Autor Wątek: [ix35 EL] Problemy z naszymi ix35  (Przeczytany 193272 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Sierpień 2013, 11:36:34 »
ja na razie zrobiłem 500km i odpukać nic nie widać ale poczekamy do tych kilku tyś. miejmy nadzieję że będzie OK. Jak rozmawiałem ze znajomym serwisantem to podobno dużo wad zaobserwowano w autach z początkowej produkcji produkowanych właśnie w Czechach w fabryce bodajże KIA te produkowane w Słowacji podobno dużo lepszej jakości. (albo odwrotnie hihihih)

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Sierpień 2013, 11:56:35 »
Odwrotnie. KIA na Słowacji.

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Sierpień 2013, 12:16:30 »
hehehe no właśnie za dużo było tych informacji i dlatego już sam się zagubiłem :)

ed. wykasowanie cytatu. Nie ma potrzeby cytowania postu, na który odpowiadasz, jeżeli znajduje się on bezpośrednio nad Twoim. Pozdrawiam. tekla

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Sierpień 2013, 13:05:33 »
Mi osobiście pierdoły w stylu skrzypiący podłokietnik, krusząca się gąbka, czy czasem skrzypiące amorki tylnej klapy zbytnio nie przeszkadzają. Rdzy nie widać wcale (ani na słupkach, ani na innych częściach nadwozia). Auto mam z 2010r z pierwszego etapu produkcji. Ogólnie jestem zadowolony i cieszę się jego niezawodnością. Większych usterek nie było. Nakręcone ok 60 ooo km.
Trzymcie się :shock:  :shock:

Offline yach

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Sierpień 2013, 16:17:15 »
Na razie większych problemów z moim ix nie miałem, jedyna usterka jaka się ujawniła to pęknięcie zatrzasku podświetlenia tablicy rejestracyjnej, na lampce mocowana jest kamera cofania. Umieszczenie tam tej kamery to nie najlepszy pomysł, można było ją zamocować obok lampki podświetlenia tablicy, a nie na niej. Lampka z kamerka wypadły przy przebiegu 1800 km. Teraz mam niewiele więcej przebiegu bo 2100 i na razie nic więcej się nie urwało.

zomol

  • Gość
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Sierpień 2013, 17:32:57 »
Cytat: "speedmaster"
trzeba zobaczyć ilu jest użytkowników ix'a na forum i jaki odsetek ma problemy  ;-)


Jak policzysz ( aktywnych użytkowników ) zaliczając do usterek tych co im coś stukało w zawieszeniu i tych co im się gąbka siedzenia "wypierdziała" to obawiam się, że może dojść do 90 %  :lol:

Cytat: "gurszczak"
ja na razie zrobiłem 500km i odpukać nic nie widać

Cytat: "yach"
Teraz mam niewiele więcej przebiegu bo 2100 i na razie nic więcej się nie urwało.


Na razie przebieg "kościółkowy" więc Panowie wszystko przed Wami  :lol:  :-P

cruel

  • Gość
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Sierpień 2013, 17:44:31 »
Ogólnie zobaczcie ilu jest użytkowników tego auta na forum, a ile takich aut jeździ po naszym cudnym kraju. Na forum rejestrują się głównie osoby mające problemy z autem (oczywiście nie jest to zasada). Więc nie ma co dramatyzować.
Znajomym Cklassa po wyjeździe z salonu się rozsypała wręcz. I co? Mają stwierdzić, że wszystkie egzemplarze to kicha? Że marka to dno? Nie. Wymienili na nowy egzemplarz i jeżdżą i chwalą sobie.

Osobiście bym do Hondy czy Toyoty nie dopłacił. Chyba, że chciałbym brać najbogatszą wersję ixa z najmocniejszym dieslem. Wtedy pewnie przeszedłbym się do konkurencji ze względu na małe już różnice cenowe.

zomol

  • Gość
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Sierpień 2013, 18:02:43 »
Cytat: "cruel"
Znajomym Cklassa po wyjeździe z salonu się rozsypała wręcz. I co? Mają stwierdzić, że wszystkie egzemplarze to kicha? Że marka to dno? Nie. Wymienili na nowy egzemplarz i jeżdżą i chwalą sobie.


I to jest klasa sama w sobie bo jak by Tobie Hyundai się rozsypał po wyjeździe z salonu to zamiast wymiany auta zaproponowali by skorzystanie z naprawy gwarancyjnej  :-P

cruel

  • Gość
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Sierpień 2013, 18:44:50 »
To co proponują to mogą sobie proponować.
Myślisz, że im zaoferowano od razu wymianę na nowe auto? Nie. Sprawa otarła się w zasadzie o sąd. Ale korzystali ze swoich praw i dostali nowe. Tak samo można to ugrać z hultajem czy innymi markami.
Gdybym kierował się opiniami na forach czy ogólnie w internecie to sam nigdy nie kupiłbym Renault. Kupiłem? Efekt? Jeżdżę zadowolony już drugi rok i wszystkie negatywne opinie na necie mogę spokojnie między bajki włożyć. Ba, następne auto to pewnie też będzie tak lubiany przez wszystkich francuz.

Offline speedmaster

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 831
    • http://www.omega.biz.pl
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Sierpień 2013, 21:41:21 »
Cytat: "zomol"
Cytat: "speedmaster"
trzeba zobaczyć ilu jest użytkowników ix'a na forum i jaki odsetek ma problemy  ;-)


Jak policzysz ( aktywnych użytkowników ) zaliczając do usterek tych co im coś stukało w zawieszeniu i tych co im się gąbka siedzenia "wypierdziała" to obawiam się, że może dojść do 90 %  :lol:



widocznie nie mają problemów żeby o nich się rozpisywać  :roll: zazwyczaj na forum najwięcej piszą Ci, którym coś nawala  ;-) no chyba, że miałoby to wyglądać tak:

1000 km Brak usterek
6000 km Brak usterek
11000 km nadal nic
17000 km normalnie cud miód biorę następnego
itd.

zomol

  • Gość
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Sierpień 2013, 22:32:37 »
Nie piszą i nie będą pisać po prostu zarejestrowali się i zapomnieli. Weź pod uwagę, że 99 % ix35 jest na gwarancji więc nikt nie będzie pisał co zrobić z usterką tylko kolejny raz jedzie do serwisu dopóki naprawiają za darmo.
Zacznie się pisanie ( co zrobić, co to może być ) wtedy jak zwiększy się ilość aut po gwarancji i użytkowników trzęsących się na samo magiczne słowo ASO  :-P

ed. wykasowanie cytatu. Nie ma potrzeby cytowania postu, na który odpowiadasz, jeżeli znajduje się on bezpośrednio nad Twoim. Pozdrawiam. tekla

Offline speedmaster

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 831
    • http://www.omega.biz.pl
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Sierpień 2013, 23:25:31 »
widząc ten temat na 100% dali by upust swojej złości  ;-)

generalnie jak w każdej marce to i w naszej zdarzają się "kwiatki"  :roll:

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Sierpień 2013, 07:11:11 »
zomol, jestem zarejestrowany na kilku forach motoryzacyjnych tylko dlatego że posiadam, podałem dane marki i na każdym z tych for trafiają się egzemplarze nowe które posiadają jakieś wady ale po to jest gwarancja aby je wyeliminować jak to było napisane wcześniej w tych fabrykach pracują różni ludzie i różnie podchodzą do swojej pracy widać twój egzemplarz był produkowany po imprezie firmowej i stąd tyle problemów :D (żart) a poważnie to jak widać nawet na tym forum ixy mają już po 60k km i nic się nie dzieje

Radek

  • Gość
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Sierpień 2013, 11:23:48 »
mnie przy 2 tys padło radio blaupunkta 810 ( wymiana na 830 )

a przy 4,5 tys podobno poluzowała się śruba od półosi

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Sierpień 2013, 11:41:48 »
Radio na plus :D a z tymi półosiami to coś ciekawego któraś już osoba o tym pisze :D

ed. wykasowanie cytatu. Nie ma potrzeby cytowania postu, na który odpowiadasz, jeżeli znajduje się on bezpośrednio nad Twoim. Pozdrawiam. tekla