Autor Wątek: Zbiornik paliwa  (Przeczytany 12644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

psy si tec

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #45 dnia: 01 Listopad 2008, 23:40:56 »
na rezerwie przejechalem jakies 65km

jacus

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #46 dnia: 02 Listopad 2008, 00:07:03 »
Tylko tyle ?!
Bardzo mało, ostatnio dosyć często jeżdżę na rezerwie, nawet ponad 100km i jeszcze się nie zatrzymałem niechcianie.

dzako

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #47 dnia: 30 Grudzień 2008, 10:03:12 »
do moje scupe po wlaniu paliwa za 50 zł :-| czyli około 16 litrów w tych czasach hehe wskazówka podniosła sie do polowy więc nie ma tam więcej niz 30-35 litrów pojemności :> pozdrawiam

Hassan

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #48 dnia: 30 Grudzień 2008, 14:38:19 »
Witam, a więc moim zdaniem jest tak ze połowa na wskazniku nie oznacza połopw paliwa w baku. Wnioskuje to tym ze czujnik który znajduje sie w baku odczytuje tylko wysokość słupa paliwa która akurat w tym momencie wynosi połowe. Bak niema przecież regularnych kształtów. Prościej wyobrazmy sobie dwie szklanki jedna taka |_| druga taka\_/, do obydwu nalewamy 3cm cieczy uwzgledniając tylko wysokość stanu. Patrząc z boku na szklanki niby tyle samo w obydwu ale tak naprawde w tej w kształcie trapezu jest wiecej cieczy w cm3. Wskażniki mogą pokazywać ruzne wartości w tym samym modelu auta przy identycznym stanie paliwa ponieważ pret na którym umieszczony jest pływak mugł ulec podgięciu, lub też mugł zostać wyprodukowany w innej fabryce i ma odrobinę inny kąt podięcia itp.... Drugim czynnikiem jest nałożenie wskazówki na ośke wskażnika tzn np gdy zegagek kuchenny wskazuje godzine 15 możemy wskazówke zdjąć i założyć ja w taki sposób by wskazywała ona 5 po 15. Należy pamiętać ze różne elementy montują różni ludzie i trudno o to by zrobili to idealnie tak samo. Problem z tym ze do baków wlewamy różne ilości paliwa wiąze sie z tym iż przyjeżdzamy na stacje z rużnymi ilościami paliwa w bakach a niby według nas takimi samymi bo tak wsazuja wskazniki. Należy pamiętać ze wskażnik tylko oriętacyjnie podaje nam ilośc paliwa a zebyśmy nie stneli gdzieś w szczerym polu niejest on użadzeniem wybitnie skomplikowanym i zaawansowanym technologicznie. I w autach z tego rocznika nigdy nie poznamy dkładnego w 100% stanu paliwa ani też spalania. Potrzebny był by komputer który na bieżąco by to liczył i bardzo dokładne czujniki które podawały by mu żetelne dane. Do róznych ilosci tankowana paliwa napewno przykładają się też stacje z swoimi ustawionymi na swa kożyść licznikami. Tego jestem pewien w 100% sam tego doświadczyłem jeżdząc swego czasu Golfem I cabrio z instalacja gaz. Minowicie na gazie latałem zawsze do ostatniej kropli dopuki mi nie zgasł. Na stacje jechałem na benzynie z suchutką butlą. Na stacjach gdzie gaz był znacząco tańszy wchodziło go średnio 2 litry więcej niż na stacjach gdzie ceny były normalne a przecież butle miałem zawsze tą samą. Więc taniej nie zawsze idzie w paże z więcej. Myślę ze troszkę rozjaśniłem ten temat. Z góry uprzedzam że niejest to podparye zadną wiedzą ksiażkową lecz tylko mą własna logiką. Nie przecze że mogę sie mylić. Przepraszam za błędy ortograficzne i obszerną zapewnie nudną wypowiedz. Pozdrawiam.

dzako

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Grudzień 2008, 15:43:00 »
błędy i owszem ale to sie wytnie <lol2> a co do Twojej tezy i spostrzeżeń to myśle ze możesz mieć duzo racji w tym co napisałeś tyle tylko że nie każdy może to zrozumieć hehe ale to juz inna bajką :)

olgierd000

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #50 dnia: 15 Styczeń 2009, 23:36:26 »
wedlug ORGINALNEJ instrukcji 45l i tyle watpie oby pisali ze tyle jest jak nie ma
ja zalalem 34 litry do pelna ALE nie bylem jeszcze na rezerwie jakby toi powiedziec rezerwa byla pelna a rezerwa ma okolo 10 litrow taki standart chodzi o to aby na rezerwie zribic 100km bezpiecznie do stacji dojechac na trasie

dzako

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Styczeń 2009, 09:11:39 »
no ja zalewałem niedawno do pelna na rezerwie hehe i wlalem 39 litrów :D a więc by sie zgadzalo ze jest tam jakies 45 litrów pojemności :D
temat chyba juz wyczerpany moim zdaniem
pozdro

on86

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #52 dnia: 08 Kwiecień 2009, 17:21:47 »
Panowie, dzisiaj udało mi się wlać 42,67 litrów benzyny :!: :!: :!: :shock: :shock: A na rezerwie zrobiłem 114km (od momentu kiedy kontrolka rezerwy zaczęła stale świecić-nie mrugać) 8-) . Zatem zostało mi około 2 litry w baku. Teraz już napewno wiem, że jest tam 45 litrów.

Cendra

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #53 dnia: 08 Kwiecień 2009, 19:16:47 »
ruch miejski :?:

on86

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #54 dnia: 08 Kwiecień 2009, 21:45:46 »
Cytat: "Cendra"
ruch miejski :?:
dokładnie tak

Tigersoft

  • Gość
[S-Coupe]Zbiornik paliwa
« Odpowiedź #55 dnia: 15 Kwiecień 2009, 23:54:48 »
Cytat: "on86"
Teraz już napewno wiem, że jest tam 45 litrów.

no gdzieś to już pisałem :P