Autor Wątek: [Santa Fe SM] Tylny most do Santafki - rodzaje, różnice  (Przeczytany 32060 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

outdoor5

  • Gość
[Santa Fe SM] Tylny most do Santafki - rodzaje, różnice
« dnia: 23 Październik 2013, 21:56:44 »
A więc jak w temacie, padł mi tylny most w aucie, po poszukiwaniach w internecie i na szrotach poddaję się.
Podobno do wersji 125KM aut. idzie inny dłuższy most (mój ma 45,5cm długości). W salonie powiedzieli, że na pewno idzie inny jak do wersji 113KM manual.
Może macie namiary do jakiegoś sprzedawcy lub serwisu który naprawia takie sprawy?? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.


ps numer wybity na pokrywie mostu: SYJR 013L

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Tylny most do Santafki - rodzaje, różnice
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Październik 2013, 23:08:32 »

outdoor5

  • Gość
[Santa Fe SM] Tylny most do Santafki - rodzaje, różnice
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Październik 2013, 10:52:41 »
Jesteś wielki - dzięki. Zaczynam poszukiwania.

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Tylny most do Santafki - rodzaje, różnice
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Październik 2013, 11:59:57 »

outdoor5

  • Gość
[Santa Fe SM] Tylny most do Santafki - rodzaje, różnice
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Październik 2013, 16:13:40 »
Dokładnie kolego w tym miejscu jest mój numer, ale wpisując go nawet w necie niczego nie znajduje.
Odnośnie opon to miałem je przy zakupie i po jakimś pół roku użytkowania zmieniłem na "prawie" standardowe 215tki (instrukcja takie dopuszcza). Jeździłem na nich półtora roku i się nic nie działo do pewnego momentu.. Myślę że poprostu nadszedł czas mostu, a opony na pewno kiedyś swoje zrobiły. Niedawno powiązywałem fakt uszkodzenia mostu z przeglądem auta gdzie obracane było jedno koło a drugie stało w miejscu - a na moście jest naklejka żeby takich rzeczy właśnie nie robić. Nie wiem, to już teraz chyba mało ważne, trzeba auto naprawić i śmigać dalej bo santafka jako auto naprawdę mi się podoba.

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Tylny most do Santafki - rodzaje, różnice
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Październik 2013, 09:31:13 »

outdoor5

  • Gość
[Santa Fe SM] Tylny most do Santafki - rodzaje, różnice
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Październik 2013, 09:12:40 »
Dzięki Kolego za wszystkie informacje - dzwoniłem do tej firmy euro bis, mają podobno do sprowadzenia most bez problemu. Mają podobno 15 sztuk na placu, z tym że za granicą, ale 3 tygodnie mnie nie zbawia. Jeśli  transakcja dojdzie do skutku to masz u mnie piwko ;)Dzięki jeszcze raz!!
 A z tym numerem to wszystkie mosty (mój też) mają numer 3800R a są różne w różnych modelach.

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Tylny most do Santafki - rodzaje, różnice
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Październik 2013, 09:17:55 »

outdoor5

  • Gość
[Santa Fe SM] Tylny most do Santafki - rodzaje, różnice
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Październik 2013, 13:57:15 »
Dochodzimy do pewnego konsensusu :) Jeżeli masz takich kolegów, którzy mają możliwość wysłania mi takiego dyfra i przy okazji trochę zarobić to ja się piszę, poważnie. Mogę wleźć pod auto i porobić zdjęcia, wymierzyć dokładnie, podać wszystkie dane i na pewno koledzy coś dopasują. A czas nie gra roli, mogę trochę pojeździć z hałasem z tyłu.
A mój most jest chyba taki sam jak z linku który wcześniej podesłałeś http://www.hyundaiklub.pl...ighlight=#45381

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Tylny most do Santafki - rodzaje, różnice
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Październik 2013, 15:49:04 »

outdoor5

  • Gość
[Santa Fe SM] Tylny most do Santafki - rodzaje, różnice
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Październik 2013, 07:52:06 »
Rozmawiałem wcześniej z mechanikiem, który był trochę obeznany w temacie i mówił że mogą przełożyć "środek" mostu z Tucsona do mojego. Tak jak patrzę na te mosty to z tucsona jest bardzo podobny, ale obudowa jest chyba trochę inna.

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Tylny most do Santafki - rodzaje, różnice
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Październik 2013, 07:56:00 »

outdoor5

  • Gość
[Santa Fe SM] Tylny most do Santafki - rodzaje, różnice
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Październik 2013, 20:55:20 »
Oto zdjęcia mojego mostu, na priv doślę nr VIN

[ Dodano: 2013-10-31, 20:58 ]
kolejne fotki:

[ Dodano: 2013-10-31, 21:01 ]
kolejne

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Tylny most do Santafki - rodzaje, różnice
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Listopad 2013, 08:18:58 »

outdoor5

  • Gość
[Santa Fe SM] Tylny most do Santafki - rodzaje, różnice
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Listopad 2013, 09:28:28 »
niestety ten za 500 już sprzedany.. szukam dalej, będę dzwonił do tej firmy co importują z GB.