Autor Wątek: Pompa wspomagania - roznice  (Przeczytany 6383 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AdamMmadA

  • Gość
Pompa wspomagania - roznice
« dnia: 28 Czerwiec 2013, 12:57:35 »
Witam. Orientuje sie ktoś czy jest różnica między pompa wspomagania kierownicy 2.0 CRDI 140KM a 113KM ?

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Pompa wspomagania - roznice
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopad 2016, 00:45:22 »
Też interesuje mnie temat czy pompa wspomagania jest ta sama czy w różnych modelach (CRDi, PB 2.7, PB 2.0) jest ta sama czy są różne?

W sumie bez sensu aby były różne, ale Azjaci mają inne pomysły niż w Europie.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Pompa wspomagania - roznice
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Listopad 2016, 06:14:20 »
Nie wydaje mi się. Przecież to praktycznie te same silnik(wizualnie) różnią się tylko mocą(inne turbo-zmienna geometria, pewnie wtryski,może pompa cr,ale tego nie wiem) Według mnie pompa ta sama ewentualnie może inne przewody?.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Pompa wspomagania - roznice
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Listopad 2016, 21:32:27 »
Różnice pomp wspomagania w silnikach D4EA, G4GC, G6BA TO koło pasowe, pokrywa boczna, króciec przyłączeniowy.


Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Pompa wspomagania - roznice
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Listopad 2016, 22:57:22 »
Dzięki za info. Czyli nie ma szans na kupno pompy z diesla czy V6.

Chyba, że kupić, ale koło, pokrywę i króciec zamontować ze swojej - pod warunkiem, że korpus i reszta jest taka sama. Jesteś w stanie potwierdzić, że to sie uda?

Nawet gdyby się to udało to pewnie będzie problem z kupnem uszczelnień a sam nie mam jak wybić uszczelki.


Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Pompa wspomagania - roznice
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Listopad 2016, 19:50:11 »
Sprawną używkę mogę mieć z 2,7 za parę złotych, dlatego pytałem.

Prędzej regeneracja :) Dzięki za info.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Pompa wspomagania - roznice
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Listopad 2016, 19:51:49 »
Chodziło o to żebyś porównał zdjęcia pomp i stwierdził która będzie pasowała.

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Pompa wspomagania - roznice
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Listopad 2016, 20:06:28 »
Nie zajarzyłem :)

Wychodzi na to, że w 2.0 jest kompletnie inny korpus i łapy montażowe. Czyli pompa od 2,7 odpada.

Offline Zbychu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 119
Olej na kole i z czoła kompresora klimatyzacji.
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Marzec 2017, 12:39:38 »
Może ktoś z Was borykał się już z podobnym problemem, lub wie coś o przyczynach. Od zakupu walczę ze zlokalizowaniem wycieku, początkowo myślałem, że ktoś zmieniając filtr oleju (ewidentnie jest nowy, wkręcany, nie wsad) wykręcając go ochlapał olejem. Wstępnie wyczyściłem, ale wyciek powrócił. Następne podejrzenie poszło na chłodniczkę oleju, lub jej oring. Wyczyściłem klinerem bardzo dokładnie wszystko i olej pojawił się ponownie, ale tylko na kole kompresora i z jego czoła, reszta sucha. Czy to możliwe, żeby kompresor się rozciekł i była w nim aż taka ilość oleju ? Klimatyzacja działa poprawnie.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Pompa wspomagania - roznice
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Marzec 2017, 13:55:35 »
Do Twojego silnika filtr ma numer 26310-27420, jest podobny, ale nie zamienny też wkręcany o numerze  26310-27200 sprawdź który masz zamontowany.

Offline Zbychu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 119
Pompa wspomagania - roznice
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Marzec 2017, 18:07:38 »
Filtr mam o takich oznaczeniach jak wskazałeś, a konkretnie jego zamiennik ADG02133 firmy Blue Print. Zastanawia mnie jedno, w opcji ze wsadem, który jest opisany w instrukcji jest zawór spustowy z boku obudowy wsadu i służy do spuszczenia oleju z filtraa w razie jego demontażu, natomiast w mojej opcji tego nie ma, jest jedynie na spodzie nakrętka na inbusa, czy ona spełnia taką samą role, czy ten korek ma jakieś inne przeznaczenie ?

[ Dodano: 2017-03-20, 00:26 ]
Nastąpił chyba progres, a mianowicie jechałem drogą, gdzie trzeba się sporo namachać kierownicą, po dojechaniu na miejsce spod auta zaczęło dość solidnie ciec, po czym odziwo przestało i wszystko wskazuje na to, że chyba pompa wspomagania się rozciekła w okolicach koła. Płynu w zbiorniczku ubyło, kolor czerwony. Czy to możliwe, że pompa puszcza okresowo w zależności od obciążenia ?

Offline Zbychu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 119
Pompa wspomagania - demontaż Tucson 2.0 CRDI
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Marzec 2017, 15:02:56 »
Czy ktoś już wymieniał pompę wspomagania i mógł by coś podpowiedzieć. Szukałem informacji, ale nic nie znalazłem. Ze wstępnych oględzin silnika wnioskuje, że trzeba chyba wpierw wyciągnąć alternator, żeby się dostać do pompy. Jeżeli jest inny sposób będę wdzięczny za info, szkoda by było dokładać sobie pracy.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Pompa wspomagania - roznice
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Marzec 2017, 17:54:35 »

Offline Zbychu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 119
Pompa wspomagania - roznice
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Marzec 2017, 18:15:48 »
A widzisz, nie przypuszczałem że jest taki zestaw i zamówiłem nową pompę  :-x