Autor Wątek: Zbiornik paliwa  (Przeczytany 12648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cendra

  • Gość
Zbiornik paliwa
« dnia: 06 Czerwiec 2008, 00:07:21 »
Użytkownicy S-coupe, powiedzcie mi jaka jest pojemność zbiornika paliwa modeli po liftingu :?: bo nie wiem już jaką wpisać na tej stronie o spalaniu :P dziś zatankowałem do pełna i weszło tylko 31,8 L a miałem juz wskazówke na czerwonej kresce i zaczeła się zapalać rezerwa... Gdzieś znalazłem, że poj. to 45l :?: to chyba nie możliwe, żeby była aż tak duża rezerwa...

Rafi

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Czerwiec 2008, 01:21:02 »
W Scoupe gt z roku 1993 pojemność baku paliwa wynosi 45 litrów ( tak podaje taka sprytna książka którą dostałem z samochodem niestety w języku niemieckim).

Jarek

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Czerwiec 2008, 09:25:35 »
Cytuj
to chyba nie możliwe, żeby była aż tak duża rezerwa...

W Hyundai'ach rezerwa wynosi od 7 do 11 litrów.

IgoReCzeK

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Czerwiec 2008, 12:43:46 »
Witam.
Jeśli chcesz to sprawdzić empirycznie, trzeba wrzucić kanister 5l do bagażnika ze znaną ilością cieczy i jeździć do chwili, kiedy paliwo się nie skończy definitywnie - do zatrzymania samochodu (w baku wówczas może zostać 1-1,5l paliwa w zależności od ukształtowania terenu). Metoda jest niewygodna, ale za to skuteczna. Maksymalny uchyb pomiarowy w granicach 2l ;-) Pozdrawiam Igor.

Jarek

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Czerwiec 2008, 12:49:22 »
Cytat: "IgoReCzeK"
kiedy paliwo się nie skończy definitywnie - do zatrzymania samochodu

Nie dawaj takich porad, jest to szkodliwe dla elektrycznej pompy paliwa w zbiorniku.

Pyros

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Czerwiec 2008, 13:07:56 »
Nie no niemożliwe,żeby w Scoupe był bak 45l!!!!!! Z tego co wiem to jest +/- 30l. Wiem bo kiedyś jezdziłem do ostatniej kropli i gdy lałem pod korek to wchodziło 30l. Rezerwa w Hyundaiach faktycznie jest duża,ale nie polecam jezdzić do ostatniej kropli bo jak tak robiłem i musiałem wymienić pompę paliwa :-x Zreszta razem z pompą byłem zmuszony wymienić bak i z tego co pamiętam był bardzo mały(płaski)... na pewno nie 45l :-P

Jarek

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Czerwiec 2008, 13:18:54 »
Cytat: "Pyros"
Nie no niemożliwe,żeby w Scoupe był bak 45l!!!!!!

Zbiornik ma 45l, zajrzyj na webtech jak nie wierzysz. :mrgreen:

Legro_Sz

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Czerwiec 2008, 14:57:02 »
Potwierdzam z teg oco słysząłem/czytałem jest takiej samej pojemności jak w accencie - 45litrów:)

Cibor

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Czerwiec 2008, 15:55:44 »
A czemu u mnie jak jest mało paliwa to mój hultajek więcej pali... ;/ Poważnie....

Cendra

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Czerwiec 2008, 18:08:46 »
a może bak jest zapowietrzony :?: da się to jakoś sprawdzić i ewentualnie odpowietrzyć bak :?:

Pyros

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Czerwiec 2008, 17:10:18 »
Nie no chłopaki nie żartujcie!!!! Jeśli jest tak,a nie mam powodu Wam nie wierzyć to jakim sposobem u mnie przez prawie 2 lata użytkowania max weszło 31 litrów??? Oczywiście bak był już prawie pusty,pompa mi przerywała,a wskazówka leżała poniżej czerwonej lini. Niech to bedzie liczone nawet z rurą od wlewu to aż mi się nie chce wierzyć!!!! Co może być powodem takiego stanu??? Bo zaciekawiło mnie to teraz :-P

Cendra

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Czerwiec 2008, 18:30:32 »
To u mnie jednak nie jest najgorzej skoro na dopiero załączjącej się rezerwie, weszło aż 31,8l :mrgreen:

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 866
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Czerwiec 2008, 21:34:31 »
Pyros: może ty masz jakąś mniejszą wersję pojemnościową?
Jak Scope wychodziły w różnych wersjach silnikowych, to może i różne wielkości baków były :-|

Witek

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Czerwiec 2008, 22:12:00 »
Mi osobiście nie chce się wierzyć, żeby takie małe baki były.
U mnie w Atosie jest 35l i ta wartos uznawana jest za mala, ale w stosunku do wielkosci samochodu i jego spalania wartosc bardzo proporcjonalna. Raczej nie słyszałem, żeby były mniejsze baki. No chyba, że to jakis wyjatek ale scoupe nie wydaje sie by takim wyjatkiem mial byc.

Jarek

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Czerwiec 2008, 22:20:48 »
Cytat: "Witek"
Raczej nie słyszałem, żeby były mniejsze baki

Tico ma 30 litrów.