Autor Wątek: [Sonata NF] Spalanie na zimnym silniku  (Przeczytany 24004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malymiki

  • Gość
[Sonata NF] Spalanie na zimnym silniku
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Grudzień 2015, 09:08:29 »
Jestem posiadaczem 2.0CRDI od 2 miesięcy. Samochód jest po chipie (aktualnie 169KM).
Co do spalania to jest różnie.
Trasa - udało mi się zejść do 6,2 - tempomat załączony na 120.
Miasto - tutaj w zależności od stylu 8,7 do 9,5.

Jeśli chodzi o nagrzewanie to faktycznie silnik szybko się nagrzewa, nie wiem jak z wiatrakiem ale spojrzę przy najbliższej okazji.

www

  • Gość
[Sonata NF] Spalanie na zimnym silniku
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Grudzień 2015, 20:02:45 »
dziękuję bardzo za odpowiedzi.

@Malymiki
jaką masz wersję silnika? "Fabrycznie" 140KM czy 150?

@Anioł
temperatura silnika jest jak najbardziej ok. Szybko dochodzi trochę poniżej połowy i tak się utrzymuje. Tyle, że wiatrak chodzi ... (nie wiem czy wtedy jest na dużym czy małym obiegu). Nigdy wcześniej nie miałem diesla, który po 3-4 km byłby w pełni rozgrzany.

@Moje spalanie,
podałem względne gdyż jest najbardziej miarodajne. Wszystkie samochody pod moją stopą biją rekordy spalania, a także same trasy mam przyjemne. Modneo robił ok 1300 - 1400 km na baku, Sonata poniżej 1000 (podobne parametry).

Na trasie (400km) - ok 100 km po "S"@130-140 kmph, reszta nasze krajówki bez szaleństw (ok 90-100 kmph) - 7,3
Po mieście wskazuje bliżej 8,5 - 9 (na rozgrzanym silniku).
Najniższe spalanie to 6,3 - praktycznie całość to ok 90 kmph.
Moja standardowa trasa do pracy (15km poza miastem, 5km w mieście umiarkowane korki) to ok 7,5-8.

Offline ANIOŁ

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
[Sonata NF] Spalanie na zimnym silniku
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Grudzień 2015, 19:01:06 »
Wentylator może się kręcić z racji działania klimatyzacji.

Moje spalanie obecnie wyraźnie spadło po wymianie na droższy model chipa (na obd). Zobaczymy ile wyjdzie.

Offline Zbychu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 119
[Sonata NF] Spalanie na zimnym silniku
« Odpowiedź #33 dnia: 08 Grudzień 2015, 22:06:54 »
Cytat: "ANIOŁ"
Wentylator może się kręcić z racji działania klimatyzacji.


Jest dokładnie jak piszesz. Poza tym, nie jestem pewny bo z reguły pomykam na klimie, ale chyba i na wyłączonej również włącza się wentylator pomimo temperatury w normie, ale tego nie jestem pewien musiał bym to sprawdzić.

www

  • Gość
[Sonata NF] Spalanie na zimnym silniku
« Odpowiedź #34 dnia: 09 Grudzień 2015, 13:41:03 »
Cytat: Zbychu
Cytat: "ANIOŁ"
Wentylator może się kręcić z racji działania klimatyzacji.


W moim przypadku chłodzi także pomimo wyłączonej klimy.
Czy tak samo jest u Was?


Edit:
Cytuj

Moje spalanie obecnie wyraźnie spadło po wymianie na droższy model chipa (na obd). Zobaczymy ile wyjdzie.


Możesz napisać proszę gdzie/jaki chip założyłeś?

Jak będziesz po pomiarach spalania - będę wdzięczny za wynik.

Pozdrawiam,

Offline ANIOŁ

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
[Sonata NF] Spalanie na zimnym silniku
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Grudzień 2015, 20:47:10 »
A więc tak, oba Chipy są firmy ProRacing, jeden wpinany w listwę, drugi w gniazdo OBD. Na razie nie wyjeździłem całego baku na drugim, ale ten drugi inaczej daje "kopa", zamiast od dołu - powyżej 2300 obrotów. Różnica była taka, że po adaptacji chipa odłączyłem go, żeby zobaczyć czy w ogóle działa. Werdykt - działa i to znacznie :)
Tańszy chip montowany w listwę wtryskową działa od około 1700 obrotów, co zmusza do jazdy na wysokich biegach. Potem nie czuć takiego przyrostu. Na początku przez brak ogłady z chipem zdarzyły mi się uślizgi sprzęgła, potem było ok. Za dni kilka znam relacje ze spalania.

www

  • Gość
[Sonata NF] Spalanie na zimnym silniku
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Styczeń 2016, 15:20:55 »
 

Dodano: 2016-01-26, 15:21
Po zebraniu jeszcze kilku doświadczeń - wiatrak na chłodnicy uruchamia się nawet na zimnym silniku i domyślnie kręci się po wyłączeniu silnika jeszcze przez kilka sekund. Niezależnie od temperatury silnika ... czy u Was jest identycznie?

Anioł,
jak spalanie po chipie?