Autor Wątek: [i20 PB] Gdzie i jakie części kupujecie?  (Przeczytany 13694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
Gdzie i jakie części kupujecie?
« dnia: 10 Grudzień 2013, 17:28:43 »
Witam

Chciałbym was zapytać czy ktoś już kupował jakieś części zamienne do i20stki?
Musze w zawieszeniu łącznik wymienić i oryginał 70zł, chętnie bym wolał coś tańszego ale solidnego! bo są po 10, 20 czy 50zł jakieś zamienniki ale no name ... ktoś już robi jakieś lepsze? A może za te samą cene co oryginał jest jakiś lepszy zamiennik.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:05:06 przez Brt »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Gdzie i jakie części kupujecie?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2013, 18:12:13 »
Oryginał Mobis to CTR. CTR jako CTR to część o symbolu CLKH-43 L i R cena ok 33 pln.


Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
Gdzie i jakie części kupujecie?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudzień 2013, 20:20:32 »
Cytat: "kosmos2011"
Oryginał Mobis to CTR o symbolu CLKH-43 L i R cena ok 33 pln.

[url=http://images62.fotosik.pl/467/e5ecebceeea9f451m.jpg]Obrazek[/URL]


Ok, dzieki.

Znalazlem w kilku sklepach, poczatkowo myslalem tylko o Fox Rzeszow, ale tam 69zl, z tym ze na pewno oryginal, sa jeszcze takie linki

http://www.sklep-kia.pl/lacznik-stabilizatora-przedni-prawy-picanto-iii-venga-i20-ii-ix20getz-p-1708.html

http://www.motoryzacyjni.com.pl/ctr-clkh-43r-lacznik-hyundai-stab-p-i20

http://www.da-car.eu/clientcatalogue/clkh-43r,23-1--CLKH~643R----CLKH~643R.aspx

i cena jest lepsza, ale juz nie raz pod prawdziwym numerem seryjnym kryla sie podroba, jutro musze podzwonic, chyba ze masz jakis pewny sklep?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Gdzie i jakie części kupujecie?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Grudzień 2013, 20:27:57 »
Ten pierwszy sklep jest niedaleko mojego miejsca zamieszkania i już tam kupowałem części. Jak chcesz to mogę kupić i wysłać do Ciebie bo koszt poczty będzie chyba mniejszy niż kurier za 20 pln.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
Gdzie i jakie części kupujecie?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Grudzień 2013, 20:38:51 »
Dziekuje za zyczliwosc, odezwe sie na pw jak cos, narazie jeszcze jutro wykonam kilka telefonow, bo natrafilem na sklepy w poblizu, choc tak jak pisalem, dopóki nie bede mial w rece to ciezko przewidziec co dostane pod niby prawdziwym numerem katalogowym :)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Gdzie i jakie części kupujecie?
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Grudzień 2013, 20:44:41 »
CTR jest zawsze w czerwonym-białym opakowaniu, a w środku metal na czarno pomalowany więc łatwo rozpoznać. Ze względu na popularność marki powinieneś dostać też w sklepie stacjonarnym.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
Gdzie i jakie części kupujecie?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Grudzień 2013, 21:35:45 »
Super dziekuje Ci za podanie znaków szczególnych. Myślałem ze to bedzie niebieskie skoro Mobis.

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
Gdzie i jakie części kupujecie?
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Grudzień 2013, 21:59:54 »
Mobis w niebieskim, CTR w czerwono-białym.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
Gdzie i jakie części kupujecie?
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Grudzień 2013, 22:03:24 »
Cytat: "Zbyszek"
Mobis w niebieskim, CTR w czerwono-białym.


Aha myslalem ze kolega wyzej mial na mysli Mobisa ale katalogowo to sie CTR nazywa :)

[ Dodano: 2013-12-11, 15:37 ]
Możliwe ze CTR ma jakies inne oznaczenie? Bo tak mi sprzedawca powiedzial, ze CTR ale On ma inne oznaczenie tej czesci co ja mu podalem.

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
Gdzie i jakie części kupujecie?
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Luty 2014, 18:52:33 »
Poniżej zamieszczam listę firm produkujących markowe zamienniki. Pełny artykułu na stronie www.magazynauto.pl (nowa strona internetowa czasopisma MOTOR), w dziale porady/eksploatacja. Tytuł artykułu „sposób na dobre zamienniki”. Łatwiej się rozeznać co ewentualnie kupić. Oczywiście cytuję fragment artykułu w celach czysto poglądowych. Nikogo do niczego nie namawiam  :-D

Wklejam również link do artykułu. Powinien działać.

http://www.magazynauto.pl/porady/eksploatacja/news-sposob-na-dobre-zamienniki,nId,1038322

Markowe zamienniki wg. Magazynauto.pl (07 październik 2013)
1.     TŁOKI I PIERŚCIENIE: Mahle, Kolbenschmidt, Nüral, Goetze,
2.     FILTRY: Bosch, Filtron, Knecht, Mann+Hummel, Ufi/Sofima,
3.     USZCZELKI: Corteco, Erling, Goetze,
4.     ROZRZĄDY: Bosch, Contitech (grupa Schaeffler), Gates, INA (grupa Schaeffler), Hepu*, Ruville (grupa Schaeffler), SKF, SWAG (łańcuchy rozrządu),

*firma produkuje pompy wodne i kompletuje je z rozrządami renomowanych producentów
5.     WTRYSKIWACZE DIESEL: Bosch, Delphi, Denso, Siemens,
6.     CHŁODNICE: Behr, Hella, Magenti-Marelli, Nissens, Valeo,
7.     KOŁA DWUMASOWE: LUK, Sachs, Valeo,
8.     SPRZĘGŁA: Aisin, LUK, Sachs, Valeo,
9.     OŚWIETLENIE: Hella, Valeo, Magneti-Marelli,
10.   WAHACZE I TULEJE: FEBI Bilstein, Lemförder, Mogg, Ruville (grupa Schaeffler), SWAG, TRW,
11.   TŁUMIKI: Bosal, Eberspächer, Walker,
12.   AMORTYZATORY: Bilstein, KYB, Sachs, TRW,
13.   SPRĘŻYNY ZAWIESZENIA: Eibach, KYB, Lesjöfors, Sachs,
14.   TARCZE HAMULCOWE: ATE (grupa Schaeffler), Bosch, Brembo, TRW, Zimmermann,
15.   CZUJNIKI, ZAPŁON: Beru, Bosch, Denso, Hitachi, Magneti-Marelli, NGK, Pierburg, VDO,
16.   KLOCKI HAMULCOWE: ATE (grupa Schaeffler), Bosch, Ferodo, Jurid, Textar, TRW,
17.   AKUMULATORY: Exide-Centra, Moll, Varta,
18.   ŁOŻYSKA I PIASTY KÓŁ: FAG (grupa Schaeffler), Koyo, NTN, Ruville (grupa Schaeffler), SKF

Kam-mil

  • Gość
Gdzie i jakie części kupujecie?
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Kwiecień 2014, 22:40:39 »
A mnie ASO skasowało 150zł za łącznik stabilizatora, ponoć oryginał. Plus 50zł robocizna.
Tak to już jest jak się nie ma czasu samemu części poszukać i samemu wymienić, a najbliższy warsztat to ASO i robią od ręki. Wiedziałem, że przepłacam, ale nie wiedziałem, że aż tak dużo.  :evil:

Wymiana lewego łącznika stabilizatora przy 27 tys. km to też chyba jakiś rekord. Z tych niechlubnych.   :-(

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
Gdzie i jakie części kupujecie?
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Kwiecień 2014, 23:14:42 »
Również wymieniałem, przebieg podobny, tyle że ja za łącznik dałem 33zł chyba, dokładnie taki sam jak był wcześniej zamontowany. Sam wymieniałem. Niestety naciąłeś się i to trochę za bardzo.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1455
Gdzie i jakie części kupujecie?
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Kwiecień 2014, 17:54:38 »
Warto szukać wszędzie nawet na allegro. Ostatnio kupiłem dwa sworznie wahacza w sklepie z Łodzi za 60zł z wysyłką. Gdzie w dość dużym sklepie u nas wołali 55 za njtańszy optimala czy ponad 70 za delphi.
Łączniki stabilizatora są od 35zł a co do cen ASO to mają chore. ALe 150 plus 50 za odkręcenie koła i dwóch nakrętek to już raczej rozbój.

Kam-mil

  • Gość
Gdzie i jakie części kupujecie?
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Kwiecień 2014, 15:38:10 »
Cytat: "robaszek127"
ALe 150 plus 50 za odkręcenie koła i dwóch nakrętek to już raczej rozbój.


Rozbój to jest to, że nawet nie odkręcali dwóch nakrętek tylko cieli kątówką. Efekty tego cięcia widać na samym stabilizatorze. Nie mam czasu się z nimi wykłócać. Ale jak sądzicie, czy tak potraktowany szlifierką stabilizator będzie mieć wpływ na bezpieczeństwo?

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
Gdzie i jakie części kupujecie?
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Kwiecień 2014, 20:19:19 »
Chodzi Ci o to, ze jest troche przyszlifowany? Czy jest gdzies nadcięty bo nie widze dokladnie?

Ja tez ciałem w domu szlifierka jak montowałem swój, bo nijak nie dało się tego wykręcić, mordowałem się kluczami ale w końcu się poddałem i delikatnie wyciąłem go szlifierką kątową, też, ale minimalnie przyszlifowałem na samej górze, nie wiem czy 0,5 mm zeszlifowałem.

Nacięli Cie pieknie, za taką kase to bym sie im upomniał.