Autor Wątek: [i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?  (Przeczytany 19731 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tas8

  • Gość
[i30] Dziwny odgłos z tyłu
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Wrzesień 2014, 10:57:05 »
Witam,
Od jakiegoś czasu niepokoi mnie dziwny odgłos z tyłu auta. Pojawia się podczas jazdy po nierównościach typu przejazd kolejowy, większe doły. Jest to pojedyncze uderzenie. Czasami je słychać również przy nieco ostrzejszym przechyleniu auta na jedną ze stron (np przy skręcaniu w lewo na skrzyżowaniu)  W pierszym momencie myślałem, że może to być tłumik, ale nie sądzę. Może któraś ze sprężyn, amortyzator?
Brat ma również i30 ale wersję CW i niedawno identyczny problem wystąpił u niego.
Może któryś z forumowiczów spotkał się już z podobnym objawem i rozwiązał problem?

piwi

  • Gość
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Wrzesień 2014, 14:06:40 »
Proponuję od sprawdzenia, czy nie lata Ci coś luzem w bagażniku pod podłogą i nie obija się o blachę.

devl

  • Gość
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Wrzesień 2014, 17:48:17 »
wiele rzeczy to byc moze.. Sprawdź odbojniki, najprościej, może tłucze sie półka bagażnika..

tas8

  • Gość
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Październik 2014, 08:59:01 »
Mały update do mojego problemu. Zlokalizowałem stronę z której pochodzi ten odgłos. Okolice lewego koła (amotyzator, sprężyna...) Efekt można wywołać obciążając auto na chwilę np. usiąść w bagażniku lub ostrzej rozbujać tył auta. Póki co nie mam czasu na więcej analiz :-(

jurant89

  • Gość
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Styczeń 2016, 11:25:46 »
Witam. mi cos stukalo pukalo z przodu. nawet na postoju jak się pobujalo auto. Okazalo się ze do wymiany były dwa laczniki drazka stabilizatora. pozdrawiam

Rafał

  • Gość
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Styczeń 2016, 19:56:52 »
U mnie dokladnie jest to samo, też jest stukanie gdy jadę z prawego tyłu. Amortyzator ma 52%

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Styczeń 2016, 20:06:24 »
Nie wiem jak wy ale ja też mam stuki, też podejrzewam drążki ale czekam do wiosennej naprawy (olej...itd.) Nic nie jest wieczne ;)

jurant89

  • Gość
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Styczeń 2016, 22:25:03 »
tak wygląda lacznik stabilizatora drazka z przodu, wymienia się od razu dwa. Ja kupiłem niemieckie firmy moog za 54zl szt. a za wymiane razem 40zl
Duzo nie trzeba, pare razy zaliczona wieksza dziura i jeszcze minusowa temp.

https://www.google.pl/search?q=%C5%82%C4%85cznik+stabilizatora+hyundai+i30&biw=1607&bih=754&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwic_ZHRnarKAhWk73IKHavrByEQ_AUIBigB&dpr=0.85#imgrc=pibrX24NKioIXM%3A

GregorDE

  • Gość
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Styczeń 2016, 19:28:07 »
ja mam podobna sytuacje w moim nowym i30 Kombi, myle ze dzwiek wydaje listwa od bagaznika ktora ma zatrzaski rozporowe.

Offline sisimon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 113
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Marzec 2016, 09:53:26 »
witam, mnie w tym samochodzie od początku wkurzało stukania na łatanej drodze, cały czas było tylko dup. dup i dup dup .... (jak pisałem w innym poście mój stary 22 letni Opel Astra chodzi o niebo ciszej i się nie tłucze). Amorki sprawdzane 3x - sprawność bardzo dobra. Sprawdzane były w serwisie Hyundaia i w prywatnym. Nawet dzieci mi dogryzały że w starym jest większy komfort :( . Wymieniłem tylne drążki itp ale niewiele to dało. W końcu w tą niedzielę kupiłem uszczelkę do okien (płaską 3 mm) i wykleiłem nią cały bagażnik w miejscach gdzie styka się podłoga bagażnika z obudową koła zapasowego. I jest o NIEBO lepiej. Teraz jadę dość szybko po dziurach i tylko raz na jakiś czas mi coś dupnie, ale nie jest już to tak uciążliwe jak przedtem. Fakt że i30 ma chyba dużo twardsze zawieszenie niż mój OPEL , ale po tym zabiegu już zaczynam się uśmiechać. Ponadto wszystkie pierdołki które są pochowane w podłodze owinąłem dość grubym materiałem. Co jest ciekawe , jak wyjąłem wszystko z bagażnika , łącznie z kołem zapasowym to stuki były, a teraz po włożeniu wszystkiego na tych uszczelkach stuki są naprawdę marginalne :) - pzdr

Offline killombo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
[i30 CW] Wyciszenie rolety
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Sierpień 2017, 14:42:40 »
W moim egzemplarzu z czasem pojawiły się stuki (sprzypnięcia) z bagażnika, słyszalne przy pokonywaniu progu zwalniającego albo jakiejś dziury w drodze.
Bo wyjęciu wszystkiego z bagażnika wraz z roletą w końcu udało mi się namierzyć winowajcę: to roleta, a konretnie jej zakończenia, czyli chowane "bolce" na których trzyma się roleta, po prostu plastik trze/uderza o plastik i stąd ten dziwny, irytujący odgłos, nieważne czy roleta jest zwinięta czy rozwinięta.
Czy ktoś z was miał może podobne przygody i ma jakiś patent jak to skutecznie wyciszyć? Myślałem o zamontowaniu tej rolety na silikonie bezbarwnym, ale nie wiem czy to coś da (?) no i pewnie gdybym ją kiedyś chciał zdemontować to będzie problem...

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Sierpień 2017, 16:14:21 »
U mnie odgłosy wydawała siatka pomiędzy bagażnikiem a kanapa- pomogły paski starej dętki...

[ Dodano: 2017-08-09, 16:43 ]
Zawinięte na mocowanie. Może u ciebie tez to pomoże;) Roleta na szczęście sztywna

Offline Achilles

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Wrzesień 2017, 12:15:04 »
Panowie, podepnę się pod temat. Mam i30tkę w kombi i również to dziwne skrzypienie z tyłu, zwłaszcza jak auto jest mocno nagrzane od słońca (nie raz wszystko jest OK, no ale czasami słychać to trzeszczenie na byle nierówności).

Jak dla mnie to jest typowy dźwięk trzeszczących plastików, który doskonale znam ze swojego starego Fiata :-), tylko ciężko jest mi to dokładnie namierzyć... też podejrzewam roletę, jak już któryś kolega pisał.

Czy ktoś ma jakiś patent, czym można to ewentualnie "nasmarować" żeby nie zniszczyć? W końcu to jest plastik o plastik, więc nie mam pomysłu.

PS. Dzięki koledze od starego Opla za podsunięcie patentu z uszczelką w bagażniku! Muszę to dokładnie obejrzeć i spróbować podobnie wykleić, wg. mnie wyciszenie tej części auta pozostawia wiele do życzenia.

Offline killombo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Wrzesień 2017, 13:21:18 »
Cytat: "Achilles"
Jak dla mnie to jest typowy dźwięk trzeszczących plastików, który doskonale znam ze swojego starego Fiata :-), tylko ciężko jest mi to dokładnie namierzyć... też podejrzewam roletę, jak już któryś kolega pisał.

Ja mam dokładnie to samo (na dodatek też mam doświadczenie ze starym Fiatem :-) ) wymontuj całkowicie roletę to będziesz miał 100% pewności że to jest właśnie to. Póki co ja jeszcze nie próbowałem temu zaradzić ale wypróbuję kawałek dętki jak ktoś już tutaj pisał

Cytat: "Achilles"
wg. mnie wyciszenie tej części auta pozostawia wiele do życzenia.

Zgadzam się całkowicie, kupiłem 4-letniego kombika więc inaczej do tego podchodzę, ale gdybym wydał 70k na nowy i mi tak stukało to bym się wkurzył. Poza tym jestem bardzo zadowolony z i30, ale jak dzieciaki podrosną i taki bagażnik nie będzie już potrzebny to moim następnym wozem będzie hatchback

Offline Grzesiek202

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
[i30CW] Stuki z okolicy bagażnika, co to może być?
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Wrzesień 2017, 15:33:57 »
To dziwne skrzypienie - jakby guma, u mnie było spowodowane przez kanapę z tyłu. Coś tam tarło o siebie i dźwięk był bardzo podobny do skrzypienia gumy z okolic zawieszenia. Zgłosiłem podczas przeglądu, gdzieś tam coś nasmarowali i jest spokój. A byłem pewien, że to z zawieszenia.

Jest jednak jeszcze jeden dziwny dźwięk pojawiający się na nierównościach i chyba dochodzi z wnętrza klapy bagażnika, być może powoduje go mechanizm zamka, to taki wyraźnie metaliczny hałas. Może ktoś coś wie?

EDYCJA: przepraszam, umieściłem wpis nie w tym temacie. Proszę o przeniesienie go do sąsiedniego tematu dotyczącego dziwnych odgłosów