Autor Wątek: [Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN  (Przeczytany 16180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

robertto88

  • Gość
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Styczeń 2016, 23:01:02 »
Odgrzeję trochę temat, wie ktoś, gdzie można dostać taką ramkę pod radio 2DIN do modelu z '05? Szukam już kilka ładnych tygodni i zero rezultatów.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Styczeń 2016, 23:32:44 »
Podaj numer vin to napiszę jaki jest numer oryginału i potem może gdzieś w sieci coś się znajdzie.

robertto88

  • Gość
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Styczeń 2016, 15:50:49 »
KMHEU41FP5A070701


robertto88

  • Gość
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Styczeń 2016, 22:10:34 »
Dzięki!

demolek

  • Gość
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Lipiec 2016, 08:10:45 »
Cytat: "kosmos2011"






Nie ma ktoś może na zbyciu takowej 1 din ramki? Mam taki panel ale bez radia i ramki z wielkim otworem :(. A chciałbym zamontować radyjko 1 din.

demolek

  • Gość
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Sierpień 2016, 21:46:35 »
Dodano: 2016-08-02, 21:46
Cytat: "miszcz"
Jesteś pewien, że masz radio 2 DIN?
Nie jest trochę szersze?
Dokładnie taka ramka pasuje:
Obrazek
Bez problemu dostępna w kraju.


Odnośnie tej ramki to powiem/napiszę tak:
ramka fakt pasuje (może nie do końca - nie bardzo "grają" otwory górne - w Sonacie są cofnięte w porównaniu do dolnych o jakieś 1,5 cm i lekko przesunięte  :-( ) ale nikt nie podał wymiarów i tych uwag więc pozwolę sobie na przyszłość podać tu te dane bo zakupiłem i ...  :-( nie zbyt jestem z tej części zadowolony - przeszła swego czasu modyfikacje.
Ramkę tę potrzebowałem do tego kokpitu by zamontować radyjko 2 din no name z Chin:




Dziwny jest ten wymiar wysokości - niby powinno to mieć 100 mm ale ma 98~99 mm



ramki nie wykorzystałem niestety musiałem zniszczyć plastikowe elementy boczne by przykręcić radyjko w kokpicie.

Ogólnie - Chińczyk był z deka za głęboki - przeszkadzał ten metalowy element podpierający oryginalne radio Hyundaia które niestety poprzedni właściciel nie zostawił (jak i elementów bocznych z włącznikiem świateł awaryjnych jak i wskaźnika niezapiętych pasów pasażera :(.
Myślałem nad wsadzeniem jakiejś oryginalnej 2 dinowej maszynki w stylu JVC Kenwood ale one potrzebują otworu montażowego ciut większego niż otwór w oryginalnym panelu który posiadam a nie chce by radio wystawało zbytnio przed panel.

[ Dodano: 2016-08-13, 17:09 ]
Przepraszam że post pod postem ale potrzebowałbym tych białych "zatrzasków/spinek panelu radia. Kurcze powpadały gdzieś w pi... i pozostał tylko jeden który dałem na środku. Nie potrafię znaleźć nawet nazwy tego ważnego a jakże cholesrstwa ;).



A tak przy okazji - ramk aod Accenta pasuje idealnie - swoja wkleiłem na silikon ze względu na to że elementy montażowe podczas montażu wcześniejszego radyjka noname uległy istotnym modyfikacjom.



Zresztą do mojej sonaty z takim zestawieniem kokpitu radiowego zbytnio to nie pasowało. Radio przymocowane na dwu śrubach do plastikowej stopy a ta jedną śrubą do dolnego otworu montażowego. Górny jest ciut głębiej (1~1,5 cm).




Offline Monter

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 54
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Styczeń 2017, 22:01:20 »
Jakie macie radyjka 2din ? z navi ? dedykowane do Soni ? dajcie znać jak i co  bo rozgladam sie z taka stacja do swojej Soni  takze z Aliexspres i Alibaby.

demolek

  • Gość
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Styczeń 2017, 19:25:49 »
Miałem swego czasu 2din noname z Aliexpress i - są ciut za duże wewnątrz ale wchodzą, problemem może być głębokość na którą musi schować się radyjko wewnątrz.
Kłopoty z tego typu radyjkami to - BRAK RDSu (w moim przypadku mimo iż w specyfikacji sprzedaży było że jest takowego nie było. Radio miało słaba czułość sygnał szybko tracił stereo co przy braku funkcji śledzenia stacji w trasie potrafiło doprowadzić do złości :).
Jeśli już to chyba jedyne co w chodzi w grę to sprzęt oparty na Androidzie.

Ja wybrałem starego JVC [post wyżej] i jestem z niego zadowolony. Brakuje mu może obsługi telefonu bluetooth ale ... z drugiej strony telefon działa jako głośnomówiący i kiedy ktoś dzwoni to z tego korzystam - navi także ze srajfona :).

O brakuje mi pilota tylko przy kierownicy - ciekawe jak to rozwiązać dałoby radę.

Offline Monter

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 54
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Styczeń 2017, 18:50:58 »

demolek

  • Gość
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Styczeń 2017, 21:48:10 »
Obawiam się że nie posiada RDS bez jego kilku przydatnych funkcji :(. I cena - na aliexpress są w dużo niższej cenie - z tymi samymi funkcjami i ich brakiem :(. I kwestia gwarancji.

danielak1989

  • Gość
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Marzec 2017, 09:31:51 »
Aliexpres 204 $


Ja sie na to czaje  :)

ktos ma z ali expres radyjko ?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Marzec 2017, 18:08:55 »
Dodaj zdjęcie radyjka zanim link wygaśnie.

Offline Piolo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 64
[Sonata NF] Wymiana radia 1 DIN na 2 DIN
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Maj 2017, 13:22:05 »
Witam kolegów, a czy ktoś może mi powiedzieć jakie było radio montowane do Soni NF? Ja również mam 1 DIN a kombinuję coś innego i tak pomyślałem o oryginalnym. Czy były jakieś 2 DIN oryginalne?