Autor Wątek: [Getz] Buczenie po zapaleniu, jakby pompka...  (Przeczytany 4054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

?wider33

  • Gość
Buczenie po zapaleniu, jakby pompka...
« dnia: 06 Marzec 2013, 19:44:21 »
Niedawno nabyłem Getz-a z silnikiem 1.3 z 2002 roku. W kilka dni po zakupie odkryłem właśnie pompkopodobny dźwięk jak przy przekręceniu zapłonu, który wiem, że powinien być i gorzej jak go nie ma, ale pierwszy raz spotkałem się z ciągłym takim dźwiękiem. Jest coś jeszcze i tak się zastanawiam czy przypadkiem nie ma to nic wspólnego ponieważ na 2 i 3 biegu na małych obrotach tak do 2000 2200 potrafi szarpać i nawet strzelić z kolektora ssącego. Podejrzewam coś z mieszanką. Może ktoś kto spotkał się z tym problemem napisze coś jeszcze, może jakieś wskazówki, podpowiedzi? Pozdrawiam.

Orty. tekla
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 18:44:18 przez Brt »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Buczenie po zapaleniu, jakby pompka...
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Marzec 2013, 19:52:47 »
Mogę wskazać jeszcze dwa miejsca w których możesz uzyskać odpowiedz na swoje pytanie.Forum jest pojemne i co tam pisać pisac pisać pisać pisać !





Proponuje wymontować pompę paliwa i sprawdzić filtry i oringi.

 http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1959

jmtotaszek

  • Gość
Buczenie po zapaleniu, jakby pompka...
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Marzec 2013, 21:11:30 »
Co do tego buczenia to spotkałem się z zatartym łożyskiem jakiegoś wentylatora (nie w Getzie). Prawdopodobnie chłodził komputer, przetwornicę, albo coś takiego, nie wiem. Na samym zapłonie było to dość wyraźnie słychać, po odpaleniu już silnik zagłuszał ale generalnie dało się to wyizolować. Wymiana wentylatorka pomogła.

Strzelanie z kolektora ssącego? To jest w ogóle możliwe?  :mrgreen:

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Buczenie po zapaleniu, jakby pompka...
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Marzec 2013, 10:53:27 »
To normalne, że przez te ok 2s słychać dźwięk pompy paliwa. A co do tego szarpania to polecam sprawdzić przewody zapłonowe i świece.