Autor Wątek: [Lantra J2] Szarpanie na gazie.  (Przeczytany 13882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dzafik

  • Gość
[Lantra J2] Szarpanie na gazie.
« dnia: 18 Styczeń 2012, 15:14:30 »
Od jakiegoś czasu pojawiły mi się niepokojące objawy, tzn. gdy rano uruchomię silnik i przełączy się po jakimś czasie na gaz podczas przyśpieszania szarpie i przerywa ale jak pojeździ się około 20 min a temperatura się ustatkuje wtedy już tylko delikatnie poszarpuje, wcześniej po rozgrzaniu w ogóle nie szarpał tylko na zimnym silniku. Na benzynie tych problemów nie ma. Problem się pojawił jak przyszły mrozy i wilgoć. Byłem u gazownika, wymieniły wszystkie filtry od gazu i poprawił mi charakterystykę w kompie od gazu. Problem dalej jest. Proszę o pomoc.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Szarpanie na gazie.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Styczeń 2012, 16:01:53 »
Na dzień dobry wspaniali spece gaziarze ustawiają w lato próg przełączania na gaz przy bardzo niskiej temperaturze (aby zaoszczędzić paliwko -szybciej przełącza się na gaz), niestety w zimie się to niesprawdza i silnik nie zdąży się jeszcze dobrze zagrzać a gaz który podczas rozprężania schładza dodatkowo się - jest złym paliwem do spalania - stąd zapewne te poszarpywania. Po pewnym czasie gdy płyn chłodniczy się zagrzeje do odpowiedniej temperatury pozwala na zoptymalizowanie temperatury gazu a tym samym mieszanka jest optymalna do spalania.

dzafik

  • Gość
[Lantra J2] Szarpanie na gazie.
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Styczeń 2012, 16:22:57 »
Tylko właśnie kwestia tego, że wcześniej tylok na zimnym poszarpywało a teraz nawet na ciepłym. A temperaturę przełączania mi podnosił i nic nie pomogło. Zastanawiam się czy przypadkiem to nie będę kable WN bo nie były wymieniane od nowości lub ewentualnie świece. W końcu LPG ma większe wymagania niż PB.

[ Dodano: 2012-01-19, 19:18 ]
Rada dla następnych. Po wymianie kabli WN i świec nic się nie zmieniło, dopiero wymiana listwy wtryskowej LPG rozwiązała problem w 100%, niestety wydatek 300 zł "MAGIC JET" polecam jedne z najwytrzymalszych w przystępnej cenie. Poprzednie miałem tej samej firmy.

palik

  • Gość
[Lantra J2] Szarpanie na gazie.
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Styczeń 2012, 11:59:47 »
Witam.
Właśnie u mnie pojawił się ten sam problem - szarpie kiedy mu dodaję gazu, a po chwili przełącza się samoczynnie na benzynę. Filtry instalacji gazowej były wymieniane całkiem nie dawno, wymieniłem też filtr powietrza i świece, teraz mam zamówione przewody zapłonowe i zapewne jutro je wymienię. Zobaczę wtedy co powie moja Lantra.
Jeżeli to faktycznie listwa wtryskowa LPG to pewnie naprawa będzie darmowa - posiadam jeszcze gwarancję.

Marcin107

  • Gość
[Lantra J2] Szarpanie na gazie.
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Styczeń 2012, 19:36:56 »
Obstawiałbym świece lub przewody, nawet jeśli na benzynie objawów nie ma w ogóle to na gazie wystarczy maluteńkie przebicie w izolacji kabla i pojawią się takie objawy.

dzafik

  • Gość
[Lantra J2] Szarpanie na gazie.
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Styczeń 2012, 08:18:30 »
Osobiście wymieniałem kable, świece wszystkie filtry. Około tygodnia latałem z miernikiem i badałem wszystkie czujniki, jeździłem na benzynie itd. Wiadomo zaczyna się od najtańszych części. Obstawiał bym jedno z trzech, czyli: uszkodzona listwa, parownik lub zła kalibracja gazu, tzn. wtryski LPG muszą mieć zbliżoną rezystancję do wtrysków PB,nie wywala Ci przypadkiem check engine? W sprawie przewodów jeżeli silnik chodzi Ci dobrze na PB to na LPG też będzie chodzić. Ja miałem przewody fabryczne od nowości były nie wymieniane a pod maską wieczorem była dyskoteka i silnik chodził. Przynajmniej wymiana nie poszła w las ale na starych też by chodził. Jeżeli opisane objawy dają o sobie znać tylko na LPG to wina gazu, nie ma co szukać dziury w całym. Przerobiłem to osobiście.

Ignacy

  • Gość
[Lantra J2] Szarpanie na gazie.
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Luty 2012, 18:38:53 »
Witam,
Jak wygląda "szarpanie"? W moim przypadku po pierwszym przełączeniu na gaz nie pracowały wszystkie cylindry, po rozgrzaniu silnika wszystko wracało do normy. Mechanik stwierdził, że konieczna jest wymiana listwy wtryskowej właśnie. Skoro listwa i tak miała być wymieniana zaryzykowałem samodzielne czyszczenie zaworków. Szarpanie ustąpiło zupełnie (jak na razie - czyszczenie odbyło się ok 300 km temu).

palik

  • Gość
[Lantra J2] Szarpanie na gazie.
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Luty 2012, 16:27:04 »
Moja lantra po wymianie przewodów działa teraz bez zarzutów - pracuje równo, nie szarpie ani na benzynie ani na gazie, nie przełącza się samoczynnie na benzynę przy większych obrotach.

kubank

  • Gość
[Lantra J2] Szarpanie na gazie.
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Marzec 2012, 00:34:45 »
Mam podobny problem z XG. Szarpie na wolnych obrotach i strzela. Wymieniałem świece i kable WN ale problem nie ustąpił. Czy to wina źle wyregulowanego gazu?

KAROL208

  • Gość
[Lantra J2] Szarpanie na gazie.
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Marzec 2012, 20:21:02 »
Cytat: "dzafik"

Rada dla następnych. Po wymianie kabli WN i świec nic się nie zmieniło, dopiero wymiana listwy wtryskowej LPG rozwiązała problem w 100%, niestety wydatek 300 zł "MAGIC JET" polecam jedne z najwytrzymalszych w przystępnej cenie. Poprzednie miałem tej samej firmy.

Pojeździsz na nich ok 20tyś i się rozkraczą.
Wadą wtryskiwacza jest to że musi on pracować w pionie, często zdarzały się nowe wtryskiwacze które puszczały gaz do kolektora. Trzeba bardzo często wymieniać filtry.
Fakt jest to dość szybki wtryskiwacz i o wiele lepszy niż valtek.

Ja polecał bym Hana ew matrix.

Cytat: "Ignacy"
Witam,
Skoro listwa i tak miała być wymieniana zaryzykowałem samodzielne czyszczenie zaworków. Szarpanie ustąpiło zupełnie (jak na razie - czyszczenie odbyło się ok 300 km temu).


A ustawiałeś skok tłoczków?

Cytat: "dzafik"
wtryski LPG muszą mieć zbliżoną rezystancję do wtrysków PB,nie wywala Ci przypadkiem check engine? W sprawie przewodów jeżeli silnik chodzi Ci dobrze na PB to na LPG też będzie chodzić. Ja miałem przewody fabryczne od nowości były nie wymieniane a pod maską wieczorem była dyskoteka i silnik chodził. Przynajmniej wymiana nie poszła w las ale na starych też by chodził. Jeżeli opisane objawy dają o sobie znać tylko na LPG to wina gazu, nie ma co szukać dziury w całym. Przerobiłem to osobiście.


Wtryski nie muszą mieć takiej samej rezystancji jak wtryski LPG.
Od tego są emulatory wtrysków zewnętrzne bądź też wbudowane  w ster. LPG
Wtryski LPG mają na ogół od 1-3omów/szt

Natomiast wtryski benzynowe np wtrysk renix (renault) ma ok 2,5oma
większość samochodów ma ok 15omów,

Ignacy

  • Gość
[Lantra J2] Szarpanie na gazie.
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Marzec 2012, 15:33:41 »
Cytuj
Cytat: "KAROL208"

Cytuj
Cytat: "Ignacy"

Witam,
Skoro listwa i tak miała być wymieniana zaryzykowałem samodzielne czyszczenie zaworków. Szarpanie ustąpiło zupełnie (jak na razie - czyszczenie odbyło się ok 300 km temu).

A ustawiałeś skok tłoczków?


Nie zmieniałem skoku tłoczków. Żeby wyczyścić zaworek wystarczy zdjąć cewkę i wykręcić całą obudowę tłoczka, nie zmieniając ustawienia skoku.

Od tamtego czasu szarpanie nie pojawiło się.