Autor Wątek: [Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN  (Przeczytany 16181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Andrzej2

  • Gość
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« dnia: 24 Luty 2013, 19:02:24 »
Witam. Mam okazję nabyć w dobrej cenie radio multimedialne 2 din dedykowane do tego modelu. Problem polega na tym, że w moim modelu jest oryginalnie (fabrycznie) zainstalowana konsola środkowa z kieszenią na radio o rozmiarze 1 din i z niewielką wnęką (schowkiem) tuż poniżej kieszeni na radio.
W związku z tym mam pytanie - czy jest możliwość bezproblemowej wymiany konsoli na tą z kieszenią dla radia 2 din. Może ktoś ma tą operację już za sobą - prosziłbym o podzielenie się doświadczeniami w tym zakresie.
Za wszelkie informacje z góry dzięki.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Luty 2013, 20:07:34 »
Czyli teraz masz takie radio



Jak zdemontować radio w NF


Andrzej2

  • Gość
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Luty 2013, 17:07:52 »
Dzięki kosmos2011 za wstawkę tego filmu - wiele już wyjaśnia. Wygląda na to, że prócz radia 2 din będę musiał jeszcze nabyć prawy i lewy element górnej konsoli środkowej z włącznikem światełek awaryjnych i kontrolką zapięcia pasów pasażera (te z wersji dla radia 1 din są trwale zintegrowane z kieszenią na radio.

s50

  • Gość
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Marzec 2013, 20:58:10 »
W moim przypadku przy montażu radia multimedialnego 2 DIN (Sonata 2007r z radiem 1DIN) musiałem wyjąć panel w którym są przełączniki itp, po czym okazało się że kieszeń, która jest pod spodem radia nie jest integralna częścią tego panela. Radio włożyłem na próbe bez metalowej kieszeni i weszło tak idealnie na tyle ze tak zostało i nie zawracałem sobie juz głowy zeby ją kupować.

Andrzej2

  • Gość
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Marzec 2013, 20:47:18 »
s50 - można prosić o jakieś fotki by mieć wyobrażenie jak to wygląda.

miszcz

  • Gość
[Sonata NF] Ramka 2 DIN
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Grudzień 2013, 12:53:53 »
Aktualnie w samochodzie mam taką ramkę:

Jak się okazało nie jest to wymiar 2 DIN tylko jakiś niewiadomo jaki (102x189mm), o ile na wysokość jeszcze byłoby ok, to na szerokość są już za duże szpary.
Zwykłe ramki na 2 DIN są dostępne ale problem w tym, że potrzebuje też te przylegające po bokach części (z przyciskiem świateł awaryjnych i kontrolką pasów pasażera) a ich nigdzie nie można dostać.
Ktoś może wie gdzie można te elementy kupić albo może ktoś już przerabiał podobny problem?


miszcz

  • Gość
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Styczeń 2014, 20:55:39 »
Dzięki za linki.
Szkoda że są takie problemy z dostępnością w kraju i nawet EU.
Znalazłem za to lepsze rozwiązanie, może komuś się przyda:
w taką ramkę idealnie wchodzi ramka z Hyundaia Accenta 2006->10 -  numer Metry: 95-7321.

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Styczeń 2014, 21:32:34 »
No co Ty... u mnie są jeszcze nawiewy...

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?p=47390#47390

miszcz

  • Gość
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Styczeń 2014, 19:17:44 »
Jesteś pewien, że masz radio 2 DIN?
Nie jest trochę szersze?
Dokładnie taka ramka pasuje:

Bez problemu dostępna w kraju.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Styczeń 2014, 19:33:17 »
A co z przyciskiem awaryjnych i "lampką" z prawej strony .

miszcz

  • Gość
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Styczeń 2014, 20:04:34 »
Chyba niedokładnie opisałem.
Tą cienką ramkę z Accenta wstawiamy w środek tej jednoczęściowej z Sonaty z pierwszego posta. Idealnie pasuje i zasłania "dziury" które są po bokach.


Jak ktoś ma standardową ramkę (osobno przycisk awaryjnych, ramkę na radio i "lampkę") to nie potrzebuje takich cudów robić bo wszystko od razu pasuje :)

koral87

  • Gość
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Styczeń 2014, 20:55:57 »
Andrzej2 jak zdjąłeś ramkę na radio 1 din. Ja chce wymienić fabryczne radio 1 din ale wysuwa mi się do połowy. podejrzewam że trzeba najpierw ściągnąć tą ramkę ale jak to zrobić ?? film pokazuje jak zdjąć 2 din

Andrzej2

  • Gość
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Styczeń 2014, 14:22:24 »
Czynności do wyjęcia ramki radia 1 din są niemal identyczne jak w filmie od kosmos2011. Potrzebny śrubokręt krzyżakowy (najlepiej magnetyczny) i niewielka szpachelka. Po odkręceniu wkrętów, które były ukryte za listwą ozdobną, szpachelką z wyczuciem podważaj ramkę - najpierw na wysokości włącznika światełek awaryjnych i kontrolki zapięcia pasów pasażera, potem od góry - ramka wraz z niewielkim schowkiem pod radiem wyskoczy z zatrzasków. Po wypięciu kostek elektrycznych ramka jest zupełnie wolna. Radio natomiast osadzone jest w metalowej kieszeni, które wkrętami przykręcone jest do deski rozdzielczej.
W trakcie wymiany radia 1 din na 2 din okazało się oryginalna ramka po odkręceniu od niej schowka idealnie pasuje również do radia 2 din.

koral87

  • Gość
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Styczeń 2014, 18:37:27 »
dziękuje za informacje. zrobiłem tak jak pisałeś i dało rady :)