Autor Wątek: [i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40  (Przeczytany 23179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kingtlen

  • Gość
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« dnia: 17 Październik 2013, 21:18:22 »
Witam

Zakupiliśmy samochód hyundai i40 w lipcu tego roku. Jest to samochód demonstracyjny z salonu z Niemiec. Samochód został zakupiony przez prywatną osobę która następnie ten samochód nam sprzedała. Samochód po przyjeździe do kraju został sprawdzony przez serwis Hyundai w miejscowości A. Po sprawdzeniu pracownik Hyundai podbił książkę gwarancyjną z data pierwszej rejestracji w Niemczech która odbyła się ponad rok temu. Zapytany pracownik salonu stwierdził że gwarancję na ten samochód będziemy posiadać.
Użytkując samochód zaniepokoiło mnie to że płyn chłodniczy szybko ubywa. Pojechałem do serwisu w miejscowości B który się znajduje bliżej mojego miejsca zamieszkania. Po oględzinach samochodu stwierdzono że układ jest szczelny. Jednak niepokoiły mnie drgania samochodu. Stwierdzono ze należy przejrzeć poduszki pod silnikiem. Jednak będzie z tym problem ponieważ samochód nie ma przeglądu rocznego i nie idzie tego zrobić w ramach gwarancji.Powiedzieli że skontaktują się w tej sprawie z Hyundai Polska. Udaliśmy się z powrotem do serwisu w miejscowości A gdzie pracownik serwisu poinformował nas o tym że samochody od importera Niemieckiego mają obowiązkowy przegląd po 2 latach lub 30 tyś. Wydaje mi się że jest to bzdura ponieważ w książce serwisowej wyraźnie jest napisane ze rok lub 30 tyś.
Hyundai Polska odpowiedział że serwis w mieście A nie powinien podbijać książki serwisowej dealera Niemieckiego tylko wysłać ją i poprosić o uzupełnienie.
W chwili obecnej zaczynają się schody bo dlaczego dealer Niemiecki który był w posiadaniu tego samochodu nie dokonał przeglądu po roku od daty rejestracji.
Dlaczego również są rozbieżne informacje w serwisach o czasie w jakim powinien być dokonany przegląd.  :-(

Offline apikus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 538
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Październik 2013, 22:18:25 »
Cytat: "kingtlen"
bo dlaczego dealer Niemiecki który był w posiadaniu tego samochodu nie dokonał przeglądu po roku


Bo to kosztuje.

Cytat: "kingtlen"
Dlaczego również są rozbieżne informacje w serwisach o czasie w jakim powinien być dokonany przegląd.


Zawsze klient musi dbać o to, by przeglądy były robione na czas. Tylko i wyłącznie wpis w książce gwarancyjnej mówi o czasie i przejechanych kilometrach do nastepnego przeglądu.

Ja miałem podobną sytuację, z tym, że nie kupiłem samochodu. Sprzedający próbował mi wmówić, że przegląd może być wykonany w ciągu dwóch lat pod warunkiem, że nie przekroczy się 30 tyś km, a w książce wyraźnie było napisane rok lub 30 tyś. km.
Ale jeśli prawdą jest, że w Niemczech przegląd jest co 2 lata, to ja bym pojechał tam zrobić przegląd, żeby mieć gwarancję.

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Październik 2013, 09:58:48 »
apikus w to że salon nie podbił gwarancji bo kosztuje nie wierzę za bardzo. Skoro to auto demo to ile to ich kosztuje? Chwila pracy pracownika, który i tak tam jest i pieczątki przystawienie.
kingtlen a może  jest tak, ze salon sprzedał tej osobie przed Wami przed upływem roku? I że ten roczny przegląd był w gestii nowego już właściciela? A ten nie przejmując sie książką ,  chcąc to upłynnić nie dopełnił tego obowiązku> minął rok> sprzedał go Wam i tym sposobem wpisu i przeglądu nie ma?
A teraz już jest dla nich haczyk żeby się migać?
A swoją droga wytyczne przeglądów w H są poronione. Jak sie dzwoni to mówią, że każdy model i każda wersja silnikowa ma w "check liście" inne wytyczne. Jeden mi każe w rok od zakupu niezależnie od przebiegu sie pojawiać na olej/filtr i mi to wciska w kilku rozmowach. A potem na 30 kkm także. To bez sensu bo ja akurat sie rok trafiłby przy 25 kkm to za kolejne 5 kkm znou olej ? Inne mówią, że nie ma tego obowiązku według ww check listy po roku. Tylko obowiązek jest zrobić inspekcję karoserii żeby na nią mieć gwarancję. A silnik/oliwa/eksploatacja - 30 kkm /2 lata.
Za to że mnie w ch...próbują robić w ogóel im nie dam zarobić. I tak będę co 15kkm robił ale nie będę bulił po 75 zeta za litr oleju u nich , pojade ze swoim i tylko robocizna. Chytry 2x traci.

Offline apikus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 538
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Październik 2013, 10:20:47 »
Cytat: "Alonzo_"
Skoro to auto demo to ile to ich kosztuje? Chwila pracy pracownika, który i tak tam jest i pieczątki przystawienie.

Zawsze materiały trzeba użyć i roboczogodzina też tania nie jest. Lepiej jak przyszły właściciel zapłaci. A może właśnie jest tak jak napisałeś, że sprzedali przed upływem roku.

U mnie w książce gwarancyjnej jest jasno: 1 rok lub 30 tyś, km, co nastąpi wcześniej. Jeżdżę raz w roku, bo nie robię 30 tyś. km w roku i nikt mi nie każe przyjeżdżać wcześniej niż rok lub następne 30 tyś. km.

Ja zawsze jeżdżę ze swoimi materiałami. Kwesta, czy naprawdę wymieniają ci to co przywozisz, czy dają ci "swoje", a te lepsze zabierają. Tego nie sprawdzisz. No może filtr powietrza możesz zobaczyć, ale olej, czy filtr oleju już nie.

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Październik 2013, 10:43:51 »
Cytat: "apikus"


Ja zawsze jeżdżę ze swoimi materiałami. Kwesta, czy naprawdę wymieniają ci to co przywozisz, czy dają ci "swoje", a te lepsze zabierają. Tego nie sprawdzisz. No może filtr powietrza możesz zobaczyć, ale olej, czy filtr oleju już nie.


Masz rację, tego sie nie wie co naprawdę wlalai.

A co do przeglądów i40.
Przeglądy i wymiany w manualu są rozbite na "tylko Europa" i "oprócz Europy". W książce jest napisane , że na Europę przeglądy co 30kkm/2 lata. Jest zalecenie robić na początku po 15/20 tyś - w rok po zakupie ale w szczególnych przypadkach wymienionych tam określonych jako "specyficzne- trudne" warunki eksploatacji (co konkretnie się rozumie-napisano w punktach ABCDE....)oraz wymianę oleju zaleca sie co 15 kkm gdy nie zalano rekomendowanego oleju.
Są gwiazdki przy kilku punktach że sprawdzić co 12 m-cy - ale te punkty obejmuje coroczny darmowy przegląd - jeździć i niech podbijąją go.
"Except Europe" - tu są interwały od 15kkm i co 15 kkm pisane. "Only Europe" jak wół - pierwszy na 30kkm lub 2 lata i każdy kolejny na kolejne 30/2 lata.
I to zarówno dla 1.7 CRDI jak i 1.6/2.0 GDI.
Takze opierając się na tym co w instrukcji obsługi stoi -serwis nie może kingtlen wg mnie wam odrzucić prawa do gwarancyjnych napraw mechaniki  jeśli w aucie macie rekomendowanego (np oryginalnego z fabryki - jeśli nie był wymieniany shella)
Jeśli nie podbity jest coroczny przegląd nadwozia  - tu prędzej.
Wg mnie ktoś ściemnia. Nie było konieczności robienia przeglądu po roku jeśli  limitu 30 kkm nie było w aucie. Bo demo cara nie ma klauzuli - o intensywnych warunkach eksploatacji, które wymagałyby przeglądu na 15 kkm lub po roku.
Przestudiujcie instrukcje - nie odpuszczajcie.
Powodzenia

kingtlen

  • Gość
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Październik 2013, 14:49:13 »
Dziękuje wszystkim za wskazówki.

Samochód został zarejestrowany przez dealera Niemieckiego w kwietniu 2012 roku. Facet który handluje samochodami kupił go w maju a nam odsprzedał w lipcu. Wiec samochód w  momencie gdy minął rok od rejestracji był w posiadaniu dealera Niemieckiego.
Dodatkowo poprosiliśmy tego handlarza by przyjechał do wybranego przez nas ASO by oni sprawdzili samochód. ASO sprawdziło ten samochód. Wtedy zapytaliśmy czy ten samochód będzie posiadł gwarancję (ASO miało dostęp do wszystkich dokumentów od samochodu). ASO stwierdziło że samochód jest sprawny i dotyczy go gwarancja. Stwierdziliśmy że ok w takim razie kupimy ten samochód wiedząc ze przegląd po roku nie jest podbity, ale skoro przedstawiciel w Polsce twierdzi że wszystko jest ok to dlaczego mam się martwić.
Później tak jak pisałem wybraliśmy się do innego ASO który jest bliżej Naszego miejsca zamieszkania i tam zrobiło się pod górkę. Oni skontaktowali się z Hyundai Polska i stwierdzili że samochód nie ma przeglądu rocznego i d..a za przeproszeniem, Hyundai Polska był również oburzony tym że ASO w którym przeglądaliśmy samochód przed zakupem podbił książeczke Niemieckiego dealera.
Niedługo będę miał przegląd na 15 tyś więc wybiorę się do ASO które przeglądało samochód przed zakupem i zobaczę co powiedzą.
Hyundai Polska powinien też zachować się fair a nie robić z tego tytułu problemy tym bardziej że samochód przeszedł od dealera Niemieckiego i po sprawdzeniu w ASO w Polsce wszystko było ok. A nawet gdyby to przy zakupie powinni nam powiedzieć z samochodem wszystko OK ale my wam książeczki nie podbijemy wtedy bym nie kupił tego samochodu.

Pozdrawiam Forumowiczów

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Październik 2013, 15:35:29 »
kingtlen
Pamiętaj proszę -  napisz jak sytuacja się przedstawia dalej.
Jeszcze raz powodzenia.

bandyta

  • Gość
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Październik 2013, 18:59:15 »
przy odbieraniu auta zapytalem sie kiedy mam wpasc na pierwszy przeglad, powiedzieli mi ze 20 k mil lub dwa lata, zalezy co co bedzie szybciej, jak powiedzialem w Uk ze w pl kaza robic co rok, to powiem szczerze ze glupio mi sie zrobilo  jak zaczeli sie smiac, tlumaczylem im ze mialem nowke forda i po trzech miesiacach mialem byc na obowiazkowym serwisie a potem po uplywie 9 miesiecy to oni na to ze to hyundai a nie ford :P

Dokwitowali tym ze u nas w kraju zdzieraja za serwis co rok :(

Tobi

  • Gość
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Marzec 2015, 16:25:04 »
A ja mam pytanie, trafił gdzieś ktoś instrukcję obsługi do I 40 po Polsku ? (po angielsku i owszem dorzucają ale....)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

Tobi

  • Gość
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Marzec 2015, 21:00:38 »
Dzięki Kolego, tylko format jakiś dziwny i mój komp nie chce ruszy tego, niestety

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Marzec 2015, 22:14:27 »
Może użyj innej przeglądarki.

e-tomek

  • Gość
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Marzec 2015, 22:16:06 »
Instrukcja jest w środku, spakowane jest .rar-em. Tutaj masz winrar do rozpakowania:
http://www.rarlab.com/download.htm
wersja trial, ale zadziała.

Tobi

  • Gość
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Marzec 2015, 16:33:42 »
Dzięki Koledzy, poszło i mam już

[ Dodano: 2015-03-24, 19:19 ]
To następna wrzutka, jak sądzicie zimówki 205/55/16 dadzą radę ? (mam prawie nówki z poprzedniego autka i szkoda mi ich bo są ok)

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Marzec 2015, 13:50:17 »
A dlaczego miałyby nie działać jeśli są OK?
Troszkę zafałszowania będzie w prędkości na liczniku vs. real ale to sobie na GPS-e sprawdzisz i będziesz wiedział o ile się zmieniło vs. profil 60