Autor Wątek: [i40 VF] Tempomat dziala tylko do 190 kmh. Dlaczego?  (Przeczytany 11805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

freaknet

  • Gość
[i40 VF] Tempomat dziala tylko do 190 kmh. Dlaczego?
« dnia: 02 Październik 2013, 16:46:00 »
Jechalem ostatnio autostrada troche szybciej i chcialem wlaczyc tempomat, niestety on dziala tylko do 190 kmh. Z tego co pamietam z mojego starego samochodu nie bylo czegos takiego.

Marcin12

  • Gość
[i40 VF] Tempomat dziala tylko do 190 kmh. Dlaczego?
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Październik 2013, 23:44:43 »
Czytałeś instrukcje ?


Z tym silnikiem maksymalna prędkość tego samochodu to 192 km/h to, wiec masz odpowiedz.  :-)

Pozdrawiam

KAROL208

  • Gość
[i40 VF] Tempomat dziala tylko do 190 kmh. Dlaczego?
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Październik 2013, 19:42:57 »
To tak jak w moim audi tempomat działa tylko do 250km/h a później trzeba trzymać nogę na gazie.

freaknet

  • Gość
[i40 VF] Tempomat dziala tylko do 190 kmh. Dlaczego?
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Październik 2013, 14:39:29 »
Nie wiem jak pisze w instrukcji ale moj leci 210 kmh

BigT

  • Gość
[i40 VF] Tempomat dziala tylko do 190 kmh. Dlaczego?
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Październik 2013, 16:10:20 »
Licznikowe? Porównaj z tym co mówi GPS.

Konrad

  • Gość
[i40 VF] Tempomat dziala tylko do 190 kmh. Dlaczego?
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Październik 2013, 07:56:10 »
freaknet, Zgadzam się, mój też max coś pod 210km/h

BigT

  • Gość
[i40 VF] Tempomat dziala tylko do 190 kmh. Dlaczego?
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Październik 2013, 13:59:00 »
Tyle że przepisy unijne mówią o tym że licznik ma celowo zawyżać prędkość i z tego co pamiętam przy 100km/h powinno to być chyba 3-7%, dlatego nie ma się co jarać że komuś trafił się egzemplarz który wyszedł z ponad normatywnymi osiągami ;)

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Tempomat dziala tylko do 190 kmh. Dlaczego?
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Październik 2013, 15:01:15 »
Cytat: "BigT"
Tyle że przepisy unijne mówią o tym że licznik ma celowo zawyżać prędkość i z tego co pamiętam przy 100km/h powinno to być chyba 3-7%, dlatego nie ma się co jarać że komuś trafił się egzemplarz który wyszedł z ponad normatywnymi osiągami ;)


Tak sobie nabijamy pościki byle nabijać? Zlali chłopacy to sam sobie ze sobą popiszę?  
Zupełnie bez związku ale 5- groszy wrzucone :mrgreen: .
No i co z tego? Co chciałeś nam przekazać?
Gdyby to tylko dotyczyło H i tylko tego modelu a reszta byłaby zgodna z GPS-ową to ja rozumiem, że nie ma co sie "jarać".
Ale gdy producent  pisze, że chyba 197 czy 198 to Vmax a chłopakom idą 210 to akurat jest fajnie.  Bo niejeden model auta do deklarowanej V-max ma spory kłopot dobić wg własnego licznika gdy np wiatr w plecy nie wieje.

BigT

  • Gość
[i40 VF] Tempomat dziala tylko do 190 kmh. Dlaczego?
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Październik 2013, 15:04:51 »
Alonzo_, jakieś postowe kompleksy ?
Cytat: "Alonzo_"
Ale gdy producent pisze, że chyba 197 to Vmax a chłopakom idą 210 to akurat jest fajnie. Bo niejeden model auta do deklarowanej V-max ma spory kłopot dobić wg własnego licznika gdy np wiatr w plecy nie wieje.
Tak, tak  :lol:  :lol:  :lol:

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Tempomat dziala tylko do 190 kmh. Dlaczego?
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Październik 2013, 15:12:37 »
Cytat: "BigT"
Alonzo_, jakieś postowe kompleksy ?


Nie, tylko mała alergia na takie głupio-mądre paplanie dla paplania :mrgreen:

BigT

  • Gość
[i40 VF] Tempomat dziala tylko do 190 kmh. Dlaczego?
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Październik 2013, 15:14:26 »
No to odpowiedz merytorycznie, a jak nie potrafisz/nie chce Ci się, nie pisz nic :)
Dość proste :)
Pytam - jadąc 217km/h porównywałeś wskazanie prędkościomierza z GPSem?

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Tempomat dziala tylko do 190 kmh. Dlaczego?
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Październik 2013, 16:03:32 »
Cytat: "BigT"
No to odpowiedz merytorycznie, a jak nie potrafisz/nie chce Ci się, nie pisz nic :)
Dość proste :)
Pytam - jadąc 217km/h porównywałeś wskazanie prędkościomierza z GPSem?

Oooo dżizus.
Porównywałem odczyty GPS-a z licznikiem i przy 80 km/h np zawyżał jakieś 4/5 km. I się zgadza co napisałeś odnośnie %.
I to że liczniki zawyżają to też Ameryki nie odkryłeś na nowo człowieku.
Nie brnij teraz w to bo to nie dyskusja "O ile przekłamuje  licznik w i40" tylko stwierdzono tu fakt, że licznikwo leca auta 210. A Ty wymądrzasz sie że niby my nie wiemy a ty wiesz że liczniki zawyżają i żyjemy w nieświadomości. Otóż wiemy to. Jeśli poczujesz sie lepiej to jeśli producent w danych umieścił Vmax GPS-owe to jak widać nie kłamał. A jeśli licznikowe to możemy się "jarać"w najlepsze.
Zresztą po co to pisanie. Nie wiem jak w twoim otoczeniu się rozmawia na tematy motoryzacyjne. U mnie  przy piwie jak się mówi który ile np pogonił sprzęta to w odniesieniu do licznikowej a nie GPS-owej. Ale może Ty - ścisły umysł jesteś i w miejsce licznika masz przyklejony wyświetlacz od GPSa.
Tylko nie rozumiem dlaczego nie pytasz chłopaków o ciśnienie w oponach, rodzaj ogumienia, rodzaj paliwa, ilość osób na pokładzie, jeszcze nachylenie drogi, kierunek i prędkość wiatru, rodzaj podłoża, gęstość powietrza...no i podstawowa i zasadnicza kwestia czy przed pomiarem silnik był hamowany i moc/moment jest taki jak deklaruje producent. NO i czy te wszystkie parametry są takie same jakie miał producent robiąc pomiary "do katalogu"
Czujesz co chciałem Ci przekazać? Że tu akurat - "pieprzycie hipolicie".
Fakty są takie, że w katalogu jest 198, chłopakom pojechały 210 i tyle. NIkt sie nie jara ale powodu do płaczu nie ma. A jest się z czego cieszyć, choćby z tego  że producenci czasami nie kłamią....

Bez urazy ;-)
Z mojej strony to wszystko w temacie.

BigT

  • Gość
[i40 VF] Tempomat dziala tylko do 190 kmh. Dlaczego?
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Październik 2013, 16:14:11 »
Stary - bez jaj, ogarnij się trochę, daj się przytulić dziewczynie/żonie/chłopakowi, bo widzę że miłości w Twoim życiu brakuje nieco :)
Bez urazy ;)

Przeczytaj temat od początku, bo musiałbym go cytować w całości.

Cytat: "freaknet"
Jechalem ostatnio autostrada troche szybciej i chcialem wlaczyc tempomat, niestety on dziala tylko do 190 kmh

Cytat: "Marcin12"
Z tym silnikiem maksymalna prędkość tego samochodu to 192 km/h

Cytat: "freaknet"
Nie wiem jak pisze w instrukcji ale moj leci 210 kmh

Więc chyba jednak nie wszyscy wiedzą to czym Ty się tak wszech i obec chwalisz.
Odpowiedź jest taka że nie da się tempomatu ustawić na prędkość wyższą niż maksymalna,
i to nie maksymalna rzeczywista, a licznikowa, stąd zapytanie o GPS.


Ooo, dokładnie tego potrzebujesz:




Aha -  chylę czoła Twej wiedzy oraz oczywiście w urazy nie żywię, zgodnie z duchem Twojego posta :)

doicz

  • Gość
[i40 VF] Tempomat dziala tylko do 190 kmh. Dlaczego?
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Październik 2013, 16:55:37 »
Haters gonna hate...

Offline krzysiekchl

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
[i40 VF] Tempomat dziala tylko do 190 kmh. Dlaczego?
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Wrzesień 2017, 19:21:07 »
Witam,
Czy ktoś z Was dokładał tempomat do i40 I generacji? W kierownicy nie mam przycisków.