Autor Wątek: [i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40  (Przeczytany 23178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

koliber23

  • Gość
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Styczeń 2016, 22:20:14 »
Witam moj hyundai to anglik i jezeli choidzi o gwarancje to jest albo co 10tys mill albo co roku i moje pytanie jest takie:

kupujac auto dieler (NIE HYUNDAI) zrobił serwis tydzień temu ale wbito w ksiazeczke serwisową 22 listopada 2015 roku przy stanie 10,152mile auto jest z 22 maja wyprodukowane 2015 roku kiedy teraz musze zrobic kolejny serwis ?
1 czy przed 22 listiopada 2016 roku
2 czy przed 22 maja 2017 roku
3 czy po przed przebiegiem 20tys mil

z góry dziekuje za odp

Iktorn

  • Gość
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Styczeń 2016, 22:43:45 »
Najlepiej sprawdź w książce gwarancyjnej
W PL wygląda to tak: raz na rok +/- 14 dni (licząc od wcześniejszego przeglądu), chyba że przekroczy przebieg w stosunku do wcześniejszego przeglądu 30 tyś. km +/- 500 km. Patrzą na to co ostatnio było w książce wpisane.
Czyli pewnie odp. 1+3

Denny4

  • Gość
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Styczeń 2016, 20:13:24 »
Panowie ....
Mam rocznik 2012 i robię przeglądy raz na DWA lata lub 30 tyś. km.
Zakupiony mam jako demo z salonu i tak mi salon kazał robić (sam po upływie roku nic nie robił przed moim zakupem).
Zabrałem do "siebie" i w innym salonie robię tak samo przeglądy i nikt się nie czepia.
Do tego będę miał już kilkanaście wizyt serwisowych oczywiście gwarancyjnych. Kilka razy kserowana książka gwarancyjna i wysyłana do HMP w celu autoryzacji napraw gwarancyjnych.
Jedyne co robie ROKROCZNIE to przegląd powłoki lakierniczej bo bez tego utracę gwarancję.
No i staram się wymieniać olej po 10 - 12 tyś km.

koliber23

  • Gość
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Styczeń 2016, 19:52:26 »
Kurcze sprawdziłem teraz książkę serwisową i w pierwszym serwisie mam tylko 2 stemple a nie mam powłoki czyli jednocześnie utratę gwarancję jak to nie będzie podbite?

tstrzala

  • Gość
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Maj 2016, 12:03:06 »
Witam wszystkich.
Ostatnio stałem się posiadaczem i40 1.7crdi 136koni 2011r. Przed zakupem dokonałem przeglądu w ASO W-wie. Na przeglądzie stwierdzili wyciek oleju z turbiny , luz na łożysku w przednim kole.
Podczas użytkowania przez 2 tygodnie dopatrzyłem się jeszcze: zacinający przycisk zwalniający pas bezpieczeństwa, trzeszcząca deska przy podszybiu, łuszczenie na listwach chromowanych na tylnych lampach, bijące tarcze hamulcowe przednie które przejechały dopiero zaledwie 7tys km. Związku iż samochód ma gwarancję do końca lipca postanowiłem udać się do ASO.
Nie mam co narzekać na serwis ponieważ wszystkie usterki w/w zostaną naprawione/wymienione na koszt hyundai. 8-)
Więc jeśli macie w swoich i40 podobne problemy warto się zwrócić do serwisu na naprawę gwarancyjną.

Nad jedną rzeczą się zastanawiam. Czy dać do rozebrania całą deskę rozdzielczą. Ponieważ udało mi zaobserwować że jak podłożę kawałek gąbki w prawym rogu deski wtedy nie trzeszczy. Obawiam się iż naprawią jedno miejsce, a przy okazji zacznie trzeszczeć gdzie indziej.
Czy ktoś z Was naprawiał na gwarancji tą trzeszczącą deskę i jak im to wyszło?
Pozdrawiam

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Maj 2016, 09:39:12 »
Cześć.
Zależy co przyczyna tych trasków jest....?
Ja miałem stuki przewodów nawiewów pod szybą. Zrobili raz i jakoś im sie udało. Trzeba było rozbierać deskę. U Ciebie pewnie inne podłoże jest raczej skoro taka metoda pomaga. Trudno doradzić. Jak gwarancja jeszcze jest poczekaj i zobacz jak będzie jeśli chcesz czekać. Lato idzie -  będzie może mniej trzeszczeć. Przyjdzie mróz moze wrócić. Obserwuj i rób jak uważasz :-)

Offline mati83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 129
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Listopad 2016, 18:40:23 »
Panowie mam pytanie...
Czy w samochodach sprowadzonych z zagranicy (Holandia) gwarancja obowiązuje na takich samych warunkach jak kupionych w Polsce?
Zepsuł mi się jeden z czujników parkowania, zaprowadziłem samochód do jednego z dealerów na Śląsku, a tam ku mojemu zaskoczeniu dowiedziałem się, że mimo podbitej książki i gwarancji obowiązującej teoretycznie do czerwca 2017, nie mogą mi tego czujnika naprawić, bo jak twierdzą: "W samochodach sprowadzonych z zagranicy gwarancja obowiązuje tylko w przypadku awarii unieruchamiającej pojazd". Sytuacja jest dla mnie o tyle dziwna, że kiedyś programowałem kluczyk i naprawiałem tylne światła p/mgłowe u innego dealera i to wszystko w ramach gwarancji...

Zachodzi pytanie: what the fu*k?!  :shock:  Ktoś coś??  :shock:

1igor1

  • Gość
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Listopad 2016, 20:17:42 »
Raczej ściema, ja mam auto z DE i wszystko mi robią na gwarancji. Wymienili mi już prawie pół auta :)

Offline mati83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 129
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Listopad 2016, 20:36:34 »
Takiej odpowiedzi potrzebowałem... ;) Poproszę ich o stanowisko na piśmie, włącznie z punktem w regulaminie, czy warunkach gwarancji gdzie jest tak napisane... ;) Dzięki! ;)

leonek67

  • Gość
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Listopad 2016, 19:01:47 »
Witam
Ściemniają Ci kolego z tą gwarancją, ja mam auto z Belgi i jakoś do tej pory nie robili mi problemów z naprawą drobnych usterek (a trochę ich było ) nie dalej jak tydzień temu byłem na wymianie już 2 czujnika parkowania i żadnych problemów.
Tak że niech Ci nie ściemniają polecam Ci serwis w Studzienicach zadzwoń i popytaj tam jest naprawdę kompetentny dział serwisu.
Pozdrawiam Forumowiczów

Offline mati83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 129
[i40 VF] Gwarancja i problemy z hyundai i40
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Listopad 2016, 19:26:32 »
Poprosiłem ich o odpowiedź na piśmie wraz ze wskazaniem takiego punktu w warunkach gwarancji. I co się okazało? Że naprawę wykonają! Mają się ze mną skontaktować jak tylko będą mieli części na stanie... ;) Da się? DA SIĘ!!! ;)