Autor Wątek: [Elantra J2] Modyfikacje  (Przeczytany 17854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rufuz

  • Gość
[Elantra J2] Modyfikacje
« dnia: 23 Kwiecień 2009, 20:00:19 »
witam

Wreszcie znalazlem tylna rozporke do elantry. Kupilem w koreanskim sklepie w necie tylna rozporke wlasnie do elantry. Polacam maja mnostwo czesci tuningowych do elantry.
http://www.kspec.com
Jutro przyjda nowe czarne alusy. Jeszcze tylko kubelkowe siedzenia, tarcze frezowane i w tym roku z przerobkami chyba koniec. W przyszlym roku bede robil nowy caly lakier - czarny, wszystkie znaczki i napisy seryjne wylecą, no cos mniej wiecej takiego:
http://www.lantraweb.net/lantra_J2/orig/IMG_5306.JPG

Pozdrawiam

kml

  • Gość
[Elantra J2] Modyfikacje
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Kwiecień 2009, 06:58:47 »
rufuz, ambitnie, ambitnie :) Tylko do accentów coś mało...

Cendra

  • Gość
[Elantra J2] Modyfikacje
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Kwiecień 2009, 10:43:29 »
do s-coupe nic wyszukiwarka nie znalazła... :roll:

IgoReCzeK

  • Gość
[Elantra J2] Modyfikacje
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Kwiecień 2009, 14:10:27 »
Cytat: "Cendra"
do s-coupe nic wyszukiwarka nie znalazła...

Witam. Oferują to co przede wszystkim sprzedaje się w USA i Korei. Nie sądzę, by Twój model znajdował się jeszcze w łasce tamtejszych użytkowników samochodów, natomiast do Coupe jest bardzo dużo części i warto poszperać za różnymi "rupieciami", choć momentami jest drogawo ( kupowałem u nich grill do mojej Sonaty ;-) ). Pozdrawiam Igor.

rufuz

  • Gość
[Elantra J2] Modyfikacje
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Kwiecień 2009, 20:56:29 »
generalnie jak szukałem w polskich sklepach netowych to zbyt duzo nie bylo dopiero jak poszperalem na zagranicznych. Do acenta nie szukalem ale pewnie tez cos jest, no bo jak do elantry to tym bardziej do acenta bo to auto bardziej popularne.

Tigersoft

  • Gość
[Elantra J2] Modyfikacje
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Maj 2009, 23:23:59 »
do scoupe nigdzie nic nie ma :(

rufuz

  • Gość
[Elantra J2] Modyfikacje
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Maj 2009, 19:01:20 »
dzis wreszcie zamontowałem tylna rozpórkę. fotki w moim albumie. Sama rozporka kosztowała w koreanskim sklepie internetowym 99 $ ale duński fiskus doliczył ok 57 % cła no bo kupowane przecież poza UE. Poczatkowo myślałem ze po zamontowaniu rozporki siedzenia nie będą pasowały ale wszystko jest w porządku siedzenia pasują. Koreance zrobili rozpórkę dość dokładnie.
W polsce znalazłe firme robiaca rozporki na zamowienie firma nazywa sie eltec
Na pewno zrobią tez do scoupe. Ceny maj dosc przystepne. zrobią i od razu zamontują. Firma jest chyba pod Warszawą jesli dobrze pamietam.
http://www.el-tec.pl/
początkowo chciałem zrobić tylna na zamówienie ale znalazłem ta w korei.
Jak mam czas to sporo ryje w necie jak cos znajde do scoupe dam znac na forum.

o mam rozporka Sparco przednia do scoupe
http://sklep.tuning.pl/produkt.php?p_id=349&t_id=166&d_id=78421

kml

  • Gość
[Elantra J2] Modyfikacje
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Maj 2009, 19:37:43 »
rufuz, znamy elteca i wiemy, że firma jest ok. NIestety ja do tej pory nie widziałe zadnej ich rozporki w żadnych hyundaiu.

rufuz

  • Gość
[Elantra J2] Modyfikacje
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Maj 2009, 20:44:51 »
eeee bo pewnie trzeba podjechać do nich aby zrobili przymiarkę bo tak seryjnie do hyundaiów to chyba nie robią. Choc patrząc na zdjęcia na stronie eltec to biorąc pod uwagę kształt rozporki miałbym malutkie wątpliwości co do wytrzymałości niektórych ich rozporek ale moze sie myle

pozdrawiam

kml

  • Gość
[Elantra J2] Modyfikacje
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Maj 2009, 21:16:52 »
rufuz, no ale musiałby być ktoś kto chce mieć taką rozpórkę i za nią zapłaci :)

jagucio

  • Gość
[Elantra J2] Modyfikacje
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Maj 2009, 23:02:59 »
Hmm, czy dobrze widzę i ta rozpórka jest w 2ch miejscach zakrzywiona??? Jeżeli tak to nie za bardzo będzie spełniać swoją funkcję... Poza tym montaż rozpórki na tylnych kielichach ma sens wtedy gdy nie ma tylnej kanapy... A i rozpórka na tylnych kielichach za bardzo usztywniają budę, wiec dupa może trochę zarzucać...

rufuz

  • Gość
[Elantra J2] Modyfikacje
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Maj 2009, 19:32:14 »
No większość rozporek jest wygięta w gore lub w bok. Rzadko chyba są spotykane proste rozporki. Z twardym zawieszeniem to nie ma kompromisu i rozporki raczej muszą być tym bardziej jeśli ktoś dużo jeździ po dziurawych drogach lub często szybko pokonuje zakręty. Sama kanapa aż tak usztywnia tylna budę ? Ostatnio siedzisko tylnej kanapy zgiąłem prawie na pół, to tylko kawałek sztywnej pianki a oparcie tez chyba nie jest zbyt sztywne. Oczywiscie zdaje sobie sprawę, ze przy twardym zawieszeniu i rozporkami z przodu i z tylu gumowe części zawieszenia będą się szybciej zużywały a i niektóre metalowe części zawieszenia moze szybciej szlag trafić. Ale coś za coś.

kml

  • Gość
[Elantra J2] Modyfikacje
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Maj 2009, 21:14:36 »
Cytat: "rufuz"
Sama kanapa aż tak usztywnia tylna budę ? Ostatnio siedzisko tylnej kanapy zgiąłem prawie na pół, to tylko kawałek sztywnej pianki a oparcie tez chyba nie jest zbyt sztywne.


Kanapa nic nie usztywnia :)

rufuz

  • Gość
[Elantra J2] Modyfikacje
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Maj 2009, 21:23:49 »
Cytat: "jagucio"
... Poza tym montaż rozpórki na tylnych kielichach ma sens wtedy gdy nie ma tylnej kanapy...


no ja tylko z ta kanapa nawizalem do kolegi jagucio

jagucio

  • Gość
[Elantra J2] Modyfikacje
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Maj 2009, 21:32:50 »
Cytat: "rufuz"
Sama kanapa aż tak usztywnia tylna budę ? Ostatnio siedzisko tylnej kanapy zgiąłem prawie na pół, to tylko kawałek sztywnej pianki a oparcie tez chyba nie jest zbyt sztywne

Ja pisałem o swoich doświadczeniach z byłym samochodem i rozpórka... Po połączeniu obu tych elementów tył był dla mnie za twardy (podpowiem że zawieszenie też było utwardzone)... Ale tylna kanapa też była "usztywniona" blachą, więc się nie dziw że na to zwróciłem uwagę...