Autor Wątek: Cieknący bak paliwa.  (Przeczytany 4011 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wachers

  • Gość
Cieknący bak paliwa.
« dnia: 09 Maj 2009, 17:15:45 »
Witam!
Macie może jakąś rade na cieknący bak? Ucieka mi paliwo z boku baku przy tylnim lewym kole nie wiem co mam zrobic poradźcie mi coś. Troche mam lipe bo nie mam kanau i nie wiem jak za to sie zabrać w takim wypadku.

Cendra

  • Gość
Cieknący bak paliwa.
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Maj 2009, 17:37:21 »
podnoś lewy tył na podnośniku, zwal koło, będziesz widział gumowe węże do baku, może popękał, albo się wypiął :roll:

ociec

  • Gość
Cieknący bak paliwa.
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Maj 2009, 21:31:17 »
wachers, zrób tak jak mówi Cendra. Jest też prawdopodobieństwo że skorodował stalowy przewód - można to naprawić wycinając skorodowany kawałek i zastępując go kawałkiem gumowego.

on86

  • Gość
Cieknący bak paliwa.
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Maj 2009, 23:47:25 »
a jeśli to nie to to proponuje to zatkać poksyliną, twarda się robi i nie powinna przepuszczać

wachers

  • Gość
Cieknący bak paliwa.
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Maj 2009, 07:46:39 »
Tylko mam mały problem bo zabardzo nie mam dojścia na kanał ani na rampe z lewarka będzie ciężko. ale jakoś sie postaram. a czy przy baku jest jakiś filtr paliwa bo u szwagra w clio była dziurka w filterku przy baku i wymieniałem.

maspex

  • Gość
Cieknący bak paliwa.
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Maj 2009, 09:51:42 »
Filtr jest pod maska, na scianie grodziowej sobie wisi. Pozdrawiam

wachers

  • Gość
Cieknący bak paliwa.
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Maj 2009, 10:35:56 »
ok filterek znalazłem a co do baku to mam taki jakby korek przy lewym kole i z tego co zauważyłem to z niego sie leje za chwile zrobie foto i wam pokaże jak to wygląda.

Cendra

  • Gość
Cieknący bak paliwa.
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Maj 2009, 13:11:02 »
to pewnie korek spustowy z baku przepuszcza... nie wiem, odkręć i jakoś uszczelnij...

on86

  • Gość
Cieknący bak paliwa.
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Maj 2009, 13:12:40 »
ale na fotkę i tak czekamy, sam jestem ciekaw gdzie to jest; u siebie nigdy na to nie zwróciłem uwagi

wachers

  • Gość
Cieknący bak paliwa.
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Maj 2009, 14:31:04 »
to jednak nie przez korek

bo jak widać na foto powyżej przed odpaleniem

tuż po uruchomieniu silnika





i teraz to już sam nie wiem z czego to ucieka

on86

  • Gość
Cieknący bak paliwa.
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Maj 2009, 17:12:23 »
Oglądałem te zdjęcia i zastanawiam się czy czasem nie cieknie w miejscu gdzie wychodzi(-ą) przewód(-ody) paliwowy(-e) z baku. Mogło się właśnie rozszczelnić to miejsce. Chyba bez zdjęcia baku się nie obejdzie, chyba, że masz zgrabne i zwinne ręce to sobie poradzisz. Umyj to miejsce benzynką ekstrakcyjną i zasilikonuj (ja bym użył tego do wysokich temperatur). Powinno pomóc. I pozostaje obserwacja czy cieknie dalej. Jeśli tak to szukać dalej. Pomysł może się wydawać dość niepoważy, ale lepsze to niż kupno drugiego baku. Ja w ten sposób uratowałem gumę osłonową zewnętrznego przegubu. :-P

harabin

  • Gość
Cieknący bak paliwa.
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Maj 2009, 17:32:55 »
Ale tam jest hyba dość sporawe ciśnienie i silikon nic nie da. Kruciec wychodzący z baku jest wykonany z jakiegoś metalu a więc zostaje jedynie POXILINA, POXIPOL albo po prostu kupić od kogoś z allegro pompkę paliwa z całym dekielkiem i mocowaniem zwracając uwagę na krućce wychodzące z dekielka czy nie są nadmiernie zerdzewiałe. Cena to ok 100zl

cezary46

  • Gość
Cieknący bak paliwa.
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Maj 2009, 20:16:04 »
Lepiej zrobić to porządnie bo wyciekające paliwo w okolicach wydechu może skończyć się fajerwerkami.

wachers

  • Gość
Cieknący bak paliwa.
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Maj 2009, 07:49:44 »
słuchajcie panowie a jak odłącze bezpiecznik to pompka dalej będzie chodić bo do warsztatu musze dojechać??

Cendra

  • Gość
Cieknący bak paliwa.
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Maj 2009, 10:20:39 »
masz gaz :?: