Autor Wątek: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30  (Przeczytany 181093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #390 dnia: 10 Wrzesień 2020, 12:33:00 »
Czytałem wszystkie posty ,to żeby to zweryfikować to czy muszę zdejmowac kierownicę żeby sprawdzić?

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #391 dnia: 10 Wrzesień 2020, 12:43:15 »
Czytałem wszystkie posty ,to żeby to zweryfikować to czy muszę zdejmowac kierownicę żeby sprawdzić?
A podaj kolego ten VIN. Może znajdę coś na stronie: https://hyundai.catalogs-parts.com

Edit:
Jednak jest to tylko katalog, który zawiera WSZYSTKIE możliwe konfiguracje części, a nie te konkretnie zainstalowane w danym egzemplarzu pojazdu, także nic się nie poradzi. Trzeba samem sprawdzić po naklejkach, ale nie wiem czy 10 minut wystarczy, bo chyba do zegarów będzie się trudno dostać.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2020, 13:02:14 przez lukasz536 »

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #392 dnia: 10 Wrzesień 2020, 13:32:32 »
A Ty dokladales u siebie tempomat ,co wymieniłeś ? który rok Twojego auta

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #393 dnia: 10 Wrzesień 2020, 13:59:08 »
A Ty dokladales u siebie tempomat ,co wymieniłeś ? który rok Twojego auta
Ja mam kombi z 2014 roku w wersji dość podstawowej, ale do końca nie wiem jakiej, bo nawet dealer przy przeglądzie pisał niespójnie.
Wygląda na to, że jest to zwykły Classic, czyli druga po Base wersja. Nawet szyby mam na korbki z tyłu, a klima manualna.
Co ciekawe, w moim przypadku nie trzeba było niczego zmieniać - zwijacz, zegary i komputer były w porządku. Dołożyłem same przyciski i wiązkę, bo to jest konieczne.
Jeżeli nie masz grzanej kierownicy, najprawdopodobniej będzie potrzebna wiązka 56190-A6500. Jak masz Bluetooth, to może już taką masz, bo ja miałem absolutnie podstawowe sterowanie z kierownicy i radio bez Bluetooth. Wtedy wystarczy zakupić same przyciski/panele. Numer wiązki można akurat łatwo sprawdzić bez odkręcania kierownicy. Wystarczy wyjąć poduszkę z klaksonem (nawet bez odłączania), a numer znajdziesz na takiej "karteczce" oklejonej przy końcu wiązki - blisko miejsca podłączenia do zwijacza.
Tak czy inaczej odkręcenie kierownicy będzie konieczne do wymiany samych paneli, bo są one od tyłu przykręcone w trzech miejscach. 

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #394 dnia: 10 Wrzesień 2020, 14:29:36 »
Oki dzieki ,ja mam też klimę manual, mam sterowanie z kierownicy BT ,i zestaw  głośnomówiący , też rok 2014 , a czy po podłączeniu masz normalnie kontrolki na zegarach od tempomatu ? jeśli kupię przyciski razem z wiązkami co do nich idą to nie będę musiał chyba kupować wiązki?

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #395 dnia: 10 Wrzesień 2020, 14:48:42 »
Oki dzieki ,ja mam też klimę manual, mam sterowanie z kierownicy BT ,i zestaw  głośnomówiący , też rok 2014 , a czy po podłączeniu masz normalnie kontrolki na zegarach od tempomatu ? jeśli kupię przyciski razem z wiązkami co do nich idą to nie będę musiał chyba kupować wiązki?
Tak, jest sygnalizacja tempomatu na zegarach, a konkretnie 2 kontrolki - jedna z symbolem tempomatu (po włączeniu funkcji) oraz druga z napisem SET (po ustawieniu zadanej prędkości przyciskiem -/SET).
Oczywiście, jak wiązka będzie sprzedawana z panelami, to będzie OK, ale trzeba sprawdzić, czy wiązka ma numer części  56190-A6500. Ta na 99% pasuje do naszych aut z 2014 roku. Inne chyba były do egzemplarzy z lat 2012-2013.
Właściwie z przyciskami dostajesz JEDNĄ wiązkę, która jest niejako podłączana w trzech miejscach - 2 wtyczki do lewego panelu, 2 wtyczki do prawego panelu i jedna wtyczka (bardziej kwadratowa) do zwijacza. W sumie, to nie można się pomylić, bo wtyczki mają różne kształty. Należy tylko pamiętać, żeby nie podłączyć wtyczek przeznaczonych do lewego panelu do prawego i na odwrót, ale w tym już pomogą Ci kolory, tj. kolor wtyczek wiązki i gniazdek w panelu musi się zgadzać. Jeden panel ma czarne gniazda, więc trzeba tam podłączyć czarne wtyczki, a drugi ma białe albo szare (nie pamiętam dokładnie).
Wygodniej jest podłączyć najpierw wtyczki do paneli, a potem przykręcać panele (tym samym skręcając tylną obudowę z kierownicą). Do zwijacza najlepiej podpiąć się już po przykręceniu kierownicy przez otwór na środku, żeby przy mocnym dokręcaniu przypadkowo kluczem nie uszkodzić wiązki.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #396 dnia: 10 Wrzesień 2020, 14:58:52 »
Oki dzieki za pomoc , jeszcze pytanie trochę z innej beczki, czy w swoim aucie ,ma pan automatyczny wyłącznik światła ,i czujnik deszczu, i czy jest doświetlenie zakrętów,bo chciałem dołożyć u siebie odrazu włącznik  auto i czujnik deszczu ale z tym chyba będzie trochę gorzej

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #397 dnia: 10 Wrzesień 2020, 15:14:11 »
Jeszcze chciałem zapytać , gdzie kupiłeś przyciski ,nowe czy używane i jaka cena jeśli pamietasz

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #398 dnia: 10 Wrzesień 2020, 15:15:33 »
Oki dzieki za pomoc , jeszcze pytanie trochę z innej beczki, czy w swoim aucie ,ma pan automatyczny wyłącznik światła ,i czujnik deszczu, i czy jest doświetlenie zakrętów,bo chciałem dołożyć u siebie odrazu włącznik  auto i czujnik deszczu ale z tym chyba będzie trochę gorzej
Za włącznik świateł auto dopiero będę się zabierał. Mam już części. Czujnikiem deszczu jeszcze się nie interesowałem, bo to chyba grubsza sprawa. Doświetlania nie mam.
Tak dla inspiracji, to z modyfikacji, oprócz tempomatu, dołożyłem oryginalną lampkę sufitową z przodu (bo w mojej bieda-wersji nie było), zainstalowałem stację multimedialną z kamerą cofania, dołożyłem siatkę zabezpieczającą oddzielającą bagażnik od kabiny pasażerskiej wraz z uchwytami sufitowymi, bo oczywiście nie było (ale to dotyczy tylko kombi), wymieniłem gałkę zmiany biegów na skórzaną, wymieniłem tylną kanapę na taką z podłokietnikiem i uchwytami na kubki (dzieci doceniają ;D), wygłuszyłem maskę i tylne nadkola, zainstalowałem alternatywną instalację antenową, bo w oryginalnej padł wzmacniacz i radio ciągle szumiało, wymieniłem też felgi na większe.
Chciałem wymienić kierownicę na skórzaną, ale okazało się, że rozbitek, z którego wziąłem gałkę i tylną kanapę, miał chyba mocnego dzwona i kierownica była krzywa (nie szło spasować paneli i klaksonu z poduszką).
Ostatnio jeszcze zleciłem specjalistom wygłuszenie drzwi przednich, bo chciałem poprawić audio i wygłuszyć, i jestem zadowolony.
Tak przy okazji, najlepsze efekty przy wyciszaniu auta daje chyba wygłuszenie tego co zrobiłem (maska i drzwi przednie) plus warto by się zająć nadkolami przednimi.
Rozgadałem się (standardowo), ale może komuś się przyda.

Edytka:
Z przyciskami to długa historia, ale najpierw kupiłem nowe z Korei do modelu Elantra plus wiązkę, o której mówiłem, w Polsce w sklepie Fox. Panele kosztowały mnie ok. 200 zł, zaś wiązka coś koło 110 zł.
Teraz sprzedaję panele z Elantry, bo nie obsługują wszystkiego w i30 (choć tempomat i wszystko co trzeba tak), bo z rozbitka, o którym wcześniej wspominałem, nabyłem oryginalne panele z kierownicą (krzywą) do i30 za 50 zł. Ale to raczej nie jest cena rynkowa, tylko po prostu pracownikom szrotu było wszystko jedno, więc na tym skorzystałem.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2020, 15:20:18 przez lukasz536 »

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #399 dnia: 10 Wrzesień 2020, 15:51:30 »
Ok, ja właśnie też zamówiłem manetki które mają auto światła i wycieraczki, i jeszcze zastanawiam się czy mam czujnik zmierzchu czy to tylko sama dioda ,będę chyba musiał wyjac i sprawdzić po numerze , chyba że wiesz jak inaczej ,a co jeszcze kupiłeś do tych świateł , Ty masz czujnik zmierzchu czy diode

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #400 dnia: 10 Wrzesień 2020, 15:57:29 »
Ok, ja właśnie też zamówiłem manetki które mają auto światła i wycieraczki, i jeszcze zastanawiam się czy mam czujnik zmierzchu czy to tylko sama dioda ,będę chyba musiał wyjac i sprawdzić po numerze , chyba że wiesz jak inaczej ,a co jeszcze kupiłeś do tych świateł , Ty masz czujnik zmierzchu czy diode
Ja mam diodę, więc właśnie kupiłem czujnik plus manetkę. To powinno wystarczyć.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #401 dnia: 10 Wrzesień 2020, 16:18:59 »
A gdzie kupiłeś ten czujnik bo też pewnie będę musiał kupic

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #402 dnia: 10 Wrzesień 2020, 16:23:16 »
Na allegro, używany, za ok. 40 zł.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #403 dnia: 10 Wrzesień 2020, 18:43:42 »
Mam jeszcze takie pytanie ,masz pewnie takie radio jak i ja,może wiesz jak ustawić balans ,bo lewo prawo mogę a nie wiem jak zrobić góra dół , chciałem dodać zdjęcie ale jest za duży plik

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #404 dnia: 11 Wrzesień 2020, 05:53:27 »
Ustawienia