Autor Wątek: [Getz] [Getz] Zimny silnik 1,1 dławi się podczas ruszania  (Przeczytany 37773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nastar

  • Gość
[Getz] Zimny silnik 1,1 dławi się podczas ruszania
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Październik 2015, 23:32:34 »
Przeczyściłem delikatnie przepustnicę. Nie było tragedii wg mnie. Środek do czyszczenia przepustnic + szmatka. Była tylko trochę okopcona.
Teraz wygląda tak (nie jest idealnie ale to chyba już kosmetyka raczej):
https://drive.google.com/file/d/0B8c63SmDWQoKbk5yMi1MMGdjWW8/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B8c63SmDWQoKYUVxM05sU1F4ZkU/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B8c63SmDWQoKR3hhcWVzcV9hbkk/view?usp=sharing

Offline Andy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Getz] Zimny silnik 1,1 dławi się podczas ruszania
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Listopad 2015, 13:10:23 »
Cytat: "lizi0"
Masz racje że na zimnym silnik pracuje na pb ale przed wyłączeniem auta pracował na LPG a co za tym idzie dawka paliwa była liczona wg innych przeliczników i po włączeniu auta masz nieprawidłowe wartości dla pb i zalewasz auto.

Sprawdź tak jak pisałem i zobaczysz. Taki test kosztuje tylko 10 min czasu.

Aha po takim zabiegu jak okaże się że auto normalnie jeździ to nie odpalaj instalacji gazowej przez jeden dzień. Rano znowu odpal auto i dla potwierdzenia zobacz czy jeździ na benzynie. Jak jeździ wrzuć LPG i zobaczysz na kolejny dzień. Jak zacznie szarpać to znaczy że instalacja.


Potwierdzam, zakończenie jazdy poprzedniego dnia na benzynie, a nie gazie, skutkuje normalną pracą silnika z rana. Ze wstępnych rozmów z gazownikiem i opisaniem problemu uzyskałem potwierdzenie, ze prawdopodobnie winna jest listwa wtryskowa gazu (350 zł. z robocizną). Jestem już umówiony za parę dni na ostateczną diagnozę i ewentualną wymianę, dam znać o efektach.

new

  • Gość
[Getz] Zimny silnik 1,1 dławi się podczas ruszania
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Listopad 2015, 20:07:28 »
Byłem u gazownika z tym samym problemem i sprawdził wtryski i całą instalację i nie widzi połączenia instalacji LPG z tym zjawiskiem...

U mnie to tak wygląda:


Kontrola silnika zapaliła się po pewnie mu wyskoczył zapłon jak zawsze.

Offline Andy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Getz] Zimny silnik 1,1 dławi się podczas ruszania
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Styczeń 2016, 13:11:11 »
Cytat: "Andy"

Potwierdzam, zakończenie jazdy poprzedniego dnia na benzynie, a nie gazie, skutkuje normalną pracą silnika z rana. Ze wstępnych rozmów z gazownikiem i opisaniem problemu uzyskałem potwierdzenie, ze prawdopodobnie winna jest listwa wtryskowa gazu (350 zł. z robocizną). Jestem już umówiony za parę dni na ostateczną diagnozę i ewentualną wymianę, dam znać o efektach.


Obiecałem to odpisuję, zwłaszcza, że panujące obecnie mrozy były doskonałą okazją do przyjrzenia się problemowi. W międzyczasie inny gazownik po opisaniu problemu na odległość również stwierdził, że pewnie winna jest  listwa lub reduktor. Umówiłem się na wizytę, bo rano przy 15 stopniach mrozu trzeba było już poświęcić grubo ponad 5 minut na rozgrzanie silnika, żeby dało się w ogóle jechać. Żeby nie przedłużać - obeszło się bez wymiany listwy i reduktora, wystarczyła jedynie regulacja instalacji gazowej. Nie wiem dokładnie co zostało ustawione, usłyszałem tylko, że podawana była bardzo duża dawka gazu. Efekt regulacji to obecnie żadnego dławienia się i falowania obrotów przy rozruchu na benzynie  - pomimo mrozów wszystko jest jak dawniej. Po odpaleniu silnika po zimnej nocy można od razu jechać, co wcześniej po prostu było niemożliwe.

Także tym samym potwierdzam, że lizi0 miał 100% racji, że gaz miał wplyw na pracę silnika na benzynie.

new

  • Gość
[Getz] Zimny silnik 1,1 dławi się podczas ruszania
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Luty 2016, 19:21:50 »
Witajcie ponownie.
Dałem auto do mechanika na wyczyszczenie zaworów. Nie wiem jak to zrobił ale mówił, że auto było podpięte pod jakieś urządzenie itd. W każdym bądź razie nic mnie nie kosztowało i auto jakby inaczej nie gaśnie jak na filmie.
Natomiast czuje nierówna pracę silnika i jakby go skubalo przy dodawaniu gazu i silnik drży na wolnych. Wczoraj wieczorem zaglądam pod maskę a tam na cewce widzę taki niebieskie iskry, które mrugaja.
Cewka nie jest peknieta nigdzie, obudowa cała ale widać w ciemności jak po tym plastiku one latają.  Czy to może być wina cewki ?

Proszę o pomoc bo już nie wiem co to może być.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Getz] Zimny silnik 1,1 dławi się podczas ruszania
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Luty 2016, 20:25:39 »
Oryginalna cewka do silnika G4EE i G4ED ma numer 27301-26600, producentem jest firma Denso. Numer pod jakim cewkę sprzedaje Denso to DIC0115.

http://www.e-denso.pl/denso-dic0115-cewka-zaplonowa-denso-do-hyundai-2730126600-p-4129.html

new

  • Gość
[Getz] Zimny silnik 1,1 dławi się podczas ruszania
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Luty 2016, 20:45:26 »
Kosmos Ty zawsze na posterunku !! :)
Dziękuję za podanie numeru części. Można zaufać tej firmie, która sprzedaje ? Pytam bo cena okazyjne gdzie Inter Cars powiedział mi 217zl - 5% rabatu... cena z 4 liter...

Jednak nie powinienem widzieć tych iskier co ?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Getz] Zimny silnik 1,1 dławi się podczas ruszania
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Luty 2016, 21:29:31 »
Iskierki to tylko na świątecznej choince  :mrgreen:  :mrgreen:

Sklep jak najbardziej ok.

Co do ceny IC bez zniżek na ceny z kosmosu  :-D

new

  • Gość
[Getz] Zimny silnik 1,1 dławi się podczas ruszania
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Luty 2016, 21:44:55 »
Cewka to nie choinka !!!!  :mrgreen:

W ten weekend cewka leci do kosza !

Kosmos jesteś wielki, po raz kolejny ratujesz mi tyłek ! :)
Mam nadzieję,  że teraz będzie wszystko grało ! :)

[ Dodano: 2016-02-06, 13:04 ]
Cewka zmieniona a silnik pracuje jak prosto z salonu !!!!!!! :)
Ciekawe tylko dlaczego przy tak krótkim przebiegu mogła się uszkodzić bo 75.000 to nie dużo.

[ Dodano: 2016-02-06, 13:04 ]
Cewka zmieniona a silnik pracuje jak prosto z salonu !!!!!!! :)
Ciekawe tylko dlaczego przy tak krótkim przebiegu mogła się uszkodzić bo 75.000 to nie dużo.

[ Dodano: 2016-03-09, 18:08 ]
Problem wraca :(
Jak jest zimny silnik rano to go tak delikatnie skubać zaczyna. Jak się rozgrzeje to w miarę lepiej ale też widzę, że wskazówka obrotomierz delikatnie faluje. Czuję też na podjeździe pod wzniesienie, że nie idzie płynnie lecz czuć delikatnie skubanie.  

Pomocy ! :(

grzesiek402

  • Gość
[Getz] Zimny silnik 1,1 dławi się podczas ruszania
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Czerwiec 2016, 21:49:03 »
Być może sprawa ciągle aktualna: spróbuj podłączyć kable na cewce tak jak w manualu piszą: kolejność od szyby: 1,4,3,2. Na cewce chyba są znaki 1,4,3,2 - teoretycznie to nie powinno mieć znaczenia, ale u mnie pomogło - po zmianie kolejności na właściwą wg manuala dławienie ustało.

Offline sasek941

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 186
[Getz] Zimny silnik 1,1 dławi się podczas ruszania
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Czerwiec 2016, 07:14:12 »
Może czujnik TPS?
Miałem kiedyś z nim problem w motocyklu, szarpał, krztusił się.

Nastar

  • Gość
[Getz] Zimny silnik 1,1 dławi się podczas ruszania
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Październik 2016, 19:00:37 »
Mając podobne problemy postanowiłem wymienić filtr paliwa wraz z tym zgrubnym. Podpowiedzcie jakiej marki części kupić i najlepiej gdzie bo nie jest to taki proste. Same tanie podróby widzę jak na razie...


Nastar

  • Gość
[Getz] Zimny silnik 1,1 dławi się podczas ruszania
« Odpowiedź #28 dnia: 31 Październik 2016, 19:21:25 »
Tak, znam te numery chociaż ta strona https://hyundai.afora.ru/eur/ po numerze VIN pokazuje, że mam filtr o numerze 311120B000 ale podejrzewam, że obie wersje pasują...

Czy mam rozumieć, że firma OYO jest godna polecenia ?