:27:57 »
Witam,
Używam do fabrycznych relingów uchwyty Thule. Baza 753 + kit 4009.
Bardzo dobre mocowanie uchwyty zaciskaja sie na relingach, ale nie wykorzystują otworów w relingach. Jak byś potrzebował dokładny opis to wrzuce fotki.
Relingi sie nie odształcają, a jak za mocno skręcisz to widać jak belki się uginają.
Bagażnik mam na narty (w zimie nie otwierałem dachu). Jestem wysoki także dla mnie nie ma problemu z wrzucaniem na dach. Z rowerami się nie męcze, bo zakładam na hak z tyłu.
Używałem belki stalowe, w zestawie z nartami przy większych prędkościach są dosyć głośne, polecam też aluminiowe są bardziej opływowe i lepiej wyglądają.

Offline belgrano

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[ix35 EL] trumna - box dachowy uniemożliwia otwarcie bagażnika
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Marzec 2017, 17:42:25 »
Ja mam te 359zł
Kształt skrzydła, nie słychać szumów, nie wystają żadne końcówki. Nie ściągam ich bo są niskie i samochód ładnie wygląda.
Oczywiście plastiki są delikatne ale trzymają. Zamki ok. choć mogłyby lekko chodzić.
Ogólnie cena załatwiła sprawę w równi z wyglądem.
http://allegro.pl/opel-mokka-sportage-ix-35-audi-q3-q5-bagaznik-i6720295500.html

ryba4

  • Gość
Szukam bagażnika dachowego, którego belki będą na wysokości
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Listopad 2017, 21:59:13 »
Mam już od lat box dachowy, którego nie chciałbym zmieniać, bo jest bdb.

W moim IXie mam zintegrowane relingi.

Poszukuję takiego bagażnika (belek), który po zamontowaniu praktycznie będzie na wysokości relingów. A jedynym tego powodem jest ograniczona wysokość wjazdu do garażu, i mój cały zestaw nie może przekraczać 202cm - box (33cm), IX (168cm) i jest kłopot...

Znalazłem coś takiego, ale niestety do zintegrowanych nie pasuje.
http://sklep.cubik.pl/sklep/p-3297-Bagaznik_Aguri_Prestige_na_relingi_dachowe_P6

Może ktoś z Was posiada takie belki/bagażnik, to proszę niech podzieli się opinią.

Pozdrawiam!