Autor Wątek: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30  (Przeczytany 180744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #405 dnia: 11 Wrzesień 2020, 08:08:59 »
Ustawienia
U mnie na pewno była jeszcze jedna pozycja w menu, która służyła właśnie do regulacji balansu przód/tył. Teraz sprawdzić nie mogę, bo już tego radia nie używam. Może ktoś, kto ma fabryczne radio się wypowie. A może jeszcze głośników nie masz z tyłu i dlatego nie ma takiej opcji?

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #406 dnia: 11 Wrzesień 2020, 08:20:51 »
Głośniki są z tyłu bo sprawdzałem i słychać jak grają ,więc nie wiem czemu nie mogę przestawić

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #407 dnia: 11 Wrzesień 2020, 08:37:50 »
Powinno się dać bo jak w załączniku jest w ustawieniach że W=B ale nie mogę dojść jak to zmienić , a jeszcze mam pytanie do automatycznych świateł kupiłeś i będziesz wymieniał tylko lewa manetkę czy i od wycieraczek też?

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #408 dnia: 11 Wrzesień 2020, 09:05:26 »
Powinno się dać bo jak w załączniku jest w ustawieniach że W=B ale nie mogę dojść jak to zmienić , a jeszcze mam pytanie do automatycznych świateł kupiłeś i będziesz wymieniał tylko lewa manetkę czy i od wycieraczek też?
Tak jeszcze raz popatrzyłem na to Twoje zdjęcie i w końcu mi się przypomniało. Balans przód tył reguluje się wybierając "Wycisz". Trochę niefortunne to tłumaczenie angielskiego "Fader", ale takie jest. Także wybierz Wycisz i pokrętłem wyreguluj przód/tył.
Co do świateł automatycznych. Kupiłem tylko lewą manetkę, bo tylko ona jest konieczna do wymiany.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #409 dnia: 11 Wrzesień 2020, 09:07:01 »
No czaję że do wymiany ,a czy ta z auto jest dłuższa niż ta zwykła manetka czy taka sama

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #410 dnia: 11 Wrzesień 2020, 09:09:51 »
No czaję że do wymiany ,a czy ta z auto jest dłuższa niż ta zwykła manetka czy taka sama
Nie jestem w aucie, ale wygląda tak samo. Różni się tylko tą 4 pozycją z napisem AUTO.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #411 dnia: 11 Wrzesień 2020, 09:13:54 »
Oki dzieki za pomoc ,i sorki za pytania ,ale kupiłem z miesiąc temu hundaja i jeszcze nie obczailem wszystkiego, a jak u Ciebie z filtrem DPF ,minitorujesz go jakoś kiedy się wypala

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #412 dnia: 11 Wrzesień 2020, 09:22:58 »
Oki dzieki za pomoc ,i sorki za pytania ,ale kupiłem z miesiąc temu hundaja i jeszcze nie obczailem wszystkiego, a jak u Ciebie z filtrem DPF ,minitorujesz go jakoś kiedy się wypala
Ja mam silnik benzynowy. Może lepiej skończmy naszą dyskusję, bo wątek o tempomacie, a moderator może się wkurzyć. W razie pytań zachęcam do wysłania wiadomości PW (prywatnej). Klikasz mój nick lukasz536, a gdy wyświetli się mój profil, wybierasz "Wyślij PW" po lewej stronie. Chętnie odpowiem.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #413 dnia: 11 Wrzesień 2020, 10:35:49 »
Pisałem na priv ,doszła moja wiadomość bo nie wiem czy odiwiadales

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #414 dnia: 20 Wrzesień 2020, 22:12:24 »
Kolego Łukasz mam jeszcze takie pytanie ,czy przed dołożeniem tempomatu gdy przekreciles kluczyk czy miałeś aktywne kontrolki tempomatu czy się świeciły razem z innymi czy się uaktywniły dopiero po dołozeniu tempomatu

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #415 dnia: 21 Wrzesień 2020, 09:03:17 »
Nie, nie świeciły. Zresztą po dołożeniu też się nie zaświecają po przekręceniu kluczyka, a dopiero po włączeniu funkcji tempomatu, bo to nie są ikony jakiegoś krytycznego systemu auta, który jest testowany przy uruchomieniu.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #416 dnia: 16 Październik 2020, 14:41:42 »
Witam , dzisiaj zabrałem się w końcu ,i dołożyłem tempomat oraz manetkę z przełącznikiem auto ,czujnik wymieniłem już wcześniej, wszystko działa , zmieniłem tylko panele w kierownicy wiązka była ok

Offline Fin Bogasson

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #417 dnia: 05 Listopad 2020, 19:12:20 »
Tak dla inspiracji, to z modyfikacji, oprócz tempomatu, dołożyłem oryginalną lampkę sufitową z przodu (bo w mojej bieda-wersji nie było), zainstalowałem stację multimedialną z kamerą cofania
Zygi, możesz opisać jak wymieniłeś fabryczne radio na stację z kamerą? Ja chciałbym też zmienić. Mam i30cw wersja comfort. Najlepiej na fabryczne radio dotykowe z navi i podłączyć kamerę cofania. Orientujesz się czy tak się da? Czy wszystkie radia z dużym ekranem dotykowym obsługują kamery? Zakładam, że muszą posiadać odpowiednie wejścia i kable. Wystarczy kupić radio z navi, kamerę i okablowanie? Fabrycznie jest miejsce przygotowane na kamerę w klapie, obecnie jest tam zaślepka

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #418 dnia: 06 Listopad 2020, 09:55:43 »
Wymieniłem radio, ale na Chińskie z Androidem. Kamerę kupiłem oddzielnie, choć nie raz sprzedawcy dodają kamerę do stacji multimedialnych, ponieważ chyba wszystkie takie radia multimedialne obsługują tę funkcję. Nie spotkałem się z żądnym, które by nie obsługiwało.
Z tą kamerą otrzymałem wszystkie niezbędne kable. Czasami trzeba przedłużyć kabel idący z kamery do radia, ale chyba w moim przypadku nie trzeba było tego robić.
Kamerę zamontowałem do tej zaślepki. Wywierciłem na jej środku otwór na kable kamerki, a po bokach (zaślepki) dwa otwory na wkręty do mocowania kamerki. Trzeba najpierw sprawdzić czy obudowa i mocowania boczne kamerki nie są szersze od tej naszej Hyundaiowskiej zaślepki. Zaślepka jest też mocowana na takie wciski, więc nie można ich przewiercić, bo nie będą potem spełniały swej funkcji. Najlepiej pójść do sklepu z zaślepką i przymierzyć kamerkę. Oko kamerki musi patrzeć tak mniej więcej maksymalnie do 45 stopni względem płaszczyzny montażu (tj. powierzchni zaślepki), żebyś potem nie oglądał tylko asfaltu, ale też kamerki mają różne pola widzenia. Po prostu powiedz, jak będzie montowane i sprzedawca coś doradzi.

Kable trzeba pociągnąć z klapy, przez tę gumkę do wnętrza (najtrudniejszy etap, ja chyba musiałem obciąć wtyczkę z kawałkiem kabla i potem przylutować), a potem podsufitką, puścić dół słupkiem A i na koniec doprowadzić do radia gdzieś pod deską rozdzielczą.
Schemat połączenia kabli powinien być w instrukcji dołączonej do kamerki.


Wyciąganie radia chyba było już tu omawiane na forum, jest nawet filmik chyba w jednym z moich postów. Ogólnie: trzeba zdjąć maskownice środkowych nawiewów, odkręcić panel z elementami sterującymi nawiewem i radio i obie rzeczy wyciągnąć.


W przypadku oryginalnej nawigacji potrzeba oryginalnej kamery, a co za tym idzie oryginalnej wiązki. Nie mam tak bogatej wersji jak Ty, ale być może w wersji Comfort jest już taka wiązka, o pewnie z nią byłby największy kłopot (trudno powiedzieć ile kosztuje i czy da się zamówić). Trzeba byłoby zdjąć tapicerkę od tylnej klapy i zobaczyć, a przede wszystkim najpierw sprawdzić, jak wtyczka takiej wiązki ma wyglądać, żeby wiedzieć, czego szukać.

Offline Daniel0o0

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: [i30] [i30] Dołożenie tempomatu - nowa i30
« Odpowiedź #419 dnia: 09 Grudzień 2020, 17:58:43 »
Witam. Czy jest jakaś dobra dusza która mogłaby mi sprawdzić czy w moim modelu da radę zamontować tempomat? Vin TMADB51CAAJ109569 1.4 109 km 80 kw benzyna 2010. Jestem nowy, wybaczcie jeśli złamalem jakąś zasadę. Pozdrawiam