Autor Wątek: Parowanie szyb?  (Przeczytany 16981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bartekzg

  • Gość
Parowanie szyb?
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Listopad 2013, 09:17:05 »
Cytat: "wald"
Przed zamknięciem samochodu zostawić na chwilę drzwi otwarte aby wyrównała się temperatura i szyba nie zamarznie od środka- po zalaniach samochodu to nie pomoże.


po zalaniach? masz na myśli po powodziowe tak?

wald

  • Gość
Parowanie szyb?
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Listopad 2013, 09:26:05 »
Tak. W samochodach, które są szczelne i suche bardzo rzadko dochodzi do parowania, chyba że jedzie komplet i czterech jest po imprezie. Zwróćcie uwagę na samochody, które stoją pod chmurką, jedne mają prawie czyste szyby od środka, a w drugich sama para.

bartekzg

  • Gość
Parowanie szyb?
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Listopad 2013, 10:16:12 »
Cytat: "wald"
Tak. W samochodach, które są szczelne i suche bardzo rzadko dochodzi do parowania, chyba że jedzie komplet i czterech jest po imprezie. Zwróćcie uwagę na samochody, które stoją pod chmurką, jedne mają prawie czyste szyby od środka, a w drugich sama para.


mamy w domu megane od nowości - dopóki nią jeździłem (dużo na długich dystansach) nic w niej nie marzło a teraz jak jeździ na krótkich odcinkach szyba od środka potrafi zamarznąć. Dlatego wydaje mi się, że to kwestia ilości wilgoci jaką wniesiemy do samochodu ze śniegiem, deszczem itd.
na krótkich odcinkach ogrzewanie samochodu go nie osuszy więc w nocy na wskutek różnicy temp. wilgoć z powietrza osadza się na szybie.

wald

  • Gość
Parowanie szyb?
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Listopad 2013, 10:23:04 »
Masz racje. W zimie w samochodzie powinny być wycieraczki gumowe (po jeździe wytrzepane) a nie dywaniki.

bartekzg

  • Gość
Parowanie szyb?
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Listopad 2013, 10:31:26 »
Cytat: "wald"
Masz racje. W zimie w samochodzie powinny być wycieraczki gumowe (po jeździe wytrzepane) a nie dywaniki.


czyli pozostaje, jeździć z klimą,  mieć pochłaniacz wilgoci, nie oddychać zbyt mocno i trzepać gumowe wycieraczki ;)

jakieś jeszcze pomysły?

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
Parowanie szyb?
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Listopad 2013, 11:18:25 »
I do tego otwarte okna.  :mrgreen:

y4r3k

  • Gość
Parowanie szyb?
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Listopad 2013, 19:16:35 »
Zimą zawsze wilgoć się dostaje, czy to śnieg podczas wsiadania czy pocieknie z butów na wycieraczki, nawet jak są gumowe, to jednak zostaną mokre pomimo wylania wody. Do tego człowiek wydycha i kurtka czasami może być mokra.

Ostatnie dwie zimy jezdzilem z samochodowym pochlaniaczem wilgoci, ale nie jestem do końca przekonany, ze cos sie zmienilo.

Tak, podczas deszczu niekiedy musze na chwile wlaczyc klime (np na 20-30 sec co jakiś czas). W większości wypadkow wystarczy ciągły nawiew bez klimy. Tucson ma super te wyloty powietrza w drzwiach, skierowane na szyby.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Parowanie szyb?
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Wrzesień 2014, 18:52:12 »
Nie chcę nowego tematu zakładać. Ale dzwonie dziś do mojego sklepu z częściami i chcę zamówić filtr kabinowy, a tu pytanie jakiej wielkości i zdębiałem. Podobno są 2 rodzaje, od czego zależy który jest do mojego auta?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Parowanie szyb?
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Wrzesień 2014, 19:20:08 »
Podaj numer vin (z tego co pamiętam jeszcze nie podawałeś). Były nawet trzy rodzaje filtra kabinowego.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Parowanie szyb?
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Wrzesień 2014, 19:31:46 »
Nie podawałem:)
Jak coś ciekawego znajdziesz to też mi napisz :)

KMHJN81BP6U329430

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Parowanie szyb?
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Wrzesień 2014, 21:03:13 »
A coś jeszcze ciekawego znalazłeś na temat mojego auta? :)
Co oznacza 9702 HEATER-MANUAL(DCC)? I czemu aż 2? Jeden w schowku, a drugi?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Parowanie szyb?
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Wrzesień 2014, 21:17:49 »
Obydwa filtry (istnieją także w innej wersji w ilości 1 ) są za schowkiem wchodzą w dwie ramki które tworzą taką kasetę. Zacytowałem tę frazę 9702... (opisuje to ogrzewanie) żeby w tabelce z numerami części przyporządkować Twój samochód i odnaleźć właściwy numer bo było jeszcze HCC.

Niestety nie miał napraw gwarancyjnych ani akcji serwisowych to nic o przebiegu się nie dowiemy.

Data produkcji 2005-11-09

Data pierwszej sprzedaży w Niemczech 2006-02-03

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Parowanie szyb?
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Wrzesień 2014, 21:19:16 »
Hmm... wydaje mi się, że tam jest jedna kaseta z filtrem. Możliwe, że ktoś zmieniał?
Odnosnie dat, to wszystko się zgadza.

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
Parowanie szyb?
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Wrzesień 2014, 07:33:24 »
Cytat: "waszek_rmc"
Hmm... wydaje mi się, że tam jest jedna kaseta z filtrem. Możliwe, że ktoś zmieniał?
Odnosnie dat, to wszystko się zgadza.


W samochodzie z kierownica po lewej stronie - jedna, z kierownica po prawej - dwie.