Autor Wątek: Pare pytań - centralny zamek ,lusterka, fotel itp...  (Przeczytany 4372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sarna

  • Gość
Pare pytań - centralny zamek ,lusterka, fotel itp...
« dnia: 14 Czerwiec 2008, 14:07:37 »
Witam jestem od niedawna posiadaczem scoupe z 93 roku.Mam pare pytań w zwiazku z centralnym zamkiem ,czy w kazdym scoupe był centralny?? Jesli tak to gdzie szukac przyczyny niedzialajacego zamka i jeszcze jedno pytanie w zwiazku z elektrycznym lusterkiem jedno chodzi drugie nie podobno jakas kostka niepodłaczona i tez pytanie do was gdzie ją mozna znaleśc znaleść.Z góry dziekuje za pomoc .

Pyros

  • Gość
Pare pytań - centralny zamek ,lusterka, fotel itp...
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Czerwiec 2008, 14:10:02 »
Co do centralnego to z tego co sie orientuje to zaden Scoupe nie miał fabrycznie montowanego centralnego zamka. Co do przyczyny niedziałającego zamka to podaj więcej informacji :-P

Sarna

  • Gość
Pare pytań - centralny zamek ,lusterka, fotel itp...
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Czerwiec 2008, 14:27:10 »
No wydawalo mi się ze z kluczyka to mialy no ze pilota to wiem ze niemialy. No co ja moge napisac poprostu nie dziala jak by go niebyło a i jeszcze jedno pytanie co to za urządzenie do ktorego dochodzi wiazka kabli pod siedzeniem pasażera. A moze tos ma jakas ksiazke do scoupe w pdfie bo zamotane te hyundaje.

Rafi

  • Gość
Pare pytań - centralny zamek ,lusterka, fotel itp...
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Czerwiec 2008, 17:02:21 »
Ja mam jakiś manual do Scoupe po angielsku w formacie PDF jeśli jesteś zainteresowany to odezwij się na priv.

Aby dostać się do kostki od lusterka musisz zdemontować tapicerkę na drzwiach.

To coś pod fotelem pasażera to TACU (time and alarm control unit) steruje czasowym wyłącznikiem wycieraczek i alarmem firmowym (jeśli autko jest w nie wyposażone). Jest tam jeszcze czasowy wyłącznik ogrzewania tylnej szyby, sygnał ostrzegawczy o otwartych drzwiach  i może jeszcze coś o czym zapomniałem ;/

Sarna

  • Gość
Pare pytań - centralny zamek ,lusterka, fotel itp...
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Czerwiec 2008, 23:24:06 »
Mam jeszcze pare pytan czy fotlel pasazera po otwrciu powinien przesunac sie do przodu jak np w hondzie?? i moze ktos mial jakis przypadek bujajacego sie fotela i co moze byc tego przyczyna??I takie pytanko czy swiatlo trzeciego stopu na spojlerze to tylko atrapa?? bo po odkreceniu klosza byla tylko plastikowa fabryczna zaślepka w miejscu żarówki.

Pyros

  • Gość
Pare pytań - centralny zamek ,lusterka, fotel itp...
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Czerwiec 2008, 23:45:23 »
1.Niestety tak nie jest i fotel nie przesuwa się sam po otwarciu.
2.Bujający fotel to nie jest wyposażenie "standard" więc musisz po prostu sprawdzić śruby go mocujące :-P
3. Trzecie światło stopu nie jest atrapą i jak najbardziej powinno świecic!!! Jeśli w środku nie masz nic to oznacza,że ktoś coś w nim kombinował. Chyba,że brakuje Ci tylko żarówki to chyba wiesz co w takim przypadku zrobić..... ;-)

Rafi

  • Gość
Pare pytań - centralny zamek ,lusterka, fotel itp...
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lipiec 2008, 06:28:21 »
2. U mnie jakiś czas temu zaczął "bujać" sie fotel pasażera, na pewno nie jest to wina śrub mocujących (przynajmniej w moim przypadku) dziś może się zmobilizuje i spróbuje coś z tym zrobić, napisze co to było.
3. Ja mam 2 sztuki S-coupe GT i w obu miałem atrapy (żadnych kabli, żarówek).

BartBartez

  • Gość
Pare pytań - centralny zamek ,lusterka, fotel itp...
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Lipiec 2008, 07:27:23 »
1.W jednym z moich Scoupe się przesuwał

3. W obu miałem atrapy, ale wystarczy dobrać oprawkę żarówki i łatwo jest to podłączyć

maspex

  • Gość
Pare pytań - centralny zamek ,lusterka, fotel itp...
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Lipiec 2008, 14:44:11 »
Dokladnie jak BartBartez napisal,w moim Skupie fotel pazazera sie przesuwa jak sie pociagnie wajche,najpier sie sklada,potem do przodu leci. Teraz juz wiem,dlaczego jakis kabel mi wisi w bagazniku (od lamp do spoilera) :D tez pewnie mialem atrape w spoilerku,ale STOP dziala ( a myslalem,ze albo walniety w klape byl i ktos nie umial pociagnac kabli,albo jakies zwarcie sie zrobilo i ktos takie obejscie zrobil) Widocznie w standardzie to tylko czerwony odblask jest

BartBartez

  • Gość
Pare pytań - centralny zamek ,lusterka, fotel itp...
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Lipiec 2008, 15:20:32 »
A tak dla potomności to oprawkę żarówki spoilera najłatwiej dobrać w sklepie z częściami do ciężarówek(od lamp obrysowych) na żarówkę W5W(spokojnie wystarcza)

Pyros

  • Gość
Pare pytań - centralny zamek ,lusterka, fotel itp...
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Lipiec 2008, 17:34:03 »
1. Dostałem jakiegoś zacmienia(może ta pora nocna),ponieważ logiczne,że fotel się przesuwa do przodu(oczywiście nie automatycznie...a szkoda :-P )po naciśnięciu wajchy!!!! U mnie też tak jest :mrgreen:
3. Co do światła stopu to jeśli jest to prawda to niezłe jaja(niezłe skąpce z tych koreańczyków)!!!! :-P

Rafi

  • Gość
Pare pytań - centralny zamek ,lusterka, fotel itp...
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Lipiec 2008, 19:27:24 »
Cytat: "Sarna"
czy fotlel pasazera po otwrciu powinien przesunac sie do przodu

Wymontowałem dziś fotel pasażera i oto co stwierdziłem:
powinien robić tak --> patrz FILMIK(sorry za jakość)
Do dnia dzisiejszego fotel samoistnie się nie przesuwał z powodu urwanego zakończenia linki (musiał tam być jakiś haczyk czy cuś) . W jednym "Skupie" miałem tą urwaną linkę a w drugim nie było jej wcale ale, cała "konstrukcja" jest więc tak jakby brakowało tylko linki.


Cytat: "Sarna"
przypadek bujajacego sie fotela i co moze byc tego przyczyna??

W moim przypadku powodem był brak (powypadały) 3 "koralików"( nie wiem jak to się fachowo nazywa). Powinny być 4 po dwa na każdą szynę, dodatkowo są tam dwie tak jakby sprężyny.


Przy składaniu trochę nerwów zjadłem (nie obeszło się bez ponownego rozbierania) no ale efekt jest bynajmniej zadowalający :D  ;]

BartBartez

  • Gość
Pare pytań - centralny zamek ,lusterka, fotel itp...
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Lipiec 2008, 19:57:59 »
Cytat: "Pyros"
Co do światła stopu to jeśli jest to prawda to niezłe jaja(niezłe skąpce z tych koreańczyków)!!!!


Podejrzewam, że chodzi o to iż w niektórych krajach nie można miećtrzeciego światła STOPu

Sarna

  • Gość
Pare pytań - centralny zamek ,lusterka, fotel itp...
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Lipiec 2008, 08:22:32 »
Dzięki wszystkim za pomoc.I pytanie jeszcze odnośnie fotela.Może ktoś sie pokusi o opis krótkiego demontażu fotela by ułatwić mi to zadanie.

Rafi

  • Gość
Pare pytań - centralny zamek ,lusterka, fotel itp...
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Lipiec 2008, 11:02:37 »
Odkręcasz 2 nakrętki z przodu i dwie śruby z tyłu fotela...