Autor Wątek: [ix35 EL] przegląd gwarancyjny po 12 miesiącach  (Przeczytany 107939 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] przegląd gwarancyjny po 12 miesiącach
« dnia: 04 Marzec 2013, 19:54:14 »
Dziś odwiedziłem dilera AutoGT w W-wie i zyskałem informację, że po 12 miesiącach i przebiegu w granicach 15kkm jedyną czynnością jest sprawdzenia filtru powietrza i za tą przyjemność mam zapłacić 120 złotych - zapewne cena uwzględnia ogólne oględziny auta i sprawdzenie szczelności.

Dopiero po 2 latach lub 30kkm mamy wymianę: oleju silnikowego i filtru, filtru powietrza, płynu hamulcowego/układu hydraulicznego sprzęgła oraz filtr powietrza układu klimatyzacji plus cała masa sprawdzeń.

Dodatkowo dostałem propozycja sprawdzenia i napełnienia instalacji klimatyzacji (bez wymiany filtru kabinowego) za 140 zł oraz sprawdzenie i ewentualną korektę geometrii zawieszenia za 140 zł - komplet kół zimowych kosztował prawie 4 tys zł, więc wolę wydać 140 zł i spać spokojnie.

Czy to normalne ceny czy zdzierają jak żydy?

mron

  • Gość
Re: [ix35 EL] przegląd gwarancyjny po 12 miesiącach
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Marzec 2013, 20:16:50 »
Ciekawa sprawa z olejem - bo z tego co wiem to nawet jak samochód stoi to należy wymienić po roku chyba, że ma się specjalny o podwyższonej wytrzymałości który można co 2 lata.

Co do klimatyzacji to chyba naciągają bo po roku w nowym samochodzie to raczej powinna być OK.
szybciej to własnie wymienić filtr i zabić grzybki.

klemens

  • Gość
[ix35 EL] przegląd gwarancyjny po 12 miesiącach
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Marzec 2013, 20:29:28 »
Cuda, dziwy. Moim zdaniem powinno się zrobić dokładnie odwrotnie. Wymienić olej i filtry. Wymienić koniecznie filtr kabinowy (będzie już czarny) a wymiana płynu w klimie po roku to wyrzucanie kasy. Co ok.3 lata powinno się czynnik wymienić - tu niczego się nie dobija. Jak jest nieszczelność, układ się rozpręży i zatrze sprężarka, która i tak jest na gwarancji. Sprawdzenie geometrii... czy ja wiem.... po roku? jak nic się nie dzieje? Też nie widzę sensu. Można tak sprawdzać wszystko po kolei i wyrzucać pieniądze, tylko po co?
Ten "przegląd" to wiadomo, opłata za pogłaskanie auta. Ja po przeglądzie pojechałem (do innego już serwisu) na wymianę amortyzatorów i okazało się, że stare były niedokręcone (świeżo po "przeglądzie"!!!)
PS. Olej i filtry polecam kupić sobie w sklepie i zawieźć na "przegląd" - kilka stówek w kieszeni.

[ Dodano: 2013-03-04, 21:30 ]
Cytat: "klemens"
Cuda, dziwy. Moim zdaniem powinno się zrobić dokładnie odwrotnie. Wymienić olej i filtry. Wymienić koniecznie filtr kabinowy (będzie już czarny) a wymiana płynu w klimie po roku to wyrzucanie kasy. Co ok.3 lata powinno się czynnik wymienić - tu niczego się nie dobija. Jak jest nieszczelność, układ się rozpręży i zatrze sprężarka, która i tak jest na gwarancji. Sprawdzenie geometrii... czy ja wiem.... po roku? jak nic się nie dzieje? Też nie widzę sensu. Można tak sprawdzać wszystko po kolei i wyrzucać pieniądze, tylko po co? Jak serwis ma jakieś podejrzenia, to niech sprawdza na gwarancji !
Ten "przegląd" to wiadomo, opłata za pogłaskanie auta. Ja po przeglądzie pojechałem (do innego już serwisu) na wymianę amortyzatorów i okazało się, że stare były niedokręcone (świeżo po "przeglądzie"!!!)
PS. Olej i filtry polecam kupić sobie w sklepie i zawieźć na "przegląd" - kilka stówek w kieszeni.

vqsoft

  • Gość
[ix35 EL] przegląd gwarancyjny po 12 miesiącach
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Marzec 2013, 21:45:24 »
co do oleju to ja dostałem zalecenie na kartce
co rok lub 15kkm wymiana oleju + filtr oleju

co do klimy -  uzupełnienie to jedno a przetłoczenie czynnika zważenie dodanie oleju to drugie. Nie mniej jednak w żadnym samochodzie nie robiłem tego zabiegu. a samochody miały po 9 lat jak je sprzedawałem. W żadnym nie miałem kłopotów z klimą. Grunt to wymieniać filtry i odgrzybiać

reasumując. Olej co 15kkm  lub rok to i tak wg mnie rzadko . Ale jest to absolutne max.
Tym bardziej w dieslu .... potem ludzie plączą że turbo dęba staje itp.
Ja w moim poprzednim samochodzie diesel olej wymieniałem co 10kkm max! do tego filtry pow i oleju. i kłopotów z suszarką nie miałem.

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] przegląd gwarancyjny po 12 miesiącach
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Marzec 2013, 09:17:03 »
mam tą kartkę, i tu jest napisane, że olej co 30kkm ... wychodzi na to, że to kolejny chwyt marketingowy, szybciej zużyje się auto, szybciej klient kupi następne.

klemens

  • Gość
[ix35 EL] przegląd gwarancyjny po 12 miesiącach
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Marzec 2013, 10:15:40 »
Olej w dieslu wymienia się co 20kkm a jeśli masz wlany olej long life można co 30kkm. To wartości z reklamówek producentów i należy je traktować jako max.
I nie rzadziej niż raz w roku.
Czynnik chłodzący w klimie wymienia maszyna (taki kombajn) podłączany na ok. 20 min. Wypompowuje stary i wpompowuje nowy, wraz z nowym olejem i płynem fluorescencyjnym. Ma manometr i można sobie zobaczyć zaraz po podłączeniu, jakie jest ciśnienie czynnika (tzn.czy układ jest szczelny). Nie praktykuje się żadnego uzupełniania ani tym bardziej przepompowania starego płynu, po to, żeby dodać do niego nowego oleju. Teoretycznie niby można ale po co? Dwa razy więcej roboty i kombinacji, koszt praktycznie ten sam a robi się bezsensowne dziadostwo. Agregat wywala stare, pompuje nowe, klient płaci ok.140-200zł i tyle.
Filtr kabinowy po roku to już gnój.

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] przegląd gwarancyjny po 12 miesiącach
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Marzec 2013, 14:08:06 »
Cena części:

Filtr oleju 92,04
Filtr powietrza 71,13
Filtr p.pyłkowy 91,78
Odgrzybiacz  39,90

Olej Castrol 8 l  x 49,50= 396

Robocizna:

Wymiana oleju – 90
Wymiana filtrów – 40
Odgrzybianie klimatyzacji – 50

Filtry sprawdzę na miejscu reszta do wymiany, tylko czy ceny rozsądne czy raczej szukać tańszego serwisu?

klemens

  • Gość
[ix35 EL] przegląd gwarancyjny po 12 miesiącach
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Marzec 2013, 18:45:53 »
Ceny części i oleju, Pi razy drzwi 2x wyższe niż w sklepie. Całkowitej ceny przeglądu nie podałeś. U mnie wyszło ok.220zł (sama robocizna, bez odgrzybiania klimy).

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] przegląd gwarancyjny po 12 miesiącach
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Marzec 2013, 09:54:07 »
Przegląd zostaje w cenie 120 zł, za pogłaskanie :)

rekin323

  • Gość
[ix35 EL] przegląd gwarancyjny po 12 miesiącach
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Marzec 2013, 14:33:31 »
Robocizna:

1.Wymiana oleju – 90
2.Wymiana filtrów – 40
3.Odgrzybianie klimatyzacji – 50

Zaintrygowała mnie cena RBG  pewnie okolice brutto 180zł

1. 30-35min z wlaniem i wyjechaniem z podnośnika
2. 10min na kabinowy i 5min na filtr powietrza
3. mechanik pewnie siedzi w aucie jak odgrzybia  :shock:

Wszystkie czynności wykonał pewnie uczeń mechanika stąd rożny czas operacji, zlecając w/w przeglad innego dnia u innego doradcy będzie i tak różnica w rachunku taki ten kraj.
Kupujesz części ASO z mega narzutem stąd te 120pln to wychodzi za mycie auta

Ps. Olej Castrol oczywiście z dużym znakiem zapytania czy do Diesla po coś za tanio, jak dla mnie  mam nadzieje ze nie jest ani reklama ani kryptoreklama, mowie Duże UWAGA każdemu ASO, co warto zlecać a co nie i brać kosztorys wstępny+ ew. rozszerzenia.

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] przegląd gwarancyjny po 12 miesiącach
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Marzec 2013, 14:44:58 »
widzę że nikomu się nie podoba oferta AutoGT z Połczyńskiej, sprawdzę w przyszłym tygodniu ofertę Hyundai Pruszków, ciekawe czy będzie różnica.

rekin323

  • Gość
[ix35 EL] przegląd gwarancyjny po 12 miesiącach
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Marzec 2013, 15:41:45 »
Powiem tak w lutym w swoim ix20 byłem na przeglądzie i opowiem o swoich spostrzeżeniach temperatura na zewnątrz -2stopnie :-)
ze strony hyundai.pl wybrałem serwisy i obdzwoniłem z pracy

1.Pierwsze pytanie co wchodzi w skład przeglądu ( wiem klienci dzwonią i porównują $$$), ale znajomość marki i częstotliwość z jaką spotykają nasze modele rzekłbym codzienność pozwala uśrednić widełki. na 6 telefonów 3serwisy mówią prawdę, reszta przyjedziesz będziesz mile zaskoczony a przynajmniej zagwarantujemy rozrywkę podczas opowiadania przy niedzielnym stole:)

2. Mówię sobie dobry znak:) więc pytam dalej chciałbym olej Shell, znów zonk 2 dopuszczają TWÓJ OLEJ inne mówią mamy Castrol super co Pan chce.
Zero pytań podchwytliwych czy olej 0-5W30 czy 5w40 za trudne dla recepcjonistki.

3. Myślę warto osobiście podjechać nawiązać rozmowę jak w Polmozbycie, bałagan zanim sprawdzą czy oprócz przeglądu twoj VIN wynikają akcje serwisowe, czy  tylko przyjechał po pieczątkę+swoje materiały. Wiadomo trzeba zarobić na obrocie częściami.

namówią klienta na filtr powietrza po 15tkm duże zapylenie w stolicy ( gorzej było w maluchu 10tkm a lepiej w starej nexii co 30tkm), dalej tropem miłej rozmowy odgrzybiamy klimę specyfikiem z Hurtowni za 24zł go kupujemy dobra  mówię sobie mogę wydać dodatkowe 69-79zł z usługą.
Z tą geometria to nieźle przesadzili 140zł jakbyś skakał po krawężnikach umówmy sie 35-45tkm można zrobić pierwszy raz geometrię trochę niech opony popracują. A co jeszcze dolewka 0,5-1litr płyn do chłodnicy +30zł, 2litry do spryskiwacza za 18zł
Sprawdzenie ciśnienia to za darmo :) A i myjnia za darmo ale poczekasz dodatkową godzinę nic nie mam za darmo.

Proste rozwiązanie to kupujesz filtr kabinowy +50 zł zaoszczędziłeś
kupujesz olej 35zł a nie 50zł z litra mówisz ze 8x15zł  wg.mnie wejdzie 6,2-6,3litra +120 zł w portfelu
preparat do ozonowania 30 zł + 2litry ropy wiadomo 30min chodzi na silniku
odstawiasz autko czyste nie czekasz kolejnej godziny w irytacji.

Dochodząc do sedna przegląd zaoszczędziłeś tym tropem min.250zł.
Aha i na koniec oglądając rachunek widzisz pozycje 78zł inspekcja nadwozia jak nie to prosisz miłym głosem proszę uzupełnić książeczkę serwisową z tyłu.

To na tyle moich spostrzeżeń.

W reklamie nie tylko żona potrafi zaoszczędzić na koncie oszczędnościowym:)

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] przegląd gwarancyjny po 12 miesiącach
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Marzec 2013, 15:51:36 »
sumując, podjadę do nich po pieczątkę za 120 zł, olej wymienię sobie u znajomego, filtry sam powymieniam, a wpis w książeczce będzie, gorzej za rok, po dwóch latach połowę auta sprawdzają i sporo wymieniają.

rekin323

  • Gość
[ix35 EL] przegląd gwarancyjny po 12 miesiącach
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Marzec 2013, 17:56:48 »
Zibi tak łatwo niestety nie jest, musisz wykonać przegląd okresowy wg. harmonogramu marki teraz postaram się powymieniać czynności ( jakbym coś pominął poprawcie mnie)
Ulubione przed wypisaniem zlecenia serwisowego z doradca wychodzimy razem i sprawdzamy czy auto jest całe bez szkody czy zarysowań każdy serwis broni się przed możliwością roszczeń lakieru czy uszkodzenia szyby ale to już STANDARD
1. okresowa wymiana oleju+ filtr + uszczelka korka wlewu {olej może być twoi}
faktycznie wchodzi do 2.0crdi 8 litrów oleju - poprawiam sie:)
2. test komputerowy wydruk w dokumentacji serwisowej, w książce serwisowej słowo OK lub gdy zgłaszasz jakikolwiek problem elektryka, silnik, dpf, światła powinni zweryfikować przypuszczalną usterkę czy się zapisała.
3. wzrokowo sprawdzają zawieszenie, osłon podwozia, układ hamulcowy, układ klimatyzacji, układ chłodzenia i tu mogą dolać płyn shell glico
4. sprawdzenie świateł wszystkich do tego potrzeba 2 osób
5. sprawdzenie pasków napędu, klem na akumulatorze,
6. nasmarowanie zamka maski, i drzwi
7. próba drogowa mechanika po wykonanej usłudze
8. jak zgłasza jakieś problemy to oczywiście mechanik sprawdza przed
9. sprawdzenie spryskiwaczy przód i tył
Jak wszystko gra to jest przegląd podstawowy.+ przegląd nadwozia dla gwarancji na lakier i perforacje

Wcześniej pisałem ze każdy z nas kupił auto na lata i tak jak jeździ na myjnie tak samemu może nie wielkim nakładem pracy i PLN zaoszczędzić wiec możesz jak wielu z nas na forum sam wymienić
Filtr kabinowy
Zrobić ozonowanie klimatyzacji
Zmienić pióra wycieraczek
Wymienić opony na letnie nie w ASO
Dolać płynu do chłodnicy
Dolać oleju po trasie z nad Morza :-D

Wiem ze to każdy z nas już wie ale tak pozycję dodawane do zlecenia budują późnij zdziwienie czemu tak DROGO.
Jako użytkownicy prywatni mam prawo do dobrego serwisu i umiarkowanych cen.

Może spotkanie w jakimś CH na parkinguy to będzie chwila do uwag co i gdzie warto robić.
Najprzyjemniej pomyka mi się moim Hyundaiem pomiędzy przeglądami jak każdemu kierowcy....

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] przegląd gwarancyjny po 12 miesiącach
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Marzec 2013, 19:19:32 »
spocik? jak najbardziej, jestem za :)
który parking wybieramy?