Autor Wątek: Pare pytań - centralny zamek ,lusterka, fotel itp...  (Przeczytany 4371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cendra

  • Gość
Pare pytań - centralny zamek ,lusterka, fotel itp...
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Lipiec 2008, 23:48:15 »
Jestem zaskoczony tym, że fotel się przesuwa :shock: Musze sprawdzić czemu to u mnie nie działa...
Tym trzecim światłem stopu też jestem zaskoczony, u mnie działa i trochę mnie wryło, że robili tam atrapy... <lol2> S-coupe cały czas mnie zaskakuje...


Dodano 06.07.2008r.:
Czy w tym miejscu (zaznaczyłem na zdjęciu) brakuje tego "haczyka" :?:



Jak to naprawić, z czego dorobić :?: Może się ktoś pochwalić doświadczeniami :)

Sarna

  • Gość
Pare pytań - centralny zamek ,lusterka, fotel itp...
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Lipiec 2008, 13:04:05 »
Mam zamiar tez sie zabrać za naprawę tego patentu od przesuwania. Jak narazie udało mi sie przypatrzeć ze w tym pancerzyku jest identyczna linka z podobnym zakończeniem jak do hamulca w rowerze chodzi mi o drugi koniec linki nie ten urwany. I moj pomysł jest taki kupić nowa linkę przedźiać przez ten pancerzyk co już jest,linkę skrócić  na odpowiednią długość i zakupić jeszcze taką śrubkę z dziurka (tez stosowaną w hamulcach rowerowych), przedziać przez tą śrubkę z dziurką linkę i mocno przykręcić do tego uchwycika co powinien być zahaczony o niego  ten urwany haczyk.Mam nadziej ze wmiarę jasno napisalem o co chodzi narazie to tylko mój pomysł na zrobienie tego,niestety nie mam czasu na wprowadzenie go w życie, ale może ktoś z was  go wypróbuje i pochwali sie czy mu się udało.

Rafi

  • Gość
Pare pytań - centralny zamek ,lusterka, fotel itp...
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Lipiec 2008, 18:47:33 »
Cendra, Tak - tam powinno być jakieś takie zakończenie aby można było zaczepić o tą "dziurkę" ;-)
Ja zrobiłem coś w stylu pomysłu kolegi Sarna,:
Zdemontowałem linkę, następnie obciąłem (tak jak pokazuje czerwona kreska), później ściągnąłem tą końcówkę z śrubą (niebieska strzałka) wyciągnąłem linkę, obciąłem pancerz tak żeby  zostało go wystarczająco dużo aby można było to ponownie zamontować (trzeba przymierzyć -pancerz miała ok. 50 cm ja obciąłem ok.10cm  i jest dobrze).
Przeciągnąłem linkę przez pancerz, zamontowałem końcówkę (niebieska strzałka) później linkę  przewlekłem przez otwór (zielona strzałka) i skręciłem stosując to co znalazłem w garażu patrz drugie foto  ;]