Autor Wątek: [Atos] [Atos] Słaba moc samochodu  (Przeczytany 4354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lukasz08

  • Gość
[Atos] Słaba moc samochodu
« dnia: 27 Październik 2013, 17:46:07 »
Moje problemy zaczęły się od tego, iż podczas wilgotnej pogody samochód mi przerywał. Pomyślałem pewnie kable trzeba wymienić. Ale zrobiłem to dopiero po pewnym czasie, gdy do tego doszedł spadek mocy - na biegu auto po prostu nie idzie. Muszę ostro przygazować żeby załapał obroty i w miarę jechał( zwiększone zużycie paliwa). Wymieniłem już wspomniane kable, świece, filtry powietrza i paliwa, wyczyściłem przepustnicę i sprawdziłem cewkę zapłonową. Teraz zastanawiam się żeby wymienić kopułkę, albo całość z aparatem zapłonowym. Słyszałem że tam też jest jakaś cewka i może zamakać. Już sam nie wiem.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:24:32 przez Brt »

Żona małża

  • Gość
[Atos] Słaba moc samochodu
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Październik 2013, 18:06:17 »
Przypinam się do tematu bo u mnie jest podobnie.  Zmieniłam dziś uszczelkę pod kolektorem bo było słychać wydech,połatali coś tam jeszcze,planowanie kolektora zrobili ale nie ma różnicy. Ktoś gdzieś tu już pisał że to może być silniczek krokowy lub przepustnica ale też nic. Jutro jadę na komputer bo tak się nie da jeździć, z podporządkowanej nie można wyjechać normalnie.

lukasz08

  • Gość
[Atos] Słaba moc samochodu
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Październik 2013, 18:42:47 »
Dzisiaj zauważyłem że z wydechu wydobywa się woda przy gazowaniu. Jutro muszę odkręcić pompę paliwa i zobaczyć co tam słychać. Kiedyś miałem tak w uno. Albo zapchany katalizator. Dużo podobnych objawów i trzeba szukać.
Dasz znać co tam wykryli.

Żona małża

  • Gość
[Atos] Słaba moc samochodu
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Październik 2013, 21:19:21 »
Antoś już po fejsie. Generalnie nie było się do czego przyczepić. Komputer wykrył jeden błąd P0505 IDLE CON.SYSTEM - gość mówi ze to nieprawidłowe obroty na biegu jałowym czyli wina silniczka krokowego i tu UWAGA !!! u mnie silniczek nie jest w ogóle podpięty i nawet nie ma go jak podpiąć bo nie ma do niego kostki ale generalnie w samochodzie jest. Błąd wykasowany, wyregulowane obroty ( coś tam grzebał przy rozruchu i zaworze powietrza) i na razie jest dobrze. Sprawdził tez sondę lambda i mieszanka super. Zobaczymy co będzie po deszczu.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos] Słaba moc samochodu
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Październik 2013, 21:37:02 »
Samochód z 1998, a przepustnica z 2000  :shock:


lukasz08

  • Gość
[Atos] Słaba moc samochodu
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Listopad 2013, 19:20:51 »
No i się okazało brak ciśnienia na 3 cylindrach :cry:

berthold61

  • Gość
[Atos] Słaba moc samochodu
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Listopad 2013, 11:42:44 »
Cytat: "kosmos2011"
Samochód z 1998, a przepustnica z 2000  :shock:

[url=http://images64.fotosik.pl/329/0b75b4300fcdcd0cm.jpg]Obrazek[/URL]



atosik żony też mi po nerwach chodzi chociaż to raczej żony wina ,ale też ma problemy zwłaszcza po deszczu masakrycznie przerywa czasem gaśnie ,ten silniczek krokowy już czyściłem ale zauważyłem że ten zaworek w środku jest w kształcie walca i obracając się zamyka lub otwiera wlot tylko czy to jest prawidłowe że on nie jest całkiem domknięty tylko jest szczelinka na jakieś 1mm jak podam napięcie to cały się otwiera odłączę to zamyka ale zostawia tą 1 mm szczelinę ,jak u was to wygląda ??? no i jak by mi ktoś coś podpowiedział dlaczego przerywa po deszczu aby to wyeliminować (kable WN nie iskrzą w ciemności))    dzienne kwoczenie żony mnie dobija