Autor Wątek: [ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20  (Przeczytany 30071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« dnia: 08 Styczeń 2012, 20:09:18 »
Jestem pierwszy na tym Forum który ma hyundaia ix20 1.6 i to w Automacie

beazee

  • Gość
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Styczeń 2012, 13:52:56 »
Na tym forum jesteś rzeczywiście pierwszy.

W ostatnich 3 miesiącach było spore zawirowanie z forum Hyundaia - zdążyłem się zarejestrować na jednym - padło, zastapione innym (ale choć bazę postów zachowalo) i to drugie też padło. Co to obecnego, trzeciego (pustego bo bazę gdzies wcięło), chyba nie jestem jedynym, który czeka na dalszy rozwój wydarzeń.

Zastanawia mnie jaki sens ma isnienie forum dzielonego pomiedzy dwa różne (technicznie) modele jakimi są Matrix i ix20.

Sądząc po odzewie w/s IX20 na forum w odmianie pierwszej i drugiej sądzę, że na dzień dzisiejszy sporo większy odzew uzyskasz na forum mojaVenga.
Jest sporo aktywniejsze + możemy czerpać z doświadczeń użytkowników o rok starszego bliźniaka.

Pozdrawiam.

Chętnie tworzyłbym bazę wiedzy dotycząca naszych jeździdełek tylko obawiam się o jej trwałość. Nie mam pewności czy jutro nadal będzie pod tym adresem i czy w ogóle będzie dostępna.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Styczeń 2012, 21:03:09 »
Moje wrażania

Miałem przed tym automatem od dilera Hyundaia ix20 1.4 tutaj zamieściłem opinie
http://www.autocentrum.pl/oceny/hyundai/ix20/ocena-kierowcy-897147986/

Na razie mam zrobione 445 km.
Zauważyłem tylko że tylnie czujniki parkowania coś fiksują.
Za kierownicą tego autka siedzi sie bosko ,wysoko a nie jak w nie których autach typu jazz na kości ogonowej i nogi u góry.
Miałem przedtem Seata Ibize 1.9 TDI 180KM , byłem pierwszym właścicielem od nowości . paliła mi 6,3 l z klima w lecie w zimę 7 l raz na rok na wakacje a tak 80% to miasto /korki i 2 razy w tygodniu DTŚ z Katowic do Zabrza .
Liczyłem że te auto spali mi 10L sie zmieszczę .I tu robi sie paradoks. Pojemność baku jest 48L a wchodzi 38 pod korek dziś lałem. Czemu tak jest to nie wiem, na forum przeczytałem że wszystkie auta tak maja nawet kia venga . Na baku zrobiłem 445km a do końca zbiornika było 10km.Trochę mało
Bardzo cieszyłem sie bo komputer na początku pokazywał spalanie bez klimy 8,3L a na stacji wyszło mi że spaliła 10,5L czyli kilometry przez ilość litrów zatankowanych. Staram sie jeździć oszczędnie .
Jak szukałem auta to brałem też Chevroleta Aveo 1.6 At z 6 biegową  automatyczna skrzynia biegów . w danych było napisane że po mieście pali 10L i uważam że ten wynik jest prawidłowy średnio 9L.
Wracając do mojego auta ,diler twierdzi że się dotrze hyundai  i spalanie spadnie drastycznie nawet o 1,5L

Proszę u wieżyc auto sie spisuje fantastycznie , bardzo dobre wyposażenie, trochę ma kłopoty   Bluetooth fabryczny. Otóż wybiera sie głosowo, z numerami niema problemu , ale z książką ma np MA-MA - MAMA , TATA - TA-TArazem czy osobno wychodzi magda na YouTube ktos nagrał jak to działa. Jadąc 100km i chcąc ie szybką włączy do ruchu gaz do oporu i redukcja z 4 na 2 bieg   momentalnie 8 tys.obr i ciągnie.
bliźniacze auto hyundai i30 AT 0-100 km

Bardzo dziwi mnie fakt podejścia niektórych do kupna aut jak liczą że auto będzie palić tyle co podali w instrukcji , wszytko zależy od charakteru, od nogi kierowcy, ilu jest kierowców, czy autem jeździ sie sam itd . Ja autem jeżdżę sam 95% nawet na wakacje ale coraz częściej latam samolotem .

Nie chce podawać adresu salonu gdzie kupowałem  bo będzie to reklama a ktoś mnie oto po sądzi .
Mam propozycję dla tych co chcą kupić auto teraz lub sie przymierzają niech napiszą krótki list do wszystkich dilerów i najlepsza opcje proszę sobie wybrać i udać się do najbliższego dilera
 - Jestem zainteresowany np Hyundaiem ix35 , bardzo proszę o przedstawienie oferty za gotówkę lub w ratach ( od razu napisać jakie raty i ile lat ) . Liczę na ciekawą propozycje z oponami zimowymi  czujnikami cofania lub jak kto tam woli . Nie podawać z kad się jest ,można tel podać ale liczyć sie trzeba że 80 dilerów zadzwoni jednego dnia.

Z njajami z Warszawy  kupują na śląsku ( na śląsku jest z 20 dilerów - szczelam  ) hyundaia ix35 1.7 Comfort w cenie opony zimowe dodatkowo ( opony nankang, tez takie dostałem ),czujniki parkowania ,alarm jest w każdym hyundaiu fabryczny

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 147
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Styczeń 2012, 22:29:56 »
http://carmarket.com.pl/ranking.php?pomoc=Hyundai&marka=20&rodzaj_pojazdu=0&rodzaj_wlasciciela=0&okres_analizy=2011&wojewodztwo=0&powiat=0
 Z powyższej strony można się dowiedzieć ile osób już ma Hyundaia ix20 z dokładnością do województwa .
 Kolega  "lukasz.zst " jest aktywnym uczestnikiem forum "mojaVenga.pl"  
 Mamy możliwość i szansę by odbudować bazę wiedzy, więc pomimo jakichś obaw powinniśmy nie zważając na nie, czynić to.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Styczeń 2012, 22:44:45 »
super strona

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Styczeń 2012, 01:17:38 »
Cytuj
Mamy możliwość i szansę by odbudować bazę wiedzy, więc pomimo jakichś obaw powinniśmy nie zważając na nie, czynić to.

Też tak uważam ;-)

beazee

  • Gość
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Styczeń 2012, 10:26:35 »
Cytat: "Zbyszek"
Cytuj
Mamy możliwość i szansę by odbudować bazę wiedzy, więc pomimo jakichś obaw powinniśmy nie zważając na nie, czynić to.

Też tak uważam ;-)

Jesli chodzi o mnie przydałoby się zapewnienie obecnych administratorów/moderatorów, że to juz koniec szopek (nie ważne, że wcześniejsze nie były z ich winy) i że zrobią wszystko by utrzymać HyundaiForum.pl

Wtedy bedę miał kogo trzymać za słowo.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Styczeń 2012, 21:28:35 »
http://www.autogaleria.pl/forum/nasze-fury/25889-hyundai-ix20-1-6-at-comfort-7.html#post488189 zapraszam tutaj na całego sie rozkręciła dyskusja na temat hyundai ix20

[ Dodano: 2012-01-13, 17:06 ]
Wtedy jak szukałem , to tez myślałem o Hyundaiu Elantra 1.6 GDI . Ale bark jest automatu 6 biegowego na polski rynek .Ale dziwne w tym ze w katalogach po Polsku występuje automat .
    Wysalałem zapytanie do kilku dilerów na śląsku o przegląd nie obowiązkowy po 1000 km ( wymiana oleju ,olej shell 5w30 i filtr oleju) i takie ceny dostałem
    Hyundai Mysłowice 230zł ( z Własnym olejem przegląd koszt filtra oleju z wymianą 80zł + własny olej shell 5w30 4L )
    Hyundai Dąbrowa Górnicza pierwsza wymiana oleju (olej syntetic 5w30 shell ultra ab-l ) to koszt ok 300 pln z filtrem ( z Własnym olejem przegląd koszt filtra oleju ,wymiana 100zł + własny olej shell 5w30 4L )
    Hyundai Rybnik 240 zł ( Nie robią z własnym olejem )
    Hyundai Bielsko 199zł ( z Własnym olejem przegląd koszt filtra oleju 23 zł + 1zł wymiana + własny olej shell 5w30 4L )
    Hyundai Zabrze 350zł nie stosują oleju Shell tylko Castrol . Nie można stosować własnych materiałów . A jak zapytałem sie czemu nie można stosować oleju Shell ( w karcie gwarancyjnej pisze tylko olej Shell) bo tak maja tak mi powiedziano , że kto sprawdzi jakim olejem jest zalany
    Hyundai Katowice 290zł ( z Własnym olejem przegląd koszt filtra oleju 23 zł, ł wymiana 100 + własny olej shell 5w30 4L )
    Najtaniej znalazłem olej koło mnie w Hurtowni shell 5w30 4L 80zł a 5L 100 zł z przesyłka 114zł

jack55

  • Gość
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Styczeń 2012, 18:59:40 »
Niedługo zapewne pojawi się taka wersja Elantry ;-)

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Styczeń 2012, 19:24:15 »
Jest potężny klub ix20 w Włoszech, i czytałem że ix20 maja wadę fabryczną

beazee

  • Gość
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Styczeń 2012, 20:00:24 »
Masz rację, najlepiej zachować wiedzę dla siebie.
Po co dzielić się linkiem?

jack55

  • Gość
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Styczeń 2012, 21:49:20 »
Cytat: "lukasz.zst"
Jest potężny klub ix20 w Włoszech, i czytałem że ix20 maja wadę fabryczną

Czego dotyczy wada fabryczna o, której piszesz.
Walisz jak grom z jasnego nieba.
 :-/ Ale o co kaman?

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Styczeń 2012, 23:46:08 »

beazee

  • Gość
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Styczeń 2012, 12:08:37 »
Cytat: "lukasz.zst"
http://www.hyundai-club.eu/hyundai/forumdisplay.php?45-ix20

Samo forum juz wczoraj znalazłem i przejrzałem.
Czy jest jakis konktretny post do ktorego się odnosisz czy tylko sugerujesz się ilością postów w dziale Awarie?

jack55

  • Gość
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Styczeń 2012, 12:59:52 »
Ja poza jakimiś problemami z trakcją przy dużych prędkościach, nie znalazłem na tym forum żadnej akcji serwisowej Hyundaia we Włoszech ;-)