Autor Wątek: drży nadwozie podczas jazdy  (Przeczytany 4492 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasix

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« dnia: 09 Lipiec 2009, 19:38:43 »
wymiana felg z TSW na oryginalne Hyundaia rozwiązało sprawę :)

Cendra

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lipiec 2009, 21:57:59 »
może auto jest powypadkowe, nie dokładnie naprawione i stąd te problemy :?:

Kasix

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lipiec 2009, 00:46:33 »
No właśnie nic z tych rzeczy, jest sprawdzone i bez przeszłości. Jak pisałam, auto prowadziło się (przez lata) bajkowo (jak po szkle) do momentu zmiany przegubu i tarcz hamulcowych, klocków (przód) oraz opon a teraz wsiadać się nie chce :cry:

Łukasz

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lipiec 2009, 01:23:13 »
Cytat: "Kasix"
jest sprawdzone i bez przeszłości

Co dokładniej znaczy "sprawdzone i bez przeszłości?

Kasix

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Lipiec 2009, 11:02:15 »
przez lata jak nim jeździłam nie miałam takich problemów jak teraz po zmianie opon i tarczy hamulcowych i klocków

Tigersoft

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Lipiec 2009, 13:36:29 »
moze masz jakies no-name tarcze i są zwichrowane ???
juz sie z tym spotkalem

Kasix

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Lipiec 2009, 19:12:06 »
no jest to z tarczami to możliwe, ale tarcze z przodu są na gwarancji bo mają miesiąc (zakładane u Sitnika jak pisałam, no i już byłam tam 3 razy i klocki na nowe wymienili - to znaczy z nowych na nowe - bo klocki 3 tygodniowe były)

norton91

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Lipiec 2009, 19:36:50 »
Cytuj
gdyby ktoś założył te felgi do siebie


Bym ci pomógł ale mam S-Coupe :)

Tez bym tarcze obstawiał.

Kasix

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Lipiec 2009, 21:33:15 »
no właśnie bo tu głównie jak widzę wszyscy z s-coupe a na forum HC nie można się zarejestrować bo już próbowałam ze 20 razy i jakby nie przyjmowało kodu weryfikacyjnego czy coś - jakby ktoś im dał znać, że nie działa rejestracja (kto ma tam konto założone to bym im głowę zawracała :> )

Tigersoft

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Lipiec 2009, 15:58:10 »
Cytat: "Kasix"
no właśnie bo tu głównie jak widzę wszyscy z s-coupe a na forum HC nie można się zarejestrować bo już próbowałam ze 20 razy i jakby nie przyjmowało kodu weryfikacyjnego czy coś - jakby ktoś im dał znać, że nie działa rejestracja (kto ma tam konto założone to bym im głowę zawracała :> )


juz napisalem do admina :)))
tam jest rzeczywiscie wiecej coupetek :) bo ty masz juz kola chyba na 5 srub co ?

Brt85

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Lipiec 2009, 22:31:02 »
Kasix, Jak chcesz sprawdzić felgi, to możemy się kiedyś ustawić na przekładkę. Nie mam Coupe, ale rozstaw w Tucsonie jest taki sam :-)

kml

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Lipiec 2009, 22:37:15 »
Kasix, bez wymiany kompletu kół na inny nic nie wykluczysz. Jeżeli ktoś bedzie tak miły i Ci pozyczy to dobrze by bylo sie przejechać choć ze 200km zeby poczuć różnicę o ile wystąpi.

Może jak robili ten przegub to coś tam pomerdali - jedź do kogoś kto nic nie wie co było robione do tej pory i niech rzuci na to świezym okiem.

Kasix

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Lipiec 2009, 23:41:46 »
Cytat: "Tigersoft"
ty masz juz kola chyba na 5 srub co ?


Tigersoft Tak tak oczywiście na 5 śrub (właściwie nakrętek, szpilki sa w piastach osadzone, powoli staję się ekspertką <cfaniak> ) , dzięki za pomoc Tigersoft w sprawie rejestracji -> zmienili odnośnik do chyba starego forum gdzie trzeba podać słowo 'coupe' dodatkowo i rejestracja się udała :) -> dostałam też maila od Tomka.cz ze faktycznie był problem.



Brt85 ale w takim dużym aucie to profil opony musi byc duży? - to nie wejdzie pod nadkole

Kml masz racje, trzeba albo wyszukać nowo położony asfalt i tam przejechać kilka razy w tą i z powrotem albo dłużnej pojeździć aby wyczuć bo drogi są słabe. Dziś zmieniłam znów na zimowe koła, niby lepiej takie pierwsze wrażenie, pojeżdżę dłużej aby doprecyzować czy jest lepiej na zimowych.

kml

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Lipiec 2009, 07:59:45 »
Cytat: "Kasix"
a jak sprawdza się okrągłość opon? Badają to gdzieś?


Z tego co ja wiem to nie i jest to kwestia 100% uznaniowa. Na pocieszenie powiem Ci, że nie jesteś pierwszą osobą, która ma problemy być może z tego powodu - czytałem o kolesiu co mial kupione NOWE zimówki i nie był w stanie samochód prosto utrzymać, zmienił na inne i problem zniknął.

Ja bym na Twoim miejscu zaczął reklamować te opony pisząc bardzo długiego i dokladnego mejla do sklepu bo to jakieś jaja są jeżeli _wszystko_ było tyle razy sprawdzone i ciągle coś jest źle.

Co do trasy to może klasycznie się przejedź do Polichna na dobry obiad i po drodzę poobserwuj samochód ;)

Brt85

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Lipiec 2009, 09:40:24 »
235/60/R16