Autor Wątek: Zepsuta sonda lambda, duże spalanie, LPG  (Przeczytany 41886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Risc

  • Gość
Zepsuta sonda lambda, duże spalanie, LPG
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Wrzesień 2014, 22:59:32 »
Cytat: "Wojtek M."
Cytat: "Risc"
Nie wiedziałem. Ale jeśli tak jest to w ASO powinni o tym wiedzieć. Przy najbliższej wizycie zapytam jeśli sam się nie dopatrze.


Czy już wiadomo jaka to sonda? Czy błąd nadal się nie pojawia? W moim przypadku usterka na 100% nie ma związku z inst. gazową - ponad 20 tys. km przed montażem gazu się pojawiła, instalacja gazowa nic nie zmieniła.


Nie wiem jeszcze jaka to sonda. Jak można to poznać? Wymiana prawdopodobnie pomogła gdyż przejechałem ok 2000 km i błąd się nie pojawia.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Zepsuta sonda lambda, duże spalanie, LPG
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Wrzesień 2014, 19:22:44 »
Komunikat P0133 pojawia się coraz częściej... dziś sprawdziłem z mechanikiem szczelność - ok. Spalanie gazu ciągle na tym samym pozomie...

bartek723

  • Gość
Zepsuta sonda lambda, duże spalanie, LPG
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Sierpień 2015, 08:18:52 »
Witam wszystkich odkopię temat. Założyłem LPG do swojego Tucsona 2008r  i świeci cały czas czeck błąd P0133 instalacja to AEB-ALEX OBD 48 wtryski Baracudy. Na benzynie błąd się nie pojawia tylko na lpg. Spalanie ma w normie bez zmian. Musi być coś z LPG lub sonda jest zbyt czuła.Regulowanie gazu nie przyniosło efektów. LPG na gwarancji więc gazownik ma walczyć, jak mu się uda napiszę. Ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź na forach. Czy ktoś znalazł rozwiązanie problemu??

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Zepsuta sonda lambda, duże spalanie, LPG
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Grudzień 2016, 11:41:40 »
Dołączam do klubu pod hasłem "P0133". Komunikat z turque:
P1033, 02 sensor circuit slow response bank1 sensor1 . Problem pojawia się na trasie przy spokojnej jednostajnej  jeździe i li tylko na LPG. Ciekawe że  czasem wyskoczy po 20 km a czasem po 450km.
Z tego co wyczytałem na jego temat to przyczyn może być kilkadziesiąt i jednoznacznej odpowiedzi na temat 100% przyczyny nie ma. Jednemu pomogła wymiana wtryskiwaczy, innemu sondy a innemu złączki elast. na wydechu. Może ten silnik po prostu nie lubi gazu i błąd można usunąć jedynie poprzez eliminację LPG ? Chciałbym się go pozbyć ale z Waszych wypowiedzi widzę że czeka mnie metoda prób i błędów i sukcesywny powolny remont kapitalny silnika i LPG.
Może  błąd ten trzeba pokochać  ...?
A tak poważnie - ja swoją drogę przez mękę zacznę od podstawienia jakiejś używanej sondy, tylko proszę kolegów o pomoc w ustaleniu jej symbolu, bo wiem że są dwie i nie wiem jakiej szukać...

marcin899

  • Gość
Zepsuta sonda lambda, duże spalanie, LPG
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Grudzień 2016, 22:17:09 »
mnie się wydaje, że sporo błędów generuje ŹLE zestrojona instalacja.\
nie chcę Wam psuć wieczoru, ale  Wasi gazownicy to partacze i raczej z tej mąki chleba nie będzie...
wtryski pętlą, mieszanka za uboga/bogata, mapy rozjechane, to kilka przyczyn blędów/czeka endżyn
skoro na PB jest ok, to jednak trzeba sie przyjrzeć gazowni.
Niestety - strojenie w trasie lub na hamowni obciążeniowej - na korekty OBD i z AFRem.
nie ma półśrodków.
wiem, że warsztatów, ktore tak stroją jest w calej Polsce z 10 może, ale trzeba szukac
(lpg forum, dział polecane warsztaty)
u mnie na hanach i ACr01 jedzie bez zapętlania i bez żadnych błedów/checka. auto kilka razy w roku robi trase pl-de 1200 km (w jedna stronę, czyli ok 11h non stop w trasie) i żadnych blędów, a czesto gaz w podłodze do wyprzedzania. Więc da się. G4GC to nie jakieś kosmiczne ustrojstwo co nie "lubi" gazu.

bez porządnego strojenia nie ma sensu wymieniać po kolei połowy samochodu.
a to, że u "somsiada" jeżdzi na valtekach i na autoadaptacji- jego fart ;)

ps. zmierz no jeszcze luz zaworowy i porównaj czy mieści się w tolerancji

Offline Mirek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 62
Zepsuta sonda lambda, duże spalanie, LPG
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Grudzień 2016, 01:36:54 »
Popieram kolegę Marcina899 - od momentu założenia gazu zero problemów na Pb i LPG. Na jednym i drugim paliwie jeździ bardzo dobrze, nawet nie wiem kiedy przełącza się z jednego na drugie - przejechałem na gazie ponad 25 tys. Zakładał gaz dobry gazownik, przeglądy i regulacja co 10 tys km, przy przeglądzie bezwzględna wymiana filterków /koszt minimalny a efekty murowane/  :-)

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Zepsuta sonda lambda, duże spalanie, LPG
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Styczeń 2017, 18:28:10 »
pomierzyłem napięcie na sondzie 1 i nie wygląda źle, ponieważ cykl zmian jest równy i ich częstotliwość się nie zmienia, jednakże niepokoi mnie wartość napięcia które faluje od wartości  0,075 do 0,9 .  Na forum wyczytałem że dolna wartość nie powinna spadać poniżej 0,1 a u mnie  jest niżej i sporadycznie potrafi mignąć nawet 0,055 V. Czy uczeni w pismie mogli by się wypowiedzieć czy sonda mi sie kończy ?

marcin899

  • Gość
Zepsuta sonda lambda, duże spalanie, LPG
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Styczeń 2017, 16:02:52 »
Cytuj
Problem pojawia się na trasie przy spokojnej jednostajnej jeździe i li tylko na LPG.

tu szukaj problemu.

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Zepsuta sonda lambda, duże spalanie, LPG
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Styczeń 2017, 15:50:55 »
rozumiem że napięcia na sondzie ok?

marcin899

  • Gość
Zepsuta sonda lambda, duże spalanie, LPG
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Styczeń 2017, 21:36:20 »
pojezdzij tydzien na PB.
bedziesz mial odpowiedz

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Zepsuta sonda lambda, duże spalanie, LPG
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Styczeń 2017, 16:40:15 »
nie rozumiem - tydzień jazdy na LPG wykaże czy napięcia na sondzie odpowiadają fabrycznym czy już się rozjechały na skutek wyeksploatowania sondy ? Kolega chyba nie w związku z moim postem - jesli tak to sory... Chyba że  kolega uważa iz PB cudownie uzdrowi nawet padnięta na amen sondę a przy okazji wyrówna ciśnienie w oponach  - w takim razie gratuluję wyobraźni.

marcin899

  • Gość
Zepsuta sonda lambda, duże spalanie, LPG
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Styczeń 2017, 19:23:53 »
pisałeś sam że masz problem TYLKO na LPG.
wiec doradziłem jazdę tylko na PB (BENZYNA!!!!) aby wykluczyc wpływ spartolonej instalacji LPG na pojawiające się błędy

skoro wiesz ze masz padnięta sonde to nie rozumiem całego tego lamentu i pytan, kup nowa i po sprawie :roll:

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Zepsuta sonda lambda, duże spalanie, LPG
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Styczeń 2017, 23:34:07 »
Ja zapytałem jedynie czy podane wartości napięć sondy są właściwe a ty odpisujesz : "pojezdzij tydzien na PB. bedziesz mial odpowiedz". Gdzie związek - wyjaśnij proszzz...  
Sugerujesz że sonda będzie miała inne napięcie na LPG a inne na PB - to nie ma sensu.

marcin899

  • Gość
Zepsuta sonda lambda, duże spalanie, LPG
« Odpowiedź #43 dnia: 17 Luty 2017, 12:27:35 »
Witam,
mnie nawoedził kod p0132 (napiecie -sonda)

1. czy ktoś miał z tym doświadczenia ?
2. który numer jest poprawny, niestety katalog podaje 2: (rozumiem, że tucson ma tylko 1??)
    39210-23750   Oxygen Sensor[detector]
    TUCSON; 2.0L; CATALYTIC CONVERTER
   
    39210-23710   Oxygen Sensor[detector]
    TUCSON; 2.0L; EXHAUST MANIFOLD

3. jaka sonda była montowana na 1 montaż (OEM) - denso? bosh?

pozdrawiam