Autor Wątek: [Atos] [Atos] Silnik gaśnie  (Przeczytany 6898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Konopko

  • Gość
[Atos] Silnik gaśnie
« dnia: 08 Luty 2013, 17:36:53 »
Witam

Mam problem z moim Atosikiem, mianowicie lubi sobie gasnąć, gaśnięcia zdarzają się niezależnie czy stoi sobie na luzie czy jedzie. W czasie jazdy wygląda to tak jakbym nagle zaczął hamować silnikiem, wciskam gaz ale nic się nie dzieje nadal zwalniam. Co dziwne kiedy wyłączę zapłon i odpalę ponownie silnik zaczyna pracować - czasami przez chwilę a czasami do momentu aż sam go wyłączę.
Chciałbym nadmienić że kable WN zostały wymienione a świece są w dobrym stanie, samochód pali od kopa.
Może ktoś ma jakieś sugestie co jeszcze należałoby sprawdzić.
I jeszcze pytanie odnośnie interfejsu w Atosie, bo mam dostęp do ELM 327 na BT ale tak naprawdę mimo iż jest podpięty do komputera soft nie wykrywa komunikacji - wszędzie piszą że Atos na OBD2 działa i że ELM powinien go łyknąć, jeśli ktoś wie jakie kroki należy poczynić aby połączyć się z samochodem.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:24:38 przez Brt »

Siergiej

  • Gość
[Atos] Silnik gaśnie
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Luty 2013, 18:20:42 »
Też próbowałem podłączyć - nie działa z Atosem 1999.

Hants

  • Gość
[Atos] Silnik gaśnie
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Luty 2013, 18:29:13 »
Gdy zaczyna przygasać - odkręć korek od wlewu paliwa. Syczy?

Może mansz wydech zatkany?  ;-) (Patrz sąsiedni wątek)

Vanitum

  • Gość
[Atos] Silnik gaśnie
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Luty 2013, 12:06:59 »
Proponuje tez przyjrzeć się filtrom. Mój lubił losowo przygasać jak swego czasu za często na ryby jeździłem i pył z pól pozapychał filtr powietrza. Może być też tak, że rozdzielacz umiera.

Konopko

  • Gość
[Atos] Silnik gaśnie
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Luty 2013, 15:46:11 »
No niestety wydech mam w porządku - może po prostu nie lubi zimy, śmieszne jest to że gaśnie na rozgrzanym silniku, jak jest zimny to wszystko w porządku. Filtr powietrza jest nowy ma ze 3 tygodnie.
Jutro chyba muszę do jakiegoś magika pojechać żeby spojrzał "fachowym" okiem - może to jakaś pierdoła.
Tak na marginesie jeśli by ktoś wiedział jak ten krążownik podłączyć do kompa byłbym wdzięczny.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos] Silnik gaśnie
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Luty 2013, 16:42:16 »
Cytat: "Konopko"
jak ten krążownik podłączyć do kompa byłbym wdzięczny.


Spróbuj poszukać gniazda 12-pin musi byc gdzieś koło "OBD" i zastosować ten patent http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=.

Co do gaśnięcia na ciepłym silniku to sprawdż czujnik CKP http://www.sklep-kia.pl/czujnik-poloz. Jak sprawdzić CKP
 http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2763&highlight=ckp

Konopko

  • Gość
[Atos] Silnik gaśnie
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Marzec 2013, 23:12:49 »
Witam ponownie

Zapomniałem podziękować za rady i za linki - generalnie za owo zachowanie odpowiedzialny był czujnik podciśnienia na kolektorze. Czeka mnie wymiana , się okaże, czy całego czujnika czy tylko wtyczki, jak na razie prowizorka z ... drewnianego klocka i paska do mocowania kabli. Śmieszny patent ale działa - czekam na przypływ gotówki i będziemy wymieniać. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za odzew.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos] Silnik gaśnie
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Marzec 2013, 23:24:24 »
Cytat: "Konopko"
czujnik podciśnienia na kolektorze.


Chodziło o MAP sensor ?

Konopko

  • Gość
[Atos] Silnik gaśnie
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Listopad 2013, 12:15:41 »
Tak o MAP.

Temat do zamknięcia.