Autor Wątek: Accent 1.3 95r ubywa płynu chłodniczego  (Przeczytany 2220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bunias

  • Gość
Accent 1.3 95r ubywa płynu chłodniczego
« dnia: 26 Luty 2009, 20:55:37 »
Witam,
 Mam problem z ubywającym płynem chłodniczym. Dokładnie sprawa wygląda tak:
Raz na jakiś czas(ok 1500-2000 tys km) muszę dolewać płynu do zbiornika wyrównawczego ponieważ poziom spada poniżej minimum.
 Poza tym w momencie gdy w wyrównawczym jest już sucho, w całym układzie chłodzenia poziom płynu jest ok. Wychodzi na to, że płyn 'wybywa' jedynie ze zbiornika wyrównawczego, i właśnie gdy w nim jest już pusto w układzie płyn jest, i nic a nic nie ubywa.
 Ostatnio byłem u mechanika, który uszczelnił wszelkie miejsca z których płyn mógłby wyciekać i nadal to samo. Wycieków nie widać, wyrównawczy szczelny, więc jaka może być tego przyczyna? Uszczelka pod głowicą puszcza?! choć nie wydaje mi się-wymieniana ok. rok temu+remont silnika(pierścienie itd.)

Pozdrawiam serdecznie,
Jakub

Cien

  • Gość
Accent 1.3 95r ubywa płynu chłodniczego
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Luty 2009, 13:08:52 »
Może być uszczelka , nowa nie oznacze że nadal dobra zależy od założenia
Ponadto klika razy miałem przypadki (w innych autach) że chłodnica była leciutko nieszczelna i to co ubyło zaraz wyparowało - ciężko było zlokalizować.

piotr1111

  • Gość
Accent 1.3 95r ubywa płynu chłodniczego
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Luty 2009, 13:37:38 »
Dołączę się do postu bo mi również ubywa płynu chłodniczego... lecz nie w zbiorniczku a w samej chłodnicy, tj. w zbiorniczku jest wszytko ok płyn na maksa a jak odkręci się korek chłodnicy to pustka i musze dolewać z 1/4 co roku/... może nieszczelny korek? /nie wymieniłem bo koszt korka to ok. 85 PLN - dość sporo jak na koreczek.../

Bunias

  • Gość
Accent 1.3 95r ubywa płynu chłodniczego
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Luty 2009, 16:51:57 »
Cytat: "Cien"
Może być uszczelka , nowa nie oznacze że nadal dobra zależy od założenia
Ponadto klika razy miałem przypadki (w innych autach) że chłodnica była leciutko nieszczelna i to co ubyło zaraz wyparowało - ciężko było zlokalizować.


hm myślę jednak, że wszystko jest szczelne, bo jak pisałem-ubywa tylko i wyłącznie ze zbiornika wyrównawczego, w chłodnicy zawsze jest do pełna :/
Co do uszczelki to pewnie będzie to trzeba sprawdzić, choć to już ostateczność, i jeżeli miałoby do tego dojść prędzej wymienię samochód-i tak mam to zaplanowane na ten rok. Poza tym nie zauważam żadnych rzeczy, które mogłyby wskazywać na uszczelkę- poziom oleju ok, nic nie przybywa, z tego co wiem to przy padniętej uszczelce ogrzewanie słabo grzeje, u mnie jest ok. I jeszcze sprawa temperatury silnika: tu też wszystko ok, w zeszłym roku miałem taką samą sytuację z płynem, ale tu była ewidentna wina czujnika temperatury, i nie włączał się wentylator, po czym płyn się 'wygotowywał', ale czujnik już wymieniony, temperatura ok, nic się złego nie dzieje...

Grzesik1

  • Gość
Accent 1.3 95r ubywa płynu chłodniczego
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Luty 2009, 19:40:09 »
Cytat: "Bunias"
hm myślę jednak, że wszystko jest szczelne, bo jak pisałem-ubywa tylko i wyłącznie ze zbiornika wyrównawczego, w chłodnicy zawsze jest do pełna


A powiedz jak wygląda układ chłodzenia w accencie?
Jest chłodnica z korkiem, a z szyjki od chłodnicy idzie wężyk do zbiorniczka?

Jeśli tak to wygląda, to jest to zbiorniczek przelewowy a nie wyrównawczy i to że nie ma w nim cieczy to wg mnie żaden problem (u mnie w lantrze nigdy go nie było).
Jeśli jest korek w chłodnicy to po jego odkręceniu płynu ma byc praktycznie pod korek, jeśli tak jest i nie ubywa to wszystko jest ok.

Cien

  • Gość
Accent 1.3 95r ubywa płynu chłodniczego
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Luty 2009, 00:10:41 »
Cytat: "grzesik1"
...
Jest chłodnica z korkiem, a z szyjki od chłodnicy idzie wężyk do zbiorniczka?

Jeśli tak to wygląda, to jest to zbiorniczek przelewowy a nie wyrównawczy ....


Dokładnie tak.
Zastanawiam się czy przy okazji nie jest to winą zapowietrzenia ...
Bo jak się nagrzeje powietrze powoduje wypychanie przez zbiorniczek płyn, po ostudzeniu opada.
Generalnie jak jest FULL w chłodnicy (pod korek) , i się nie przegrzewa nie przejmował bym się tym ;)

Grzesik1

  • Gość
Accent 1.3 95r ubywa płynu chłodniczego
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Luty 2009, 08:03:17 »
Korek w chłodnicy jest oryginalny?

Cien o czyim aucie rozmawiamy? :D

Bunias

  • Gość
Accent 1.3 95r ubywa płynu chłodniczego
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Luty 2009, 09:52:48 »
Cytat: "grzesik1"
Cytat: "Bunias"
hm myślę jednak, że wszystko jest szczelne, bo jak pisałem-ubywa tylko i wyłącznie ze zbiornika wyrównawczego, w chłodnicy zawsze jest do pełna


A powiedz jak wygląda układ chłodzenia w accencie?
Jest chłodnica z korkiem, a z szyjki od chłodnicy idzie wężyk do zbiorniczka?

Jeśli tak to wygląda, to jest to zbiorniczek przelewowy a nie wyrównawczy i to że nie ma w nim cieczy to wg mnie żaden problem (u mnie w lantrze nigdy go nie było).
Jeśli jest korek w chłodnicy to po jego odkręceniu płynu ma byc praktycznie pod korek, jeśli tak jest i nie ubywa to wszystko jest ok.

Witam!
Jest dokładnie tak jak piszesz- chłodnica z korkiem, poniżej wężyk do zbiorniczka, w zbiorniczku korek do którego wchodzi ten wężyk. Co do tego, że jest to zbiorniczek przelewowy to.....sam kiedyś na to wpadłem-moja wiedza o samochodach jest dość uboga ale tak patrząc na ten układ chłodzenia takie miałem skojarzenie ;) , czyli wychodzi na to, że tak ma być, i jest okej. Bardzo dobrze ;)
Yhym jeszcze jedna sprawa żeby nie zakładać kolejnego tematu- nie wiecie czy dostanę w jakimś sklepie internetowym linki do ręcznego?! bo szukam od jakiegoś czasu i nic...

pozdrawiam,
Jakub

Grzesik1

  • Gość
Accent 1.3 95r ubywa płynu chłodniczego
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Luty 2009, 12:50:45 »
Szukałeś na Forumowej bazie sklepów?

http://forum.hyundaifanklub.pl/index.php?c=28

Bunias

  • Gość
Accent 1.3 95r ubywa płynu chłodniczego
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Luty 2009, 15:59:22 »
tak, i albo jesteś ślepy?! (być może ;) ) albo po prostu nie ma, jedynie w Inter Cars znalazłem, ale produkt niedostępny... no ale nic, myślę, że nie będzie z tym problemu bo za jakiś miesiąc linki przyjadą do mnie ze Szwecji więc ok, poczekam.

Jeszcze jedno pytanie: też odnośnie zakupów- szukam zawiasów do drzwi bo w lewych drzwiach mam wyrobione i mi drzwi stukają :/ , i też nigdzie nie widzę :/ na allegro też nic nie ma, więc może ktoś z użytkowników wie gdzie mogę to dostać?!

Pozdrawiam,
Jakub

piotr1111

  • Gość
Accent 1.3 95r ubywa płynu chłodniczego
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Marzec 2009, 13:37:57 »
Hm... moje autko poszło w niepamięć... Trochę zamieszania wprowadziłem bo ja mam odwrotną sytuacje jak u Bunias’a tzn. u mnie w chłodnicy ubywa płynu a w zbiorniczku jest na fula. Nie chcę w ciemno zmieniać korka /oryginalny/ bo koszt to ok. 85 PLN to ciut dużo jak za takie coś...
Jak sprawdzić szczelność chłodnicy?

Grzesik1

  • Gość
Accent 1.3 95r ubywa płynu chłodniczego
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Marzec 2009, 17:29:45 »
chyba tylko na "oko" jeśli nigdzie nie cieknie to nie cieknie :)

Masz nieoryginalny korek?

Cien

  • Gość
Accent 1.3 95r ubywa płynu chłodniczego
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Marzec 2009, 20:23:38 »
Cytat: "grzesik1"
chyba tylko na "oko" jeśli nigdzie nie cieknie to nie cieknie :)

Masz nieoryginalny korek?

Nie prawda za na oko.
Jedz do warsztatu ktory zajmuje sie chlodnicami, sprawdza wytwarzajac wieksze cisnienie,
Co prawda nie za darmo, ale moga to dokladnie sprawdzic.

piotr1111

  • Gość
Accent 1.3 95r ubywa płynu chłodniczego
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Marzec 2009, 07:20:06 »
Hm... na oko to wszytko w porządku.
Korek oryginalny /nawet chciałem kupić nowy również oryginalny – koszt ok. 85 PLN... stąd moje zastanawianie się bo to parę groszy jest... a czy przyniesie pozytywny efekt?/

Cien

  • Gość
Accent 1.3 95r ubywa płynu chłodniczego
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Marzec 2009, 11:30:09 »
Cytat: "piotr1111"
Hm... na oko to wszytko w porządku.
Korek oryginalny /nawet chciałem kupić nowy również oryginalny – koszt ok. 85 PLN... stąd moje zastanawianie się bo to parę groszy jest... a czy przyniesie pozytywny efekt?/

Nie masz pewności - może znajdź kogoś z Klubu z Twoich okolic i na próbę się zamieńcie ?