Autor Wątek: Accent 1.3 95r ubywa płynu chłodniczego  (Przeczytany 2220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piotr1111

  • Gość
Accent 1.3 95r ubywa płynu chłodniczego
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Marzec 2009, 14:23:31 »
Cytat: "Cien"

Nie masz pewności - może znajdź kogoś z Klubu z Twoich okolic i na próbę się zamieńcie ?

To nie takie proste bo ubywa z 1/4 litra na rok... więc musiałbym chyba jeździć kilka miesięcy by "wyeliminować korek ;-)"... Może są jakieś płyny "doszczelniające" układ chłodzenia? Bo tak normalnie i wizualnie wszystko jest w porządku - nic nie cieknie, nic nie kapie, nic nie paruje... no tylko co pewien czas muszę dolać płynu ;-)

Cien

  • Gość
Accent 1.3 95r ubywa płynu chłodniczego
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Marzec 2009, 14:31:45 »
1/4 litra na rok ??
To czym Ty tu głowę zawracasz :lol:
Ponieważ nie jest to obieg zamknięty (zbiorniczek wyrównawczy przelewowy), to ta minimalna ilość pewnie przez rok po prostu odparuje ;-)

kml

  • Gość
Accent 1.3 95r ubywa płynu chłodniczego
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Marzec 2009, 14:53:48 »
Cytat: "piotr1111"
To nie takie proste bo ubywa z 1/4 litra na rok... więc musiałbym chyba jeździć kilka miesięcy by "wyeliminować korek "... Może są jakieś płyny "doszczelniające" układ chłodzenia? Bo tak normalnie i wizualnie wszystko jest w porządku - nic nie cieknie, nic nie kapie, nic nie paruje... no tylko co pewien czas muszę dolać płynu


A ja wiem o jest :> DELIKATNIE popuszcza pompa płynu przy silniku. Zaciek będzie ledwo widoczny i tak mały, że nie ma żadnych śladów pod samochodem etc. Przerabiałem to ostatnio z innym samochodem - ubytek mikroskopijny i za cholere nie mogłem dojść gdzie i co. Dopiero przy wymianie rorządu i pompy wyszło szydło z worka :)

piotr1111

  • Gość
Accent 1.3 95r ubywa płynu chłodniczego
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Marzec 2009, 20:48:23 »
Dzięki wszystkim... przy następnym przeglądzie będę brał pod uwagę pompę płynu przy silniku... Tylko dziwne, że w zbiorniczku wyrównawczym przelewowym jest płynu na maksa, a w chłodnicy brakuje... zawsze myślałem żeby uważać na "min. - mak." różnorakich zbiorniczków pod maską... co w tym przypadku nie bardzo pasuje...

Cien

  • Gość
Accent 1.3 95r ubywa płynu chłodniczego
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Marzec 2009, 16:00:24 »
Cytat: "piotr1111"
Dzięki wszystkim... przy następnym przeglądzie będę brał pod uwagę pompę płynu przy silniku... Tylko dziwne, że w zbiorniczku wyrównawczym przelewowym jest płynu na maksa, a w chłodnicy brakuje... zawsze myślałem żeby uważać na "min. - mak." różnorakich zbiorniczków pod maską... co w tym przypadku nie bardzo pasuje...

Hmm, to ja bym się zastanowił/sprawdził czy nie jest zapowietrzony układ.

piotr1111

  • Gość
Accent 1.3 95r ubywa płynu chłodniczego
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Marzec 2009, 17:32:51 »
Hm... jak to sprawdzić czy nie jest zapowietrzony... niby płyn wymieniali specjaliści z ASO HYUNDAI’a no ale pomimo że jestem laikiem dużo by o nich pisać... tzn. bywało że naprawa jednego wiązała się z naprawą czegoś innego co spiep.rzyli w trakcie...