Autor Wątek: Cieknący bak paliwa.  (Przeczytany 4010 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wachers

  • Gość
Cieknący bak paliwa.
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Maj 2009, 17:41:18 »
tak mam podtlenek LPG. Byłem na kanale i gościu powiedział że na 90% jest przekonany że to wężyk gdzieś pękł a na 10% że to coś z pompką ale i tak nie unikne zdjęcia baku dobrze tylko że już jakieś 4l wachy zostało. Pozatym w czwartek jade na warsztat do znajomego i coś popatrzymy. A pozatym to wyjąłem bezpiecznik i pompka nie pracuje więc jest git i paliwko narazie nie ucieka. Dowiedziałem się też że miska olejowa mi sie poci a niedawno olej zmieniałem więc troszke lipa bo będe musiał znów to robić. Macie może jakiś pomysł na tę wade?

wachers

  • Gość
Cieknący bak paliwa.
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Maj 2009, 08:47:50 »
Witam!
Problem z cieknącym bakiem został załagodzony. Przyczyna była prozaiczna, otóż po zdjęciu baku okazało sie że przy pompce paliwa przerdzewiał przewód i musiałem wyjmowac pompkę i jakoś to łatac jak narazie troszke połatałem więc nie cieknie ale na krótką mete.
Pozdrawiam

ociec

  • Gość
Cieknący bak paliwa.
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Maj 2009, 12:44:57 »
Rozumiem że przerdzewiał króciec który wchodzi w ten dekiel zamykający pompę w zbiorniku? Pozostaje albo poszukać używanego dekla/pompy, zakup nowego w serwisie ok 250 zł /bez samej pompy/ albo wstawienie rurki np. miedzianej o podobnej średnicy i zalutowanie w miejscu przejścia przez dekiel - pompa jest wewnątrz podłączona wężykiem.