Autor Wątek: [i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?  (Przeczytany 19734 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

indoman

  • Gość
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« dnia: 03 Sierpień 2013, 10:01:34 »
Witam. Mój I30 ma dopiero 3400km przebiegu i juz zaczyna mnie denerwować
jakiś stuk z okolic bagażnika, szczególnie jak np. przejeżdzam przez próg zwalniający. Raczej nie jest to nic związanego z zawieszeniem. Na bolcu od zamka bagaznika zawinąłem troche taśmy izol. aby usztywnic klapę, nic nie pomogło. Jak otworzę klapę i ręcznie jeszcze bardziej ją podniosę to jak ruszam amortyzorami to w miejscu mocowania do klapy wydają takie stuki, ale czy to jest to ciężko mi uwierzyć, może macie jeszcze jakieś pomysły?

Interpunkcja i kilka ogonków (pytania zakańczaj proszę znakami zapytania, przed przecinkami nie stawiamy spacji). Tekla.

Offline shadow

  • phpBB -#Moderator
  • Wiadomości: 704
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpień 2013, 10:06:39 »
jednemu użytkownikowi na forum stukały okulary w schowku  :-P . Także zacznij od wyciągnięcia wszelkich luźnych rzeczy z samochodu łącznie z półką bagażnika. Wtedy ocenisz czy się coś zmieniło, jeżeli nic wjedź gdzieś na kanał może guma  się obluzowała od tłumika. W ostateczności pozostaje Ci ASO zwłaszcza, że masz nowe auto.

Offline figur

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień 2013, 11:17:02 »
cześć,
ja mam najechane 4400 i też mi coś z tyłu stuka. zamek od klapy też oklejałem, wymontowałem wszystkie rolety, siatki i to nie to. zostaje jeszcze wymontowanie koła zapasowego. wsadziłem kumpla na tylną kanapę i mówił że coś stuka w lewym tylnym nadkolu (może coś wewnątrz od nawijacza pasów albo jakiś kabelek - miałem montowane w serwisie czujniki). to pukanie nasila się ze wzrostem temperatury, na progach jak samochodem zabuja albo na poprzecznych nierównościach, przy przyspieszeniu czasami na jedynce. btw, niestety przy wysokich temperaturach odzywają mi się już boczki w drzwiach i kiedyś jadąc po połatanej nawierzchni przy ostro pracującej klimie coś mi w panelu środkowym grzechotało.
pozdr

indoman

  • Gość
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpień 2013, 11:29:29 »
Cytat: "figur"
cześć,
ja mam najechane 4400 i też mi coś z tyłu stuka. zamek od klapy też oklejałem, wymontowałem wszystkie rolety, siatki i to nie to. zostaje jeszcze wymontowanie koła zapasowego. wsadziłem kumpla na tylną kanapę i mówił że coś stuka w lewym tylnym nadkolu (może coś wewnątrz od nawijacza pasów albo jakiś kabelek - miałem montowane w serwisie czujniki). to pukanie nasila się ze wzrostem temperatury, na progach jak samochodem zabuja albo na poprzecznych nierównościach, przy przyspieszeniu czasami na jedynce. btw, niestety przy wysokich temperaturach odzywają mi się już boczki w drzwiach i kiedyś jadąc po połatanej nawierzchni przy ostro pracującej klimie coś mi w panelu środkowym grzechotało.
pozdr


wiesz nie pisałem tego wcześniej ale takie miałem wraznie że umnie tez nasila sie to wraz ze wzrostem temperatury. mozesz sprawdzic u siebie ten patent z amortyzatorami tylnej klapy.

Offline figur

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Sierpień 2013, 20:21:01 »
też mam luz na tych sworzniach. ciekawe czy to właśnie stuka. dobrze gdyby ktoś z forumowiczów sprawdził u siebie;)

indoman

  • Gość
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Sierpień 2013, 11:14:52 »
nurtuje mnie jeszcze sprawa zamka. jak klapa jest zamknieta i ja dociskam to słysze jakies trzeszczenie. może gdyby dało się wyregulować zamek aby mocniej dociskał to by to coś pomogło. wie ktoś może jak można regulować zamek?

alex007

  • Gość
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Sierpień 2013, 17:02:42 »
Cytat: "figur"
cześć,
ja mam najechane 4400 i też mi coś z tyłu stuka. zamek od klapy też oklejałem, wymontowałem wszystkie rolety, siatki i to nie to. zostaje jeszcze wymontowanie koła zapasowego. wsadziłem kumpla na tylną kanapę i mówił że coś stuka w lewym tylnym nadkolu (może coś wewnątrz od nawijacza pasów albo jakiś kabelek - miałem montowane w serwisie czujniki). to pukanie nasila się ze wzrostem temperatury, na progach jak samochodem zabuja albo na poprzecznych nierównościach, przy przyspieszeniu czasami na jedynce. btw, niestety przy wysokich temperaturach odzywają mi się już boczki w drzwiach i kiedyś jadąc po połatanej nawierzchni przy ostro pracującej klimie coś mi w panelu środkowym grzechotało.
pozdr



ja mam jedna teorie i zapewne bedzie ona prawidlowa

jak otworzysz bagaznik to po lewej strnie pod tym materialem bedzie schowana centralka od czujnikow cofania, ktora w serwisach jest klejona na tasme drustronna, zapewne ta centralka sie odkleila i lata, rozbierz lewa strone bagaznika i zobacz

Offline figur

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sierpień 2013, 09:48:05 »
cześć,
rozumiem że trzeba zdemontować tą pionową ściankę z czarnego filcu? tylko jak? próbowałem tam się dostać od strony tylnych świateł ale po odkręceniu nie chciały wyjść a nie szarpałem za mocno żeby czegoś nie urwać

alex007

  • Gość
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Sierpień 2013, 08:18:01 »
najlepiej jakbys zrobil zdjecie bagaznika a ja ci na zdjeciu narysuje i opisze co i jak

paradoks1

  • Gość
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Sierpień 2013, 11:47:10 »
też mnie to ciekawi wstawcie zdjęcia

alex007

  • Gość
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Sierpień 2013, 13:11:00 »
najlepiej byłoby  pare zdjec z roznej perspektywy by dokladnie wam opisac

Offline figur

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Sierpień 2013, 16:37:35 »
pewnie głupie pytanie ale jak się wstawia zdjęcia?

alex007

  • Gość
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Sierpień 2013, 19:33:12 »
tego to ja nie wiem, musi sie ktos bardziej obeznany wypowiedziec

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Sierpień 2013, 20:17:49 »
Tutaj jest opis, jak wklejać zdjęcia.

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=397

Offline figur

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Sierpień 2013, 10:01:02 »
u mnie problem rozwiązany. metodą prób i błędów zlokalizowałem przyczynę hałasu: roleta bagażnika. końce rolety czasami trzeszczą (jak buja samochodem) o plastikowe boczki bagażnika. pewnie też dlatego wraz ze wzrostem temperatury lubią częściej potrzeszczeć. trzeba będzie używać silikonu w sprayu raz na jakiś czas