Autor Wątek: [ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20  (Przeczytany 30070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Styczeń 2012, 12:50:41 »
Witam,
tym razem w szczególności użytkowników ix20, naszego małego-wielkiego samochodu... :-)
Od kilku dni, po prawie trzymiesięcznym oczekiwaniu, mogę wreszcie pomykać własnym, spersonalizowanym egzemplarzem.
Nie ma to jak pierwsze setki kilometrów w klimacie wyraźnie wyczuwalnej nowości. Oby ten stan trwał jak najdłużej, czego i innym życzę  :mrgreen:

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Styczeń 2012, 17:47:21 »
Wrzuć fotki na stronę klubu.
Aż trzy miesiące czekania jak auta sa od reki od podstawowej wersji po premium

jack55

  • Gość
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Styczeń 2012, 19:05:46 »
Cytat: "ph71"
Witam,
tym razem w szczególności użytkowników ix20, naszego małego-wielkiego samochodu... :-)
Od kilku dni, po prawie trzymiesięcznym oczekiwaniu, mogę wreszcie pomykać własnym, spersonalizowanym egzemplarzem.
Nie ma to jak pierwsze setki kilometrów w klimacie wyraźnie wyczuwalnej nowości. Oby ten stan trwał jak najdłużej, czego i innym życzę  :mrgreen:

Gratulacje ;-) Co nówka to nówka.A nie jakiś używany złom po dzwonie :mrgreen:
Pochwal się w osobnym wątku jaką wybrałeś wersję wyposażenia, silnik  i jakie rarytasy zamówiłeś do swojego hultaja,że czekałeś aż trzy miesiące.Gratuluję cierpliwości bo mnie już się dłuży a czekam dopiero 8 dni :-D
Pozdro ;-)

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Styczeń 2012, 08:59:52 »
Mam bazową wersję Comfort.

Do produkcji poszło, ponieważ domówiłem fabryczny tempomat, pakiet ogrzewane siedzenia + podgrzewanie wycieraczek oraz moduł doświetlania zakrętów realizowany przez światła przeciwmgielne. Moduł ten znany jest z i30, de facto montowany w serwisie jak się później okazało. Są to jak wiadomo elementy droższych wersji Style i Premium.

Do tego finalnie obułem "Wally'iego" (bo tak go nazwały dzieci ze względu na kształt zegarów do żywego przypominający buzię tego małego robota) w felgi 16" Anzio i koła 205/55/R16.
Zewnętrznie mam automatyczny hak i platformę rowerową z Westfalii (ponoć jedyny zalecany przez Hyundai'a producent, aby zachować gwarancję na nadwozie - montaż w ASO).
Z dodatków: podwójne dywaniki do wnętrza oraz czujniki cofania lakierowane w kolorze nadwozia.
Pozostaje mi dokupić dobrą gumową wykładzinę do bagażnika, ale to jak ustalę, która wysokość bagażnika mi ostatecznie bardziej odpowiada.

[ Dodano: 2012-01-20, 09:08 ]
Cytat: "lukasz.zst"
Wrzuć fotki na stronę klubu.
Aż trzy miesiące czekania jak auta są od reki od podstawowej wersji po premium


Rzeczywiście, wersje Style i Premium są od ręki, jednak mnie zupełnie nie odpowiada "czekoladowa" tapicerka siedzeń, pasująca jedynie do kolorów nadwozia Cashmire Brown, możego obecnego białego (bo ten wcześniejszy był ładniejszy) i bodajże czarnego (zakładając, że akceptujemy taki kolor). Za dopłatą jest czarna, ale znów tylko do produkcji... W moim odczuciu tapicerka wersji Comfort jest bardzo ładna (szczególnie środek), a sztuczna skóra zbyt sztuczna w dotyku. Jeździłem wcześniej i30 w wersji Style, jeszcze z Korei i tamta sztuczna skóra była o niebo ładniejsza i przyjemniejsza w dotyku...
Dlatego zdecydowałem się doposażyć wersję Comfort w to co uznałem za najważniejsze. O kwestii ceny auta już nie wspomnę... ;-)

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Styczeń 2012, 10:30:06 »
ile kosztuje moduł doświetlania skrętów w ix20

beazee

  • Gość
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Styczeń 2012, 10:33:31 »
Cytat: "ph71"
fabryczny tempomat, pakiet ogrzewane siedzenia + podgrzewanie wycieraczek oraz moduł doświetlania zakrętów realizowany przez światła przeciwmgielne

Wiesz co dobre! Gratuluję!

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Styczeń 2012, 11:03:03 »
Cytat: "lukasz.zst"
ile kosztuje moduł doświetlania skrętów w ix20


Wycenili z robocizną na 490zł brutto.

[ Dodano: 2012-01-20, 11:09 ]
Cytat: "beazee"
Cytat: "ph71"
fabryczny tempomat, pakiet ogrzewane siedzenia + podgrzewanie wycieraczek oraz moduł doświetlania zakrętów realizowany przez światła przeciwmgielne

Wiesz co dobre! Gratuluję!


Dzięki... :-)  Choć muszę uczciwie przyznać, że niektórzy dealerzy nawet nie chcą słyszeć o realizacji takich zamówień i trochę trzeba się natrudzić aby przekonać, że skoro Włoch, Hiszpan czy Niemiec a nawet Polak w Vendze ma to i Ty możesz...

jack55

  • Gość
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Styczeń 2012, 12:55:11 »
Cytat: "ph71"
Mam bazową wersję Comfort.

Do produkcji poszło, ponieważ domówiłem fabryczny tempomat, pakiet ogrzewane siedzenia + podgrzewanie wycieraczek oraz moduł doświetlania zakrętów realizowany przez światła przeciwmgielne. Moduł ten znany jest z i30, de facto montowany w serwisie jak się później okazało. Są to jak wiadomo elementy droższych wersji Style i Premium.

Z dodatków najbardziej zazdroszczę tempomatu.Czyli jednak można go domówić do ix20 ;-)
Ja też uważam, że wersja Comfort jest optymalna dla tego auta.
Pomalutku przybywa posiadaczy tego modelu.Tak trzymać :-D

larry

  • Gość
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Styczeń 2012, 14:41:43 »
Czy "czekoladowa" tapicerka siedzeń widziałeś na żywo czy tylko na zdjęciach?. Bo kolor na żywca różni się od wszystkich zdjęć które widziałem. Moim zdaniem kolor ich jest ok - rozjaśnia wnętrze i robi je ciekawszym ( ale to oczywiście kwesta gustu) a ich wykonanie materiał/sztuczna skóra sprawdza się w użytkowaniu. Ja je akurat polecam.
Co do doświetlania zakrętów to w wersji Style, Premium to jest dodatkowa żarówka w głównym reflektorze do doświetlania ( skierowana w bok auta) - a nie za pomocą światła przeciwmgielnego.

Pozdrawiam

Offline endriu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 107
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Styczeń 2012, 21:43:27 »
Witam wszystkich uzytkowników ix20 mam wersje komcort z silniczkiem 1,4 przejechane prawie 10000 km i bardzo zadowolony.

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Styczeń 2012, 00:14:04 »
Cytat: "larry"
Czy "czekoladowa" tapicerka siedzeń widziałeś na żywo czy tylko na zdjęciach?. Bo kolor na żywca różni się od wszystkich zdjęć które widziałem. Moim zdaniem kolor ich jest ok - rozjaśnia wnętrze i robi je ciekawszym ( ale to oczywiście kwesta gustu) a ich wykonanie materiał/sztuczna skóra sprawdza się w użytkowaniu. Ja je akurat polecam.
Co do doświetlania zakrętów to w wersji Style, Premium to jest dodatkowa żarówka w głównym reflektorze do doświetlania ( skierowana w bok auta) - a nie za pomocą światła przeciwmgielnego.

Pozdrawiam


Na jednej z jazd próbnych jeździłem Style'm z tą tapicerką, a w Premium siedziałem na żywo podczas Air Show w Radomiu w zeszłym roku. Mieli tam wówczas całe stoisko, a wojskowi urzędowali takim Premium po lotnisku. Wówczas też przyjrzałem się tej wersji bardzo dokładnie i doszedłem do wniosku, że panował tam trochę stylistyczny "misz-masz"z tym "piano black" jak przysłowiową wisienką na torcie. W subiektywnym odczuciu wnętrze było mniej spójne stylistycznie niż w Comforcie. Jakkolwiek każdy może to przecież oceniać inaczej. Szczerze mówiąc, to od początku celowałem w Style'a z uwagi na to, że ma półskóry, co uważam jest lepszym rozwiązaniem niż cała skóra. Ale z powodu w/w koloru jako standardu odpuściłem na rzecz wersji Comfort, której środkowa część tapicerki siedzeń okazała się przyjemnie miękka w dotyku jak na materiał, ma ładny wzór i jest spójna z całością wnętrza. Ale jak napisałeś, co kto lubi...  :-)

Co do doświetlania zakrętów to masz oczywiście rację. Są tu możliwe dwa rozwiązania. Jakkolwiek, osobiście wolę paraboliczny reflektor świateł mijania w Comforcie bez doświetlania i szerszą wiązkę światła jaką on zapewnia (dla mnie priorytet), niż soczewkowy ze Style'a lub Premium z doświetlaniem w jednym kloszu ale i węższą wiązką świateł mijania, bo taka jest specyfika soczewek.
Niemniej muszę uczciwie przyznać, że z kolei doświetlanie zakrętów z reflektora soczewkowego w ix20 działa lepiej, bo zaprojektowano je do tego celu fabrycznie.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Styczeń 2012, 15:22:49 »
Ile kosztwał ciebie założenie Tempomatu w ix20 , czy była wymieniana kierownica.
Pytałem sie dziś w Hyundaiu w Mysłowicach,Warszawa  Tychach i Bielsku to koszt takiej usługi z wymianą kierownicy 3400 - 4600zł . Doświetlanie skrętów od 250 zł ( warszawie ) do 900 zł w Katowicach w tym jest moduł że załącza sie przy skręcie kierownicy i wrzuceniu kierunkowskazu.

Czy możecie spojrzeć na klosze lamp przednich po otwarciu maski czy wam przez przypadek nie ociera maska lamp lub lampy.

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Styczeń 2012, 22:27:20 »
Cytat: "lukasz.zst"
Ile kosztwał ciebie założenie Tempomatu w ix20 , czy była wymieniana kierownica.
Pytałem sie dziś w Hyundaiu w Mysłowicach,Warszawa  Tychach i Bielsku to koszt takiej usługi z wymianą kierownicy 3400 - 4600zł . Doświetlanie skrętów od 250 zł ( warszawie ) do 900 zł w Katowicach w tym jest moduł że załącza sie przy skręcie kierownicy i wrzuceniu kierunkowskazu.


Jak napisałem wcześniej, tempomat był zamówiony fabrycznie, więc po prostu zamontowano od razu kierownicę z tempomatem. Koszt wyjściowy wg cennika dealera - 1000 zł.
Co do doświetlania zakrętów poprzez moduł z i30 przez światła przeciwmgielne, to nie musisz wrzucać kierunkowskazu. Wystarczy skręt kierownicy o bodajże kilkanaście stopni, oczywiście przy włączonych światłach mijania.

beazee

  • Gość
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Styczeń 2012, 13:36:59 »
Cytuj
W ostatnich 3 miesiącach było spore zawirowanie z forum Hyundaia - zdążyłem się zarejestrować na jednym (...) chyba nie jestem jedynym, który czeka na dalszy rozwój wydarzeń.


Witajcie pod kolejnym nowym adresem...

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] Czy ktoś ma Hyundaia ix20
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Styczeń 2012, 14:04:53 »
Cytat: "beazee"
Cytuj
W ostatnich 3 miesiącach było spore zawirowanie z forum Hyundaia - zdążyłem się zarejestrować na jednym (...) chyba nie jestem jedynym, który czeka na dalszy rozwój wydarzeń.


Witajcie pod kolejnym nowym adresem...


Jak tak dalej pójdzie, to będziemy się częściej witać niż pisać o naszych autach... :roll: