Autor Wątek: [ix35 EL] przeglądy ceny i opinie ASO  (Przeczytany 65444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] przeglądy ceny i opinie ASO
« dnia: 10 Styczeń 2012, 13:41:29 »
Proponuję opisać swoje spostrzeżenia dot obsługi naszych ix-ów w ASO.
 :mrgreen:  :mrgreen: Ciekawe, czy już się mechaniory nauczyły czegoś ciekawego o naszych autach.
A ceny??? czy jeszcze kosmiczne??. Niebawem szykuje mi się następny przegląd. Ciekawe ile sobie zaśpiewają.....

mada

  • Gość
[ix35 EL] przeglądy ceny i opinie ASO
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Styczeń 2012, 22:50:14 »
za przegląd bez materiałów eksploatacyjnych zapłaciłem u anioła 250 zł. we wrześniu 2011r.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] przeglądy ceny i opinie ASO
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Styczeń 2012, 09:18:45 »
Ja mam przegląd za tydzień. Już się biję na ile mnie skasują :shock:  :shock:

balboa

  • Gość
[ix35 EL] przeglądy ceny i opinie ASO
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Styczeń 2012, 21:28:49 »
U mnie na początku lutego - pierwszy- proszę o ewentualne sugestie i wskazówki co do miejsca (ASO) w stolyycy.
Podzielcie się proszę doświadczeniami z wizyt.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] przeglądy ceny i opinie ASO
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Styczeń 2012, 12:50:28 »
Właśnie jestem na świeżo po przeglądzie swojego ixa.
W Wałbrzychu byłem. Koszt drugiego przeglądu (nazywa się -przegląd po drugim roku)
Zapłaciłem 830 zł.....
wymieniono:
olej w silniku wraz z filtrem olejowym,
płyn w układzie hamulcowym,
przednie łączniki stabilizatorów - kampania,
rączkę regulacji siedzenia (opadanie)
żarówkę od postoju z przodu,
I to tylko tyle. Na więcej w serwisie nie namawiali coby nie naciągać klienta.

Tyle kosztuje utrzymanie gwarancji........ :oops:  :oops:

Christo218

  • Gość
[ix35 EL] przeglądy ceny i opinie ASO
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Styczeń 2012, 23:12:18 »
No to wcale nie drogo, biorąc pod uwagę ,że to przegląd auta z silnikiem wysokoprężnym.

[ Dodano: 2012-01-30, 23:18 ]
Ja swoje auto serwisuje , w hyundai Ifamex na Wawelskiej, do tej pory nie mam zastrzeżeń , oprócz tego ,że trzeba być bardzo zdecydowanym odnośnie własnych poglądów i sugestii.Na amortyzatory do ix35 - akcja serwisowa czekałem ponad 3 miesiące-gruba przesada. Nie potrafili również załatwić (albo nie chcieli) aktualizacji nawigacji , w Hyundai- Motortest zrobili to od ręki , oczywiście w ramach gwarancji.

balboa

  • Gość
[ix35 EL] przeglądy ceny i opinie ASO
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Luty 2012, 09:08:33 »
Dzięki serdeczne za info. Czytam, czytam i zaczynam się "pocić" ;-)
Wybieram się do Ifamexu niebawem - jeśli coś warto jeszcze wiedzieć - chętnie się zapoznam...
Co do tych "poglądów"  -  proszę o "wiecej"... Nie lubię być zaskakiwanym, niemiło, zapewne jak większość.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] przeglądy ceny i opinie ASO
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Luty 2012, 12:29:28 »
Cytat: "balboa"
Dzięki serdeczne za info. Czytam, czytam i zaczynam się "pocić" ;-)
Wybieram się do Ifamexu niebawem - jeśli coś warto jeszcze wiedzieć - chętnie się zapoznam...
Co do tych "poglądów"  -  proszę o "wiecej"... Nie lubię być zaskakiwanym, niemiło, zapewne jak większość.


Z tego co widzę to masz inny motor w swoim aucie, więc powinno być dużo taniej.
Karte płatniczą weź ze sobą (oby coś na niej zostało środków), albo tysiączek do kieszeni i przegląd będziesz miał z głowy. :roll:

ziwasuw

  • Gość
[ix35 EL] przeglądy ceny i opinie ASO
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Luty 2012, 19:01:57 »
Mam  małe pytanie odnośnie oleju do silnika benzynowego. Jaki byście polecali, w wcześniejszych autach stosowałem Mobil 1 i byłem zadowolony. W instrukcji piszą aby stosować shell helix, ale osobiście nie znam tej marki i kojarzy mi się ze stacjami paliw.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] przeglądy ceny i opinie ASO
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Luty 2012, 19:10:21 »
Cytat: "ziwasuw"
Mam  małe pytanie odnośnie oleju do silnika benzynowego. Jaki byście polecali, w wcześniejszych autach stosowałem Mobil 1 i byłem zadowolony. W instrukcji piszą aby stosować shell helix, ale osobiście nie znam tej marki i kojarzy mi się ze stacjami paliw.


Tani nie jest, ale na gwarancji ja osobiście leję tylko ten. widzę że dobrze płucze silnik.....

balboa

  • Gość
[ix35 EL] przeglądy ceny i opinie ASO
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Luty 2012, 21:25:10 »
W Hyundai Ifamex na Wawelskiej wyskoczyłem z 840 PLN na 1 rocznym przeglądzie.
Można powiedzieć, że zadowolony jestem z obsługi. Zastrzeżeń nie mam. Nawet po nakładkę zabezpieczającą nakrętkę do felg użyczyli furę, aby podskoczyć do domu :lol:

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] przeglądy ceny i opinie ASO
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Luty 2012, 11:05:44 »
Cytat: "balboa"
W Hyundai Ifamex na Wawelskiej wyskoczyłem z 840 PLN na 1 rocznym przeglądzie.
Można powiedzieć, że zadowolony jestem z obsługi. Zastrzeżeń nie mam. Nawet po nakładkę zabezpieczającą nakrętkę do felg użyczyli furę, aby podskoczyć do domu :lol:


No to bardzo ładnie ze strony ASo. Ja pamiętam swój pierwszy przegląd, to wyskoczył znacznie ponad 1000 zł. Ale to troszkę inny silnik, a co za tym idzie - to koszty też inne.....

balboa

  • Gość
[ix35 EL] przeglądy ceny i opinie ASO
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Luty 2012, 19:50:06 »
nie zwróciłem jednak uwagi czy ramiona podnośnika mają gumowe ochraniacze, a także "za co podnoszą" auto, jeśli ktoś widział lub wie to poproszę.
Diabli mnie biorą jak coś naprawią, a resztę uszkodzą. Szczególnie wulkanizatorzy to magicy co często nie wiedzą gdzie są właściwe punkty.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] przeglądy ceny i opinie ASO
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Luty 2012, 07:28:26 »
Cytat: "balboa"
nie zwróciłem jednak uwagi czy ramiona podnośnika mają gumowe ochraniacze, a także "za co podnoszą" auto, jeśli ktoś widział lub wie to poproszę.
Diabli mnie biorą jak coś naprawią, a resztę uszkodzą. Szczególnie wulkanizatorzy to magicy co często nie wiedzą gdzie są właściwe punkty.


Święte słowa, ja tego zawsze pilnuję. U mnie przy podnośnikach były gumowe podpory. Specjalnie zwracałem na to uwagę. I nawet w odpowiednich miejscach je podstawili przed podniesieniem auta. W tych miejscach na progach najczęściej auta korodują...... :?:  :idea:

zomol

  • Gość
[ix35 EL] przeglądy ceny i opinie ASO
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Luty 2012, 19:49:04 »
W serwisie Opla w poprzednim aucie "specjalista" z ASO podnośnikiem złamał mi próg  :evil:  Teraz zawsze patrzę czym podnoszą i gdzie podkładają. Wulkanizatorzy bardzo często podkładają podnośniki bez osłon gumowych więc dla mnie jak wulkanizator to w Krakowie tylko FeuVert. Auto podnoszą na poduchach i nie ma opcji, że coś się zarysuje  :!: