Autor Wątek: [Elantra MD] [Elantra MD] Elantra 2011+ - światła na klapie bagażnika.  (Przeczytany 18548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dziadzia40a

  • Gość
[Elantra MD] Elantra 2011+ - światła na klapie bagażnika.
« dnia: 17 Styczeń 2014, 11:06:34 »
Witam serdecznie.
Mam pytanie odnośnie klapy bagażnika w Elantra 2011+ i świateł / atrap na niej umieszonych.
Widziałem, że w niektórych wersjach, a zwłaszcza tych z za dalekiego oceanu albo przeciwnie ze wschodu, bagażnikowe lampy świecą jako normalne oświetlenie - jako jednolita całość wraz z tymi umieszczonymi na karoserii. W załączeniu przedstawiam obrazek w którym pokazane jest o które światełka mi chodzi. U mnie niestety przedmiotowe "światełka" nie świecą i są jako atrapy, mimo że przyglądając się im pod światłem coś tam widać  :shock:  Pytanie brzmi czy można w jakiś sposób je ożywić? Kupić coś? – i nie chodzi mi o lampy o wartości 350 dolarów, a coś bardziej przystępnego. A może samemu wystarczy wziąć wiertarkę albo nawet nie i pobawić się kilka chwil, żeby popodłączać co gdzie trzeba.  Efekt widziałem na zdjęciach i bardzo fajnie to wygląda. Proszę o porady ;)

Pytanie czy nie da się wrzucić w te atrapki czegoś świecącego. Ktoś próbował?

<-- ok 1.47 minuta tego filmu. Widać, że te światełka świecą w Hamerykańskiej wersji.

<--- ok 3.14 minuta - widać, że w EU wersji tego nie ma...

 
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 17:59:24 przez Brt »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Elantra MD] Elantra 2011+ - światła na klapie bagażnika.
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Styczeń 2014, 18:47:51 »
Co na to wszystko gwarancja.

Numer części górna i dolna oprawka (nie LED) wraz z przewodami.

http://hyundai.epcdata.ru/elantra/38542/electric/zadnyaya_fara-9192411/bulb_holder_wiring_assy-92440B/



6:55 jak się  dostać do podłączenia elektrycznego lamp na klapie (pewnie niestety wiązki nie będzie)


https://service.hyundai-motor.com:444/euro5/login.tiles po rejestracj i opłacie można uzyskać schemat podłączenia lamp w klapie do instalacji elektrycznej samochodu.

Jeśli jeszcze nie czytałeś to polecam początek tego tematu

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=4516&postdays=0&postorder=asc&start=0 szczególnie to http://www.drive2.ru/cars/hyundai/elantra/elantra_v/

http://www.club-md.ru/forum/viewforum.php?f=21&sid=5c3b3fbcb90672082460f443b32b6c7e

makaronek

  • Gość
[Elantra MD] Elantra 2011+ - światła na klapie bagażnika.
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Styczeń 2014, 19:14:15 »
do gwarancji odlaczasz jedna wtyczke i tyle :)

Dziadzia40a

  • Gość
[Elantra MD] Elantra 2011+ - światła na klapie bagażnika.
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Styczeń 2014, 17:35:59 »
Dobra, po przeanalizowaniu tej klapy okazało się, że te światełka świecą ale jako światła przeciwmgielne. To teraz inne pytanie. Czy można zrobić tak, by świeciły one razem z normalnymi światłami? I drugie pytanie czy po tym jak będą one świecić razem z normalnymi tylnymi światłami to czy po zapalaniu świateł przeciwmgielnych będzie można dodać im jako tako mocy? Cos na zasadzie światła stop w starych samochodach, gdzie STOP i normalne światła to jesst to samo tylko po naciśnięciu hamulca dostają więcej prądu.
Chciałbym żeby one świeciły na stałe lekkim światłem a po włączeniu przeciwmgielnych świeciły o wiele jaśniej.

[ Dodano: 2014-01-20, 09:31 ]
Ma ktoś jakiś pomysł?  ;-)

Offline kadafi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 301
[Elantra MD] Elantra 2011+ - światła na klapie bagażnika.
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Styczeń 2014, 05:09:13 »
Cytat: "Dziadzia40a"
Cos na zasadzie światła stop w starych samochodach, gdzie STOP i normalne światła to jesst to samo tylko po naciśnięciu hamulca dostają więcej prądu.
Chciałbym żeby one świeciły na stałe lekkim światłem a po włączeniu przeciwmgielnych świeciły o wiele jaśniej.
- to się nazywa "żarówka dwuwłóknowa".
Do "normalnego" świecenia podłącz włókno 5W a do przeciwmgielnego 21W - tylko musi być odpowiednie gniazdo dla żarówki.

Dziadzia40a

  • Gość
[Elantra MD] Elantra 2011+ - światła na klapie bagażnika.
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Styczeń 2014, 11:51:20 »
Dziękuję bardzo za poradę.
Ze schematu wynika, że w tylnich światłach przeciwmgielnych mam zwykłą oprawę P21 (racja?), więc niezwłocznie zamawiam dwie nowe oprawki P21/5W oraz 2x2 żarówki P21/5W Philips VisionPlus+60% - 7,50 za komplet 2 sztuk [2 szt. do obecnych świateł mijania (tył) + 2 szt. dla nowych świateł mijania/przeciwmgielnych - tak by całość świeciła tak samo].

Zobaczymy czy uda mi się podłączyć te przeciwmgielne z mijania :)

Jak się uda to będzie suuuper efekt.

Reasumując:
1) wymiana oprawki na taką dla żarówki dwuwłóknowej,
2) potem podłączyć włókno 5W do świateł mijania (tylnych), natomiast włókno 21W do świateł przeciwmgielnych, i wszystko powinno działać?

Dołożyć dodatkowy kabel (do przeciwmgielnych) i przeprowadzić go po klapie bagażnika do świateł mijania, czy gdzieś do jakiejś "kostki" bezpiecznikowej mieszącej się z przodu pojazdu? Chyba wystarczy się podpiąć bezpośrednio do świateł mijania, prawda?

[ Dodano: 2014-02-04, 08:22 ]

Zamówiłem oprawki - dotarły
Zamówiłem żarówki - dotarły...
Z tym, że po rozkręceniu klosza zastałem coś takiego http://allegro.pl/zarowka-samochodowa-h6-h6w-12v-bax9s-promocja-i3883149618.html ... i żarówki które kupiłem okazały się być 2 razy za duże (oprawki tak samo)...
Czy do tych żarówek (link) dostanę oprawkę dwuwłóknową?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Elantra MD] Elantra 2011+ - światła na klapie bagażnika.
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Luty 2014, 18:41:37 »
Żarówka którą znalazłeś była bez oprawki czy rozkręciłeś klosz od  lamp w błotniku, a nie w klapie.

Dziadzia40a

  • Gość
[Elantra MD] Elantra 2011+ - światła na klapie bagażnika.
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Luty 2014, 14:30:37 »
Rozkręciłem lampę na klapie bagażnika - znalazłem tam standardową żarówkę BAX9S.
Kilka dni wcześniej zamówiłem żarówkę P21/5W (P21/5W Philips VisionPlus+60%), która to jest niedobra -  wcześniej nie zajrzałem do klosza ... - ta którą kupiłem to pasuje do lamp na samochodzie, a nie na klapie - myślałem, że tam będzie taka sama (taka okrągła - bulwiasta). Teraz nie wiem co zrobić. Nie mogę naleźć oprawki dwuwłóknowej dla tych na klapie bagażnika. :-?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Elantra MD] Elantra 2011+ - światła na klapie bagażnika.
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Luty 2014, 18:12:12 »
Jak była zamocowana żarówka BAX9S. W całej lampie powinno być miejsce na dwie żarówki dolną (białe światło) i górną (czerwone światło). Czy od tyłu  lampa wygląda tak jak na zdjęciu.  


Dziadzia40a

  • Gość
[Elantra MD] Elantra 2011+ - światła na klapie bagażnika.
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Luty 2014, 23:29:04 »
Tak była tam ta żarówka. Białe nie patrzyłem bo mało mnie teraz ona interesuje. Chodzi mi o czerwoną. Co teraz? Jakieś propozycje? Chcę zeby ona świeciła razem ze STOPem umieszczonym na samochodzie.

PS: Wildze, ze kolega z forum nie rozumie o co mi chodzi ale wazne że próbuje pomóc. Podsumowując mój pomysł i porządkując mysli to....
Chce zeby tylne czerwone światła przeciwmgielne (w wer. EU) świeciły razem ze światłami mijania (tylnymi) oraz ze stopem (tak jak jest w wer. USA). Chcę zeby tył  tworzył jednolitą całość. Kupiłem nowe żarówki dwuwłókowe P21/5W oraz do nich nowe oprawki - które to okazały się nie dobre bo nie chcą wejść do klosza w lampie na klapie, tam jest całkiem inna żarówka z inną oprawką.
To co kupiłem to pasowałoby i pasuje do świateł na samochodzie - ale nie do tych na klapie.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Elantra MD] Elantra 2011+ - światła na klapie bagażnika.
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Luty 2014, 19:24:30 »
W pierwszym moim poście podałem numery części dwie żarówki i małą wiązką z dwiema oprawkami pozostaje zaciągnąć informacji w ASO czy, za ile i na kiedy mogą brakujące części sprowadzić. Tylko cały ten komplet będzie pewnie taki jaki masz teraz. Rozumie że żarówka  BAX9S była z oprawką tylko nie było dalszej wiązki.

Offline greenpearl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[Elantra MD] Elantra 2011+ - światła na klapie bagażnika.
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Luty 2014, 20:20:12 »
to czemu nie kupisz oprawek i żarówek z wer. USA skoro w tej wersji auta tworzy to taki komplet który Cię interesuje?

Dziadzia40a

  • Gość
[Elantra MD] Elantra 2011+ - światła na klapie bagażnika.
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Luty 2014, 09:52:11 »
Cytat: "greenpearl"
to czemu nie kupisz oprawek i żarówek z wer. USA skoro w tej wersji auta tworzy to taki komplet który Cię interesuje?


Gdzie zamówić?

Offline greenpearl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[Elantra MD] Elantra 2011+ - światła na klapie bagażnika.
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Luty 2014, 11:58:44 »
szukałbym na ebay.com ale po zagłębieniu się w temat rzeczywiście nie ma możliwości kupna samej oprawki tylko całą lampę (taka opcja pewnie nie wchodzi w grę). Szukałeś na podstawie średnicy zamiennika do innego autka.

W ostateczności można wyciąć ten kawałek plastiku i w komponować tam pasujący pod oprawkę jaka masz (zdobędziesz).

Dziadzia40a

  • Gość
[Elantra MD] Elantra 2011+ - światła na klapie bagażnika.
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Luty 2014, 08:26:15 »
Byłem w ten weekend w ASO, a dokładniej to w 3 ASO - w pierwszym, brak elektryka - przyjechać za tydzień, w drugim - elektryk nie miał pojęcia o czym mówię i o co pytam i patrzył się jak na debila, a już na pewno nie miał pojęcia jak się do tego zabrać - mowa o Hyundai - Wrocław, ul. Kochanowskiego - ten salon to totalna porażka, dno i czasy PRLu.... chętnie napisałbym do głównego zarządu Hyundai z zapytaniem o ten salon i na dlaczego wgl oni dostali franczyzę skoro pracują tam ludzie (servis) którzy nie mają pojęcia co sie dookoła nich dzieje, a co dopiero o samochodach... potem pojechałem do mojego ASO (mojego czyli w mojej miejscowości :P )  - a dokładniej do KIA i elektryk po 3 minutach rozmowy powiedział, ze można coś takiego zrobić z tym, że te światła będą się świecić na stałe - po odpaleniu samochodu i bez możliwość ich wyłączenia, a na zapytanie czy można je połączyć ze światłami mijania powiedział, ze samochód trzeba zostawić na dzień, dwa wtedy może coś się wymyśli bo z głowy to tak średnio coś obiecywać.

Szkoda, ze nasze Hyundaiowskie forum tak marnie funkcjonuje...

[ Dodano: 2014-02-25, 12:40 ]
Cytat: "kosmos2011"
Co na to wszystko gwarancja.

Numer części górna i dolna oprawka (nie LED) wraz z przewodami.

http://hyundai.epcdata.ru/elantra/38542/electric/zadnyaya_fara-9192411/bulb_holder_wiring_assy-92440B/


Powiedź mi proszę czy ja dobrze widzę na tym schemacie.
Widzę, że pod kloszem do świateł przeciwmgielnych są dwie żarówki i dwie oprawki? Bo u mnie w samochodzie jest jedna żarówka...