Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] stuki w silniku oraz inne usterki przy przebiegu 30  (Przeczytany 39041 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tom_apis

  • Gość
[i20 PB] stuki w silniku oraz inne usterki przy przebiegu 30 tyś. km
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Październik 2013, 14:54:47 »
czesc!

Ja też mam stuki w silniku i w przekładni kierowniczej. Rok 2011, silnik 1.2 78KM, przebieg 27tys km.
Sprawa wygląda tak:
Stuki w kierownicy pojawiają się czasami podczas przejazdu przez tory kolejowe, albo na drogach wysypanych drobnym kamieniem. wydaje mi się, że kwestia wpadania w rezonans jakiegoś elementu w kolumnie kierownicy. Kolumna została wymieniona na gwarancji, stuki (może mniejsze) zostały.
Co do silnika - na wolnych obrotach słychać (chyba od nowości) nierównomierne stukanie, jakby popychacz zaworu. Najgłośniej w okolicach rozrządu. ASO stwierdziło, że to napinacz łańcucha. Wymienili napinacz, łańcuch a nawet popychacze zaworów na 1 cylindrze i dalej stuka. Szef serwisu (na marginesie fajny gość) stwierdził, że musi porównać z inną i20 i ewentualnie uderzy do centrali. Stuki słychać na zewnątrz auta, w kabinie cicho, podczas jazdy też nic złego się nie dzieje. Zaraz po odpaleniu też jest cisza, ale już po chwili (30-60s) zaczyna pukać, po rozgrzaniu nie przestaje. Zastanawiałem się też czy to nie zbyt rzadki olej lub jakaś panewka.
Z jednej strony nie ma to wpływu na jazdę, z drugiej mocno się zawiodłem na tej marce. Może mam pechowy egzemplarz - w drodze z salonu w dniu zakupu auta zapaliła mi się kontrolka ESP a tydzień później przestała działać klimatyzacja. Jak się okazało - nieszczelność na łączeniu oraz wyłącznik przy pedale hamulca do wymiany. Tak czy inaczej, trochę dużo usterek jak na nowe auto z niewielkim przebiegiem.

stalowiak

  • Gość
[i20 PB] stuki w silniku oraz inne usterki przy przebiegu 30 tyś. km
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Październik 2013, 18:03:09 »
W ubiegły czwartek wymieniłem olej i filtr w hultaju mimo że na liczniku niewiele ponad połowę zalecanego przebiegu. Olej wlałem valvoline 5w40, filtr knecht. Zrobione około 30 km i nic nie stuka w silniku po tej wymianie. Zobaczymy co będzie dalej.

biom666

  • Gość
[i20 PB] stuki w silniku oraz inne usterki przy przebiegu 30 tyś. km
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Październik 2013, 18:51:25 »
Miałem to samo przy przebiegu `22000. Po montażu LPG jakieś 6 tysięcy. pykanie w silniku, Aso stwierdziło że tak ma być, że i20 tak chodzą, nie odpuściłem i postanowili wymienić pompę oleju bo może silnik ma za sucho... Po wymianie bez zmian, postraszyłem AutoŚwiatem i rzeczoznawcą, więc postanowili zmienić popychacze, a następnie rozrząd. W chwili obecnej silnik pyka sobie po swojemu, spalanie w normie, dynamika ok. Widocznie tak mają.

ziutek

  • Gość
[i20 PB] stuki w silniku oraz inne usterki przy przebiegu 30 tyś. km
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Listopad 2013, 07:57:52 »
Ostatnio aż z ciekawości otworzyłem maskę i słuchałem. Słuch mam naprawdę wyczulony i nie wiem o jakie stukanie wam chodzi. Może nagrajcie audio? Mój cyka sobie , może i stuka minimalnie, ale nie przyszło by mi do głowy, że coś jest nie tak.
Zresztą nagram filmik to może porównamy?

tom_apis

  • Gość
[i20 PB] stuki w silniku oraz inne usterki przy przebiegu 30 tyś. km
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Listopad 2013, 11:41:01 »
Cytat: "ziutek"
Zresztą nagram filmik to może porównamy?


OK, mój pracuje tak:


Silnik jest ciepły, najlepiej słychać stuki od dołu samochodu, ale to może być tylko wrażenie, bo "tło" mniej zakłóca. Przy przegazówce stuki są (tak mi się wydaje) lepiej słyszalne przy schodzeniu z obrotów i wtedy też wydają mi się bardziej rytmiczne, zgodne z obrotami silnika.
Jakie są wasze typy co do źródła dźwięków?

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[i20 PB] stuki w silniku oraz inne usterki przy przebiegu 30 tyś. km
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Listopad 2013, 11:51:11 »
Film nie odtwarza się. Zapisałeś go jako prywatny.

tom_apis

  • Gość
[i20 PB] stuki w silniku oraz inne usterki przy przebiegu 30 tyś. km
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Listopad 2013, 11:57:46 »
Cytat: "albert"
Film nie odtwarza się. Zapisałeś go jako prywatny.


poprawilem

vqsoft

  • Gość
[i20 PB] stuki w silniku oraz inne usterki przy przebiegu 30 tyś. km
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Listopad 2013, 14:07:22 »
stukiem bym tego nie nazwał. ładnie grzechocze. sprawdził bym łańcuch rozrządu..

el capitan

  • Gość
[i20 PB] stuki w silniku oraz inne usterki przy przebiegu 30 tyś. km
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Listopad 2013, 15:14:49 »
Może coś jest niedokręcone, brak jakiejś gumy i drgania silnika przenoszą się na inne elerenty wywołując ten "stukot"?

tom_apis

  • Gość
[i20 PB] stuki w silniku oraz inne usterki przy przebiegu 30 tyś. km
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Listopad 2013, 15:27:31 »
Cytat: "el capitan"
Może coś jest niedokręcone, brak jakiejś gumy i drgania silnika przenoszą się na inne elerenty wywołując ten "stukot"?


no więc stuki ja lokalizuje z tyłu silnika po stronie rozrządu. Gdzieś w okolicach wałka rozrządu.
Co do łańcucha - był wymieniany, napinacz także. Przy przeglądzie zgłosiłem problem, mechanik posłuchał i od razu powiedział że napinacz. Niestety wymiana rozrządu nic nie dała, wymiana hydrauliki na 1 cylindrze też nic.
Po weekendzie wjadę na kanał, może tam coś więcej zobaczę.

pozdrawiam

btn

  • Gość
[i20 PB] stuki w silniku oraz inne usterki przy przebiegu 30 tyś. km
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Listopad 2013, 22:17:17 »
@tom_apis: a tam Ci się jeszcze kontrolka CHECK pali. U mnie też się jakiś czas temu zapaliła - wymieniono sondę lambda. NIC. Wymieniono świece - zapaliło się ponownie po 30 km ale po następnych 60 zgasło i na razie (odpukać!!!) się nie zapala. A po zmianie świec czuć sporą różnicę w pracy silnika (na +). Ale z tym stukaniem to nic wspólnego akurat nie ma (przy czym mój 1.4 nie stuka)

tom_apis

  • Gość
[i20 PB] stuki w silniku oraz inne usterki przy przebiegu 30 tyś. km
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Listopad 2013, 07:43:23 »
Cytat: "btn"
@tom_apis: a tam Ci się jeszcze kontrolka CHECK pali.


Nie zdążyła zgasnąć. Normalnie (po paru sekundach od uruchomienia silnika) nie pali się i komp nie pokazuje żadnych błędów.

kevin55

  • Gość
[i20 PB] stuki w silniku oraz inne usterki przy przebiegu 30 tyś. km
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Listopad 2013, 08:32:31 »
U mnie stuka tak samo, słychać prace zaworów i taki stukot jakby łańcucha, ale sprawdzone i niby wszystko jest ok. Ale również zapalił mi się check.

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
[i20 PB] stuki w silniku oraz inne usterki przy przebiegu 30 tyś. km
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Listopad 2013, 15:39:07 »
Cytat: "gabor76"
- łuszcząca się powłoka chromowa klamki wewnętrznej - podobnie jek wyżej - zakwalifikowano do wymiany , nie mieli na miejscu, otrzymali nie odpowiednią - czekam na wymianę


U mnie też. Dodatkowo osłona przeciwsłoneczna z odchodzącym materiałem wokół lusterka. Testują na klientach jakośc swoich produktów.

Offline wafel

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 33
[i20 PB] stuki w silniku oraz inne usterki przy przebiegu 30 tyś. km
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Listopad 2013, 19:45:25 »
Ja mam podobnie jak kolega tom_apis. I ciekawostka ojciec ma i10 z tym samym silnikiem ,ale 85KM i nie ma takich odgłosów- stuków. Silnik słychać tak bardziej miękko. Tak po za tym nic się u mnie nie dzieje no oprócz drgania przy ruszaniu na zimnym (sprzęgło).