Autor Wątek: [ix35 EL] brakujące gadżety w ix35  (Przeczytany 52366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vqsoft

  • Gość
[ix35 EL] brakujące gadżety w ix35
« dnia: 01 Marzec 2013, 20:06:03 »
Panowie... czego brakuje wam w waszych ixach ?

mnie brakuje

-otwierania bagażnika z pilota - mimo że jest nawet przycisk
-automatycznego domykania szyb + składanie lusterek automatyczne

jak jest u was? a może ktoś ma już u siebie bagażnik z pilota i lustra składane automatycznie ?

Offline Slay75

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 249
[ix35 EL] brakujące gadżety w ix35
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Marzec 2013, 20:32:43 »
Juz chyba był kiedyś podobny wątek na forum.
Co do bagażnika to lepiej otwierać machnięciem nogi pod zderzakiem, niż z pilota.
Mi jeszcze brakuje podgrzewanej przedniej szyby, tak jak ma to miejsce w moim Fordzie Focusie.
- lepszego oświetlenia bagażnika
- własnoręcznego zaprogramowania kluczyka tak aby jednym kliknięciem otwierać drzwi tylko od strony kierowcy, podwójne klikniecie, wszystkie drzwi

vqsoft

  • Gość
[ix35 EL] brakujące gadżety w ix35
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Marzec 2013, 22:39:25 »
nie spotkałem podobnego tematu dotyczącego IXa
co do zamka - fajne - w swifcie teścia jest taki patent. ale czy sprawdza się ? mam mieszane uczucia

grzegon

  • Gość
[ix35 EL] brakujące gadżety w ix35
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Marzec 2013, 23:57:23 »
Moim skromnym zdaniem:
-co do podgrzewanej całej przedniej szyby to byłoby super,
-otwieranie bagażnika bez angażowania rąk byłoby świetne,
-doświetlenie bagażnika to także bardzo brakujący element, ale jak zrobi się cieplej to sam się za to zabiorę i postaram się to udokumentować na foto dla forum,
-otwieranie drzwi jednym dla kierowcy i dwa razy dla reszty niepotrzebne, mam to w seacie i jest to nadmierne nadwyrężaniem kciuka, bo nie robi żadnej różnicy poza oszczędzaniem mechanizmu centralnego zamka, zwłaszcza gdy na co dzień jeździ się samemu, a od święta z rodziną (zapominasz o 2-krotnym kliknięciu i w sumie musisz zrobić to 3 razy),
-składanie lusterek (już było o tym) nie jest takie super bo w ziemie może być problem przy zamarzniętym lusterku, autozamykanie szyb jak najbardziej,
A mi by się jeszcze przydało:
-pamięć elektrycznego ustawienia fotela oraz lusterek,
-dodatkowy, opóźniony ruch wycieraczek po spryskaniu i umyciu szyby (zgarnia co spłynie z góry),
-spryskiwacz reflektorów,
-głębszy schowek na okulary,
-ledy dzienne, xenony, doświetlanie zakrętów (choć to nie bajery),
-auto-pilot prowadzący bezpiecznie do domu po ciężkim dniu pracy i samozapinające się pasy - to bajery na Nobla  :lol:  ,
 Poza tym jest całkiem ok

Tommygun

  • Gość
[ix35 EL] brakujące gadżety w ix35
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Marzec 2013, 15:47:31 »
Moje "bolączki" i braki:
- firmowe światła led, nie opłaca się instalować ich na własną rękę, bo wyglądają dziwnie a i na paliwie się nie zwróci.
- brak dwubiegowych przycisków szyb, jest tylko drugi bieg do całkowitego opuszczenia szyby kierowcy ale nie ma już do jej całkowitego podniesienia, trzeba trzymać cały czas,
- blokada rodzicielska otwierania drzwi z tyłu na przycisk,
- brak blokady podnoszenia szyb z tyłu, pozostawiając te z przodu, obecna blokada blokuje chyba wszystkie szyby, co jest bezużyteczne,
- schowek na rękawiczki powinien być większy, w grand sceniku mogłem schować tam kilka litrowych butelek a był to samochód bez porównania bardziej upakowany pod maską niż ix-35;
- podobnie jak w g. sceniku brakuje dużo większego schowka pod łokciem z możliwością jego przesuwania, ten jest tak ze 3-4 razy mniejszy i na stałe,
- brak szuflad pod siedzeniami z przodu,
- brak dodatkowego lusterka wstecznego do obserwacji dzieci, w scenicu było, w CRV załatwili to dodatkową funkcją schowka na okulary;
- sterowanie światłami mijania jest bez sensu, wyłączając silnik w jednej z pozycji światła pozostają włączone i co jest dziwne - nie ma sygnalizacji dźwiękowej.
- brak sygnalizacji niskiego poziomu płynu spryskiwaczy, w fordzie focusie I sprzed 10 lat miałem,
- przednia szyba ogrzewana, czasem się przydawała ale trzeba mieć na uwadze, że czasem przeszkadza przy łapaniu sygnału nawigacji,
- brak niezależnych foteli z tyłu,
- brak isofix na przednim siedzeniu, przy dwóch isofixach z tyłu nikt nie usiądzie pomiędzy nimi, w grand sceniku, który był w środku węższy można było bez większego problemu usiąść. Tu za to jest chyba bezpieczniej, bo foteliki sa bardziej odsunięte od drzwi.

To dla mnie drobne wady ale można było w tych miejscach lepiej się postarać zwłaszcza, że w wielu mniej zaawansowanych samochodach które miałem to jest.

Jednak za nic w świecie nie zamieniłbym IX-a na żaden z dotychczasowych samochodów, ma zbyt dużo innych zalet.  :mrgreen:

rabex

  • Gość
[ix35 EL] brakujące gadżety w ix35
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Marzec 2013, 17:53:32 »
moje opinie :

Cytat: "Tommygun"
Moje "bolączki" i braki:
- firmowe światła led, nie opłaca się instalować ich na własną rękę, bo wyglądają dziwnie a i na paliwie się nie zwróci. - co jest dziwne? Przecież można zamontować ładne!
- brak dwubiegowych przycisków szyb, jest tylko drugi bieg do całkowitego opuszczenia szyby kierowcy ale nie ma już do jej całkowitego podniesienia, trzeba trzymać cały czas, - u mnie są - jak u ciebie nie ma powrotu to do serwisu
- blokada rodzicielska otwierania drzwi z tyłu na przycisk, - jest - jak wyżej
- brak blokady podnoszenia szyb z tyłu, pozostawiając te z przodu, obecna blokada blokuje chyba wszystkie szyby, co jest bezużyteczne, - jest taka blokada - nie wiem skąd ty bierzesz te informacje??!!
- schowek na rękawiczki powinien być większy, w grand sceniku mogłem schować tam kilka litrowych butelek a był to samochód bez porównania bardziej upakowany pod maską niż ix-35; - no tak scenik jest lepszy!! - przecież to inna klasa samochodów, podobno w TiR-ach są też większe schowki  :-)
- podobnie jak w g. sceniku brakuje dużo większego schowka pod łokciem z możliwością jego przesuwania, ten jest tak ze 3-4 razy mniejszy i na stałe, - jak wyżej
- brak szuflad pod siedzeniami z przodu, - no brak - RACJA!!
- brak dodatkowego lusterka wstecznego do obserwacji dzieci, w scenicu było, w CRV załatwili to dodatkową funkcją schowka na okulary; - kup sobie takie lusterko z przyssawką za 99groszy
- sterowanie światłami mijania jest bez sensu, wyłączając silnik w jednej z pozycji światła pozostają włączone i co jest dziwne - nie ma sygnalizacji dźwiękowej. - słyszałeś o funkcji follow home - a może nie było w twoim gwiezdnym scenicu - poczytaj sobie...
- brak sygnalizacji niskiego poziomu płynu spryskiwaczy, w fordzie focusie I sprzed 10 lat miałem, - a czego nie miałeś w fokusie?
- przednia szyba ogrzewana, czasem się przydawała ale trzeba mieć na uwadze, że czasem przeszkadza przy łapaniu sygnału nawigacji, - też miałem focusa i mondelaka - nigdy nie przeszkadzało w nawigacji - w ix35 brakuje bardzo
- brak niezależnych foteli z tyłu, - może jeszcze 3 takie malutkie jak w sceniku na dziecięce pośladki??
- brak isofix na przednim siedzeniu, przy dwóch isofixach z tyłu nikt nie usiądzie pomiędzy nimi, w grand sceniku, który był w środku węższy można było bez większego problemu usiąść. Tu za to jest chyba bezpieczniej, bo foteliki sa bardziej odsunięte od drzwi. - scenik jest busem a ix35 SUV-em - dotarło to do ciebie

To dla mnie drobne wady ale można było w tych miejscach lepiej się postarać zwłaszcza, że w wielu mniej zaawansowanych samochodach które miałem to jest.

Jednak za nic w świecie nie zamieniłbym IX-a na żaden z dotychczasowych samochodów, ma zbyt dużo innych zalet.  :mrgreen:
:-)

MOŻE porównaj ix35 z maseratti, bolidem F1 i gokartem - to by był na pewno bardzo potrzebny test jak twoje porównanie powyżej - trochę logiki...

Stonio

  • Gość
[ix35 EL] brakujące gadżety w ix35
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Marzec 2013, 18:15:01 »
haha:)

vqsoft

  • Gość
[ix35 EL] brakujące gadżety w ix35
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Marzec 2013, 19:37:39 »
Panowie po co nerwy
każdy pisze czego mu brakuje

funkcja tuch down przydała by się w obu szybach przednich a nie tylko u kierowcy - to fakt
2 punktowe otwieranie jest fajne miałem w mazdzie . Jedno delikatne dotknięcie przycisku uchylało szybę jakieś 10mm mocniejsze otwierało ją do końca. nie tęsknie za tym.

blokada szyb jest przecież ale działa na wszystkie szyby poza szybą kierowcy.

grzegon

  • Gość
[ix35 EL] brakujące gadżety w ix35
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Marzec 2013, 17:14:48 »
co do blokowania szyb to nie zgadzam się z przedmówcą, bo u mnie blokuje tylko tylne szyby

endi67

  • Gość
[ix35 EL] brakujące gadżety w ix35
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Marzec 2013, 08:15:35 »
Brakuje uchwytu na napoje w okolicach radia i podnoszonego siedziska tylnej kanapy (byłoby dobrze odkurzyć czasami resztki chipsów). Drażni mnie też brak możliwości przesunięcia podłokietnika. Mam chyba zbyt długie ręce bo przy obsłudze hamulca ręcznego strasznie mi przeszkadza.

Tommygun

  • Gość
[ix35 EL] brakujące gadżety w ix35
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Marzec 2013, 15:34:55 »
Cytat: "rabex"
moje opinie :

Cytat: "Tommygun"
Moje "bolączki" i braki:
- firmowe światła led, nie opłaca się instalować ich na własną rękę, bo wyglądają dziwnie a i na paliwie się nie zwróci. - co jest dziwne? Przecież można zamontować ładne!
- brak dwubiegowych przycisków szyb, jest tylko drugi bieg do całkowitego opuszczenia szyby kierowcy ale nie ma już do jej całkowitego podniesienia, trzeba trzymać cały czas, - u mnie są - jak u ciebie nie ma powrotu to do serwisu
- blokada rodzicielska otwierania drzwi z tyłu na przycisk, - jest - jak wyżej
- brak blokady podnoszenia szyb z tyłu, pozostawiając te z przodu, obecna blokada blokuje chyba wszystkie szyby, co jest bezużyteczne, - jest taka blokada - nie wiem skąd ty bierzesz te informacje??!!
- schowek na rękawiczki powinien być większy, w grand sceniku mogłem schować tam kilka litrowych butelek a był to samochód bez porównania bardziej upakowany pod maską niż ix-35; - no tak scenik jest lepszy!! - przecież to inna klasa samochodów, podobno w TiR-ach są też większe schowki  :-)
- podobnie jak w g. sceniku brakuje dużo większego schowka pod łokciem z możliwością jego przesuwania, ten jest tak ze 3-4 razy mniejszy i na stałe, - jak wyżej
- brak szuflad pod siedzeniami z przodu, - no brak - RACJA!!
- brak dodatkowego lusterka wstecznego do obserwacji dzieci, w scenicu było, w CRV załatwili to dodatkową funkcją schowka na okulary; - kup sobie takie lusterko z przyssawką za 99groszy
- sterowanie światłami mijania jest bez sensu, wyłączając silnik w jednej z pozycji światła pozostają włączone i co jest dziwne - nie ma sygnalizacji dźwiękowej. - słyszałeś o funkcji follow home - a może nie było w twoim gwiezdnym scenicu - poczytaj sobie...
- brak sygnalizacji niskiego poziomu płynu spryskiwaczy, w fordzie focusie I sprzed 10 lat miałem, - a czego nie miałeś w fokusie?
- przednia szyba ogrzewana, czasem się przydawała ale trzeba mieć na uwadze, że czasem przeszkadza przy łapaniu sygnału nawigacji, - też miałem focusa i mondelaka - nigdy nie przeszkadzało w nawigacji - w ix35 brakuje bardzo
- brak niezależnych foteli z tyłu, - może jeszcze 3 takie malutkie jak w sceniku na dziecięce pośladki??
- brak isofix na przednim siedzeniu, przy dwóch isofixach z tyłu nikt nie usiądzie pomiędzy nimi, w grand sceniku, który był w środku węższy można było bez większego problemu usiąść. Tu za to jest chyba bezpieczniej, bo foteliki sa bardziej odsunięte od drzwi. - scenik jest busem a ix35 SUV-em - dotarło to do ciebie

To dla mnie drobne wady ale można było w tych miejscach lepiej się postarać zwłaszcza, że w wielu mniej zaawansowanych samochodach które miałem to jest.

Jednak za nic w świecie nie zamieniłbym IX-a na żaden z dotychczasowych samochodów, ma zbyt dużo innych zalet.  :mrgreen:
:-)

MOŻE porównaj ix35 z maseratti, bolidem F1 i gokartem - to by był na pewno bardzo potrzebny test jak twoje porównanie powyżej - trochę logiki...
Fajnie, że się wypisałeś, szkoda, że nic w temacie, kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem? Żadna uwaga nie w temacie, bo każdy pisze za siebie i to są rzeczy, których mi brakuje w IX i żadne takie śmieciowe uwagi tego nie zmienią.  :mrgreen:
Masz prawo wypisać swoje, chętnie przeczytam, szczególnie względem czego masz porównanie.
 
IX to fajny samochód ale są też i lepiej pod ww. względami przemyślane za wcale nie większe pieniądze, bo inżynier bardziej się postarał. Wiele z tych rzeczy miałem też w nowych CRV i RAV-4. Jeżeli ktoś przyzwyczajony do poloneza, to i IX-a uważa za ósmy cud świata, nie bronię ale wolę równać do lepszych.
Na pewno cenię sobie, że w standardzie nie ma obciachowych gadżetów jak rury z przodu.  :lol:
Dotarło na podlasie?

klemens

  • Gość
[ix35 EL] brakujące gadżety w ix35
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Marzec 2013, 19:23:41 »
Panowie, nie przeginajcie. Ja bym chciał mieć tu zawieszenie z regulowanym prześwitem i charakterystyką pracy ustawianą do warunków drogowych, jak w cayenne. Ale to jest niskobudżetowe auto za 100tys. z porządnym napędem. Kupując je miałem świadomość, co biorę. I uważam, że za tą kasę jest to BARDZO DOBRE AUTO.

B.Wojcieszak

  • Gość
[ix35 EL] brakujące gadżety w ix35
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Marzec 2013, 12:50:52 »
Popieram. Mi tylko starczyłoby niestukające zawieszenie i troszeczkę bardziej spasowane elementy w desce rozdzielczej, co by nie trzeszczało. Ale tak jak kolega powyżej mówi, za tą cenę nie mamy cayenne. Gdyby zrobić wycenę podzespołów w które uzbrojone jest ix35 i porównać do innych marek to wypada hyundai korzystnie.

Trochę mnie śmieszy jak teraz Ford stara się nieudolnie uzbroić Kugę by zwiększyć sprzedaż w segmencie tańszych suvów. Reklamowane aktualnie otwieranie bagażnika bez użycia kluczyka za pomocą nogi to jest wg mnie nieporozumienie. Wystarczy otwieranie bagażnika z kluczyka, ale czy to też jest, aż tak super potrzebne?

Dla mnie ix35 może być goły jak starsze subaru, ważne by jeździł i się nie psuł.
Wszystko co mam w pakiecie komfort jest wg mnie ok.

Pozdrowienia.

rabex

  • Gość
[ix35 EL] brakujące gadżety w ix35
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Marzec 2013, 13:06:58 »
Nie robiłem personalnych wycieczek Warszawiaku spod Grójca!!
Jak nie umiesz zrozumieć konstruktywnej krytyki to nie pisz porównań...
A tak dla porządku podlasie kończy się na południe od Białegostoku a ja jestem z północy województwa.

Rury są nie tylko z przodu ale i z boku, opinie na temat wyglądu poczytaj sobie na forum - każdy chwali a ty w ramach rewanżu za wytknięcie prawdy nabijasz się - cóż zazdrość niejedno ma imię...

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] brakujące gadżety w ix35
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Marzec 2013, 16:33:25 »
jeżeli masz człowieku uszkodzony podnośnik szyby kierowcy, to podjedź do serwisu, a nie zalewasz nam forum żalami.