Autor Wątek: drży nadwozie podczas jazdy  (Przeczytany 4496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasix

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Lipiec 2009, 10:47:46 »
@Brt85, jeszcze poszukam 17" może ktoś zechce o podobnym profilu do moich użyczyć z forum Hyundai Coupe :) bo się zarejestrowałam dzięki Tigersoftowi :)

ale wpadło mi do głowy coś innego, ponieważ mam felgi z tzw 'pływającymi otworami' system VariFit (stosowany w felgach TSW) http://www.tswalloywheels.co.za/Content/Varifit.htm

otóż moje pytanie dotyczy wyważania takich felg -> czy wyważarkę powinni zamocować na tych otworach (bo tak mi się wydawało, że tak robili mieli jakiś uchwyt z 5 trzymakami) czy na centralnym dużym otworze -> bo jak na tych otworach to wyważenie może okazać się niewłaściwe (bo potem po założeniu na szpilki zmienia się chyba nieco środek obrotu?) - jak myślicie ?

@Kml -> a co tam dobrego w Polichnie dają do jedzenia :)?

kml

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Lipiec 2009, 11:37:21 »
Cytat: "Kasix"
@Kml -> a co tam dobrego w Polichnie dają do jedzenia :)?


WSZYSTKO i dużo :)

Kasix

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Lipiec 2009, 12:04:04 »
to tak jak w tesco :lol: :mrgreen:

kml

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Lipiec 2009, 22:17:39 »
Kasix, w tesco jest dużo i tanio a tam jest SMACZNIE I DUŻO a to zasadnicza różnica :)

Kasix

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Lipiec 2009, 00:08:25 »
a jakieś konkrety, co jest przysmakiem tego regionu i co szczególnie polecasz :) ?

kml

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Lipiec 2009, 07:08:29 »
Kasix, powiem tak, cokolwiek, ktokolwiek tak jadł zawsze było super. Dosłownie :) Przede wszystkim chodziło mi o to, że Polichno ( http://www.hotel-gorski.net/) jest na tyle daleko, ze można sprawdzić samochód ale nie na tyle daleko zeby się nie chcialo jechać trasą :)

[ Komentarz dodany przez: BartBartez: 2009-07-16, 10:03 ]
Proszę zakończyć OT

Kasix

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Lipiec 2009, 14:59:34 »
na omlet z pieczarkami i ze szpinakiem to bym sie przejechała :mrgreen:

aby nie było OT:
aha wykryłam, że podskoki pochodzą od kół z przedniej osi
przedwczoraj zroibłam operację założenia zimówek na przednią oś a potem na tylną tylko i odwrotnie i wychodzi że to któraś opona z przedniej osi :>

Dareq36

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Lipiec 2009, 15:51:24 »
Witam , najlepiej wjechać do wulkanizatora( lub warsztatu z serwisem opon.0 ..i poprosić o wyważenie kół. Przy Twoich oponach . zastosowanie odważników większych niz 35g może świadczyc o wadzie opony.
Pytałas , czy takie wyważanie jak opisałaś to w poprzednim poście ..jest poprawne. - jeżeli chodzi o same felgi ..to trudno mi powiedziec . Ale powinnaś wyważyc "całe" koła ( felga + opona ). Jeżeli z felgami było wszystko OK .., a wyważarka pokaże więcej niz 35gram na koło .., to juz można mówić o wadzie opony ..
Pozdro

Kasix

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Lipiec 2009, 21:27:40 »
Dareq, a myślisz, że jeśli mam powyżej 35gram, a jest powyżej to jest to podstawa do reklamacji opon?

Dareq36

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Lipiec 2009, 13:22:31 »
Kasix ,, tak mi się wydaje ..(..dla pewności , jak "złapie" kumpla , który się zajmuje również sprzedażą opon - spytam go o to ..). Z tego co pamiętam , to zawsze powtarzał , ze przy nowych oponach ..nie powinno byc więcej jak 30 - 35 g (..tu też ma znaczenie rozmiar - wielkośc opony). Pisałaś , ze felgi są OK .. to nie pozostaje nic innego ..jak opony.
Odważniki (po wyważeniu kół wraz z oponami )..stosuje sie w celu
"wyeliminowania" tzw. " bicia" koła..- efektem takiego czegos , jest np. drżenie kierownicy podczas jazdy .., a przy duzych "biciach"..może byc również odczuwalne drżenie całego samochodu ..

Dareq36

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Lipiec 2009, 13:08:51 »
Kasix, tak jak napisałem w poprzednio , pogadałem na ten temat z kumplem . Hmm, sprawa może byc poważniejsza, niz tylko opony .Ale nie wyklucza takiej możliwości . Co do odważników na kołach , to spotyka się sytuacje , że nawt przy nowych zakłada sie powyżej 60- 70 g. , ale wówczas nie powinno być "drgań". Może być taka sytuacja , że po założeniu i wyważeniu opon jest przez jakiś krótki czas wszystko ok , a potem problem drgań wraca. Każda opona w czasie jazdy "nagrzewa" się ..i może troche inaczej " ( jak to mi powiedział ) rozłozyć sie jej struktura.. Ponowne wyważenie ..(..a najlepiej , zdjęcie i założenie opony na felge ) ..powinno ten problem rozwiązać. To tyle , jeżeli chodzi o opony .
..Ale problem może ich nie dotyczyć. Może byc to równiez spowodowane "złym" założeniem tarcz hamulcowych..( powstaje jakieś " osiowanie"..- nie pytaj , nie jestem w tych sprawach znawcą).
..To tyle , co na ta chwile się dowiedziałem ..
Wracając do smych opon , to powinien je zobaczyć " fachowiec" ..z warsztatu .., i ..( jeżeli będzie wporzo , to powinien powiedzieć , czy to wina opon ..).
 pozdrawiam ..

Kasix

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Lipiec 2009, 16:38:46 »
No Dareq ale jest tak, że jak założę koła zimowe to nie ma podskoków a letnie to są (no i pojawiło się to po zmianie opon letnich) - odsyłam właśnie 2 opony do sprzedawcy - ale nie wierzę, że uznają to za winę opon. Ogólnie wyrzucone pieniądze :-/

jagucio

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Lipiec 2009, 20:38:15 »
Polecam znaleźć warsztat który wyważa koła na samochodzie... Wtedy taka wyważarka oprócz bicia koła bierze pod uwagę takie elementy jak tarcze i piastę...

Dareq36

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Lipiec 2009, 14:33:11 »
Kasix.., no zgadza sie .Z tym , że opony zimowe są robione z miękkiej mieszanki .i nie odczówa się to w takim stopniu jak na letnich .. Ale ja także jestem za tym , że to wina opon ..
Pozdrawiam..

Kasix

  • Gość
drży nadwozie podczas jazdy
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Sierpień 2009, 12:13:17 »
uwzględniono moją reklamacje :) - oddadzą pieniądze za opony - zatem kupie jakieś dobrej firmy i pewnie kłopot zniknie

@jagucio - doważanie na aucie robiłam w Shell Autobalans puławsaka (nie pomogło)- wszystko to już mam obcykane ; )

update: w sumie wymieniłam felgi z TSW na oryginalne alu Hyundaia i 2 opony i jest po kłopocie :)