Autor Wątek: [Lantra J2]Dziwne pukanie po wymianie górnych mocowań amorty  (Przeczytany 6886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

OuTchOrN

  • Gość
Witam dzisiaj wymieniłem swoje stare i już zużyte górne mocowania amortyzatorów. Po ich wymianie, która trwała trochę, postanowiłem pojechać na jazdę próbną i od strony pasażera pojawiło się dziwne pukanie, tak jakby koło o coś tarło. Co to może być? Dzisiaj jest już ciemno i zimno, więc jutro rano bym poszedł patrzeć, jednak nie wiem na co.
Czy mogłem coś uszkodzić?
Chłopak mojej siostry z którym to robiłem, sugeruje, że to opona, jednak jak wcześniej wspomniałem, problem ten nie występował wcześniej.

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
[Lantra J2]Dziwne pukanie po wymianie górnych mocowań amortyzatorów
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Listopad 2013, 20:22:25 »
Nie trzeba było tyle pić ze szwagrem ;p Wróżenie z fusów.. Ściągnij koło i na pierwszy rzut oka powinieneś zobaczyć co sie dzieje, ale radziłbym Ci nim jeździć do tego czasu. Kiedyś latałem po lesie Scoupe, musiałem potem jechać w trase i też coś tarło, przy hamowaniu mocniej, ciemno było to sie doturlałem do domu, co sie okazało na następny dzień to pękło mocowanie od przewodu hamulcowego przy amortyzatorze i przewód tarł cały czas o przegub. Jeszcze pare km więcej i metal w przewodzie by sie przetarł.. Niema ryzyka, niema zabawy :D

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Lantra J2]Dziwne pukanie po wymianie górnych mocowań amortyzatorów
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Listopad 2013, 22:07:38 »
Jak tam ruda na kielichach pewnie już było ciemno więc nie dała się zobaczyć  :mrgreen:
Przyznasz że robota nie taka straszna, a z pomocą innej osoby i rozweselaczy różnej maści to już czysta przyjemność.

OuTchOrN

  • Gość
[Lantra J2]Dziwne pukanie po wymianie górnych mocowań amortyzatorów
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Listopad 2013, 08:35:47 »
Przyznam Ci rację. Robota nie jest trudna, w teorii wręcz banalna. W praktyce największy problem odkręcić śruby mocujące amortyzator z piastą koła. Jednak u mnie i w tym tragedii nie było, obeszło się nawet bez 2m rurki :)
Śruby oczywiście podczas wymiany nasmarowałem smarem samochodowym:)

Co do rudy na kielichach, brak jakiejkolwiek. Zacząłem o 12, więc było jasno. Nie posiadam, żadnych ognisk rdzy na kielichach, a zdemontowane mocowania były oryginalnymi. (Nie wymieniane ?)

Jak się okazało w moim aucie wystąpił inny problem, który znacznie nam przedłużył robotę, mianowicie zjechane gwinty na szpilach od kół.
Zarówno nakrętki jak i szpilki są tak poprzeciągane, że ledwo szło koła założyć. Jedna śruba od strony pasażera była tak zjechana, że żeby ją nakręcić musieliśmy uciąć końcówkę śruby (podziękowania dla pracowników remontujących klatki u mnie na osiedlu za pożyczenie Flexa) oraz główkę śruby nakręcającej. Pukanie było spowodowane złym dociskiem śruby koła. Przez ściętą główkę śruba najprawdopodobniej dokręcała zbyt mocno koło i je lekko zakrzywiała. Ściągnąłem śrubę i problem zniknął. Dzisiaj idę w miasto szukać nowych śrub:)

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2]Dziwne pukanie po wymianie górnych mocowań amortyzatorów
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Listopad 2013, 10:18:06 »
Śrub czy nakrętek ??? Z tego co wiem a mam takie auto to tam masz szpilki wychodzące z piasty i koło jest przykręcane nakrętkami. Jeśli masz zjechany gwinty szpilek to piasta do wymiany.

OuTchOrN

  • Gość
[Lantra J2]Dziwne pukanie po wymianie górnych mocowań amortyzatorów
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Listopad 2013, 10:20:01 »
No niestety mam do wymiany dwie piasty :/ Dodatkowo komplet nakrętek na przód. Kupiłem dzisiaj 4 nakrętki, ale nie idzie ich nakręcić, więc chyba je zwrócę.
Do tego ukręciłem szpilkę dzisiaj.
Ile możne kosztować jej wymiana u mechanika? Pozostałe pewnie, będzie trzeba też przegwintować.

Cezary51

  • Gość
[Lantra J2]Dziwne pukanie po wymianie górnych mocowań amortyzatorów
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Listopad 2013, 23:52:33 »
Rozebrać piastę, wymienić szpilki.

OuTchOrN

  • Gość
[Lantra J2]Dziwne pukanie po wymianie górnych mocowań amortyzatorów
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Listopad 2013, 10:32:47 »
Kupie szpilki na warsztacie? czy muszę do ASO jechać?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Lantra J2]Dziwne pukanie po wymianie górnych mocowań amortyzatorów
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Listopad 2013, 11:38:52 »
51742-11120, 51752-36000 takie były numery szpilek montowanych w J2. Wymiary szpilki gwint M12x1,5



Przeczytaj  
w temacie http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=4707 post Marekityle.

Cezary51

  • Gość
[Lantra J2]Dziwne pukanie po wymianie górnych mocowań amortyzatorów
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Listopad 2013, 12:38:42 »
Jedną pokazałem w sklepie z częściami i mi dobrali, jak dobrze pamiętam coś koło 8 zeta za sztukę. Cena z przed dwóch lat, bo wtedy wymieniałem. W J1 po tej operacji trzeba brać pod uwagę wymianę łożyska, najczęściej się rozsypuje po demontażu.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Lantra J2]Dziwne pukanie po wymianie górnych mocowań amortyzatorów
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Listopad 2013, 13:08:50 »
Cezary pamiętasz 2009r http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewtopic.php?f=2&t=2714&p=37438&hilit=PIASTA#p37438 . W J2 jest jedno łożysko (w J1 dwa) tylko w zwrotnicy i raczej nie trzeba będzie wymieniać.

OuTchOrN

  • Gość
[Lantra J2]Dziwne pukanie po wymianie górnych mocowań amortyzatorów
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Listopad 2013, 13:12:28 »
W warsztacie 60 zł wymiana jednej szpilki, pozostałe wygwintuję.

Cezary51

  • Gość
[Lantra J2]Dziwne pukanie po wymianie górnych mocowań amortyzatorów
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Listopad 2013, 14:42:26 »
Cytat: "kosmos2011"
Cezary pamiętasz 2009r http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewtopic.php?f=2&t=2714&p=37438&hilit=PIASTA#p37438 . W J2 jest jedno łożysko (w J1 dwa) tylko w zwrotnicy i raczej nie trzeba będzie wymieniać.

Ale ten czas leci. Ale mam 5 z przodu więc skleroza usprawiedliwiona.

OuTchOrN

  • Gość
[Lantra J2]Dziwne pukanie po wymianie górnych mocowań amortyzatorów
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Listopad 2013, 14:47:46 »
Tak myślę, czy ciężko by było to samemu zrobić. Z drugiej strony czy mogę bez tej śruby przejechać z 100 km? Jadę w przyszłym tygodniu do zaprzyjaźnionego warsztatu i bym wymienił to tam.

Cezary51

  • Gość
[Lantra J2]Dziwne pukanie po wymianie górnych mocowań amortyzatorów
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Listopad 2013, 14:50:07 »
Dwa tygodnie jeździłem na 3.