Autor Wątek: [Getz] [Getz] założenie centralnego zamka  (Przeczytany 6329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Adamaranth

  • Gość
[Getz] założenie centralnego zamka
« dnia: 23 Sierpień 2013, 13:19:12 »
Witajcie,

Jestem właścicielem getza z 2004 w najbardziej podstawowej wersji. Chciałbym do tego założyć centralny zamek, którego najzwyczajniej w świecie brakuje. Stąd moje pytanie, czy ktoś zakładał uniwersalny zestaw do takiego auta? Czy mogą wystąpić jakieś problemy z siłownikiem, bo jak wiadomo Getz blokade zamka ma obok klamki.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 20:39:38 przez Brt »

barzuc

  • Gość
[Getz] założenie centralnego zamka
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sierpień 2013, 13:39:36 »
Zakładałem u siebie taki uniwersalny kupowany przez "popularny serwis", co prawda w innym aucie (clio), ale to tak na prawdę bez znaczenia. Tak na prawdę nie ma znaczenia gdzie masz wyprowadzoną blokadę od środka - i tak cięgno idzie do zamka i tak. Kwestia pokombinowania żeby się podłączyć. Generalnie u mnie nie było nic w aucie (żadnej instalacji) rozbiórka, wyczajenie gdzie się wpiąć w zasilanie, gdzie podłączyć siłowniki, położenie kabli, podłączenie wszystkiego i zmontowanie - coś koło 4 popołudni (bez pośpiechu) włącznie z klapą bagażnika.
Robić, nie bać się :-) Tylko jak już będziesz kupował - nie warto oszczędzać kilkunastu/kilkudziesięciu zł i kupo wystarczająco mocny żeby zimą dał radę :-). Ja swój założyłem chyba jakieś coś 1,5 roku temu - działa, bez zająknięcia niezależnie od temperatury czy innych czynników.

sharpoi

  • Gość
[Getz] założenie centralnego zamka
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Wrzesień 2013, 16:48:57 »
Podstawowe pytanie: Czy po przekręceniu kluczyka w drzwiach kierowcy  zamykają się wszystkie drzwi? Jeżeli tak to polecam:
Może to Ci coś pomoże: http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3916

W moim przypadku w drzwiach kierowcy nie miałem siłownika musiałem taki dokupić 14 zł z przesyłką + centralkę uniwersalną ja dałem chyba 70 zł z przesyłką i zamontowałem w drzwiach, siłownik zamontowałem podobnie jak tu: http://forum.samnaprawiam.com/elektrykawymiana-silownika-zamka-centralnego-hyundai-coupe-vt817.htm i podpiąłem do centralki i odpukać na razie śmiga.

Tomaszolek

  • Gość
[Getz] Centralny zamek 3d
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Luty 2017, 15:52:35 »
Witam Was,
chciałbym zamontować do swojego Getzika centralny zamek z tym, że jestem w tym temacie laikiem.

Macie może doświadczenia z montażem centralnego zamka? Możecie polecić firmę prod takie zamki?
Może któryś z forumowiczów ma na sprzedaż?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Getz] założenie centralnego zamka
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Luty 2017, 18:08:33 »
Zanim następnym razem założysz nowy temat użyj funkcji szukaj (jest na górnej belce forum z lewej strony) i w znalezionym podobnym temacie dopisz pytanie.

Podaj numer vin.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
[Getz] założenie centralnego zamka
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Luty 2017, 19:42:51 »
Kup nawet na allegro zestaw i spokojnie działa. Masz alarm sterowany pilotem to kup wersje taką. Jak nie to z pilotami. Montaż trochę ciężki bo trzeba siłowniki montować i ustawić a potem elektryka. Ale magik jakiś nie weźmie dużo bo tylko masz 2 drzi chyba, że bagażnik też.

Tomaszolek

  • Gość
[Getz] założenie centralnego zamka
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Marzec 2017, 07:32:18 »
Przed dodaniem nowego tematu skorzystam z Twojej rady i przeszukam forum w interesującym mnie temacie.

Dzięki za zwrócenie uwagi.

Nr VIN: KMHBT31HP5U088602

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Getz] założenie centralnego zamka
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Marzec 2017, 20:29:07 »
Dopytam jeszcze jak teraz otwierasz drzwi czy każde z osobna kluczykiem czy przekręcasz kluczyk w zamku drzwi kierowcy i centralny otwiera również drzwi pasażera?

Tomaszolek

  • Gość
[Getz] założenie centralnego zamka
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Marzec 2017, 12:20:43 »
Każde z drzwi muszę otwierać z osobna kluczykiem + osobno kluczykiem bagażnik.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Getz] założenie centralnego zamka
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Marzec 2017, 18:41:04 »
Po vin w drzwiach kierowcy jest sterownik, a w pasażera siłownik do podłączenia centralnego uruchamianego przez przekręcenie kluczyka w zamku kierowcy. Po zdjęciu tapicerki drzwi powinieneś odnaleźć coś takiego z wtyczkami.
 .

[ Dodano: 2017-03-02, 18:44 ]
Poniżej schemat podłączenia. Jeśli centralny ma działać też w bagażniku to trzeba dokupić dodatkowy siłownik. Jeśli centralny zamek ma być na pilota (sterowany masą) to centralkę trzeba podłączyć do sterownika w drzwiach kierowcy odpowiednio: plus. minus, otwarcie, zamknięcie.