Autor Wątek: [ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna  (Przeczytany 34430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fireduck

  • Gość
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« dnia: 30 Styczeń 2013, 14:39:50 »
Witam
Rzucę taki temat może komuś też się taka rzecz przytrafiła.
Mianowicie jak były te mrozy:
Wyjeżdżam z garażu (temperatura w środku około 1-0 stopnia) przejeżdżam 3 km pod przedszkole zostawiam dzieciaki przejeżdżam 500 metrów pod firmę i gaszę. Po około 2-3 godzinach gdzieś chcę jechać naciskam guzik a rozrusznik kręci i kręci jakieś 30 sekund po czym zaczyna łapać aż w końcu odpala. Po zgaszeniu odpala normalnie. Jak postoi całą noc na dworze też odpala normalnie.
Sytuacja powtarza się tylko w tym jednym wypadku.
(podejrzewam jakiś czujnik temperatury) nie wiem na ile to ma wspólnego z odpalaniem ale zauważyłem że po przejechaniu jakiegoś dłuższego dystansu i zgaszeniu samochodu (auto postoi tak z 1 h) po odpaleniu wskaźnik temperatury zewnętrznej pokazuje zawyżoną wartość (na dworze 1 oC a on pokazuje 6-8oC) i dopóki nie ruszę z miejsca temperatura się utrzymuje, jak ruszę zaczyna powoli spadać do właściwej.
Teraz kiedy jest na plusie problem zniknął.
Podkreślam ze byłem w ASO i auto stało u nich tydzień testowali na wszystkie sposoby i  nic nie znaleźli.

mada

  • Gość
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Styczeń 2013, 15:49:07 »
A jaką  kolega ma instalację lpg  ?
Ja swego czasu namordowałem się niemiłosiernie z lpg.
Druga sprawa to ta  że nasze  samochody są za "młode" żeby ktoś chciał zadzierać z hyundaiową gwarancją i się mógł podzielić  podobnymi doświadczeniami?
Myślę że w tym konkretnym przepadku masz zbyt bogatą mieszankę żeby silnik odpalił?
A wskaźnik temperatury pokazuje dobrze , auto zanim się wychłodzi do temp. otoczenia  musi minąć dużo więcej czasu ( u mnie jest tak samo).

fireduck

  • Gość
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Styczeń 2013, 17:23:05 »
Instalację mam BRC P&D. LPG nie ma nic do tego bo i tak zawsze silnik odpala na Benzynie. Na LPG chodzi idealnie. Możliwe że mieszanka jest za bogata ale to wynika z tego że komputer źle ją dobiera bo ma jakieś błędne dane z czujników. Będę jeszcze kombinował może na coś wpadnę.

Tommygun

  • Gość
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Luty 2013, 14:44:51 »
Kiedyś miałem problem z hondą - co postała na większym mrozie, to odpalała raz po 5 minutach, raz po 10-ciu, na ciepło bez problemów zapalała ponownie. Okazało się, że winne było złej jakości paliwo, czasem tankowałem na stacji, gdzie zawsze było ze 20 groszy taniej. Wystarczyło dolać na statoilu lub BP i hondzia zapalała jak należy.
W następne wakacje oglądałem w teleekspresie reportaż o podrabianych paliwach i był przykład prywaciarza, który zapłacił jakąś ogromną karę za chrzczenie paliwa. Materiał filmowy od razu był dla mnie znajomy - to była TA tania stacja, której jak miałem okazję, to nie pomijałem.

Kiedyś przyjechali w mrozy znajomi, taką samą hondą, też to samo, po dłuższym czasie odpaliła, poradziłem zatankować lepsze paliwo i po tej poradzie problem również minął.
Jak masz lpg, to może masz wilgoć w zbiorniku, mało tego paliwa ubywa i jak znam życie, to niewiele go tam masz. Pojeździłbym na benzynie i w mrozy powinno być go w baku więcej, być może to jest właśnie problem. Może jakiś dodatek do usuwania wilgoci by pomógł.
Trochę to się kłóci z tym, że jak postoi długo, to zapala bez problemu ale spróbuj przepalić trochę na benzynie i dotankować.

fireduck

  • Gość
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Luty 2013, 18:26:02 »
Zrobiłem tak na samym początku bo też myślałem że może wilgoć w baku się zebrała ale nie pomogło. Jutro jadę do gazowników po przyczyna chyba leży po stronie gazu. Prawdopodobnie przepuszcza reduktor i po zgaszeniu samochodu dostaje się trochę gazu do kolektora i dlatego nie chce zapalać. Ostatni tydzień jeżdżę tylko benzynie i problem zniknął. Dam znać jak coś wymyślą.

[ Dodano: 2013-02-15, 10:39 ]
Z gazem wszystko ok. Prawdopodobnie wyczaiłem w czym problem.
Wyciągnąłem czujnik ciśnienia i temperatury w kolektorze patrze a on cały w oleju od lubry. Akurat tak jest umiejscowiony przy samej przepustnicy że olej leci prosto na niego. Wymyłem w benzynie ekstrakcyjnej i na razie jest ok ale po podpięciu do testera nie podoba mi się jeszcze jedna rzecz a mianowicie temperatura powietrza zasysanego czasami skacze tzn na zimnym pokazuje załóżmy 10oC i na sekundę wskakuje 45 oC i to może być wina że nie chce czasami zapalać. Chciałęm kupić czujnik ale kosztuje "400 zł" :( zamówiłem na allegro jakąś używkę za 80 zł i zobaczymy.

Pilot9314

  • Gość
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Styczeń 2014, 18:05:45 »
Witam kolego i jak rozwiązałeś ten problem u siebie ;) ? U mnie dzieje się to samo tyle że dodatkowo włączył się CHECK ENGINE. Nie wyjmowałem jeszcze tych czujników ale chyba się za to zabiorę ;)

Nie ma reguły auto po prostu raz na jakiś czas nie odpala normalnie tylko wchodzi na obroty jak ślimak po czym działa normalnie

mccrash

  • Gość
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Styczeń 2014, 15:08:18 »
Miewam problemy z odpalaniem od blisko dwóch lat. Nie posiadam instalacji LPG, tankuję go na tych samych stacjach, raczej "porządniejszych".

Zapłon po prostu nie zaskakuje i tak dzieje się zazwyczaj przy pierwszej i drugiej próbie, przy trzeciej łapie, ale bardzo niskie obroty - czasem wręcz mam wrażenie że zgaśnie i trzeba go dogazować. Po wyłączeniu silnika - odpala bez problemu.

Wspólnym mianownikiem wszystkich (a na pewno prawie wszystkich) sytuacji jest  duża wilgotność powietrza lub/i niska temperatura. Nasila się to na jesień, ale latem też się zdarzało w deszczowy/burzowy dzień. Wygląda to mniej więcej tak:



ASO rozkłada ręce, komputer nie rejestruje żadnych błędów. A problem nie pojawił się podczas wizyty w ASO więc twierdzą że nie są w stanie zdiagnozować...

automaniak30

  • Gość
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Marzec 2014, 18:30:43 »
Mam także podobny problem zglosze to w ASO 2.0l benzyna wersja styll

mada

  • Gość
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Marzec 2014, 19:35:40 »
Zanieczyszczone wtryskiwacze (paliwo albo lepiej powiedzieć "żur" )!!!!!

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Marzec 2014, 13:54:47 »
Myślę że objawy mogą być dwa: albo zbyt bogata mieszanka poliwowo powietrzna, (spowodowana dużym wtryskiem paliwa), albo zbyt uboga (nie wszystkie wtryskiwacze podają równo paliwo). Należy w takiej sytuacji zaobserwować co wydobywa się z rury wydechowej: czy zbyt duże ilości dymu przesycone zapachem paliwa, lub barwa spalin czarno ciemna-ewentualnie ciemno- niebieska. Jeśli ten objaw nie występuje to przeciwieństwem jest brak jakiegokolwiek zadymienia i nieznaczny zapach typowy dla spalin, bardzo minimalny) czyli brak odpowiedniej ilości paliwa wtryskiwanej do cylindrów.

Należy zwrócić uwagę że częściowo obserwację zaburza katalizator, ale przy odrobinie cierpliwości da się to zauważyć.

mada

  • Gość
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Marzec 2014, 15:11:19 »
Kolega się myli .
Miałem podobny problem i te same objawy (silnik pracował tak jakby na 2 lub 3 cylindrach wyświetlał się CHECK ENGINE  , zapalała się lampka  ładowania na niskich obrotach)?!
Serwis podpioł auto do kom. diagnostycznego i pokazało uszkodzony czujnik ciśnienia pow. dolotowego?!
Po wymianie to samo?!?!?
I co to było???
Zapaskudzone wtryskiwacze ale to sam do tego doszedłem.
Wlałem do zbiornika STP do czyszczenia wtrysków , pomęczyłem się trochę żeby wypalić zbiornik i jak ręką odjął.
Warto tą drogę najpierw spróbować a serwis w ostateczności.

valandil1

  • Gość
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Sierpień 2014, 13:57:14 »
Witam. Czy kontrolka CE zapalała się Koledze na chwilę, czy też paliła się stale?

Potwierdzam, też tak miałem, płyn do czyszczenia wtryskiwaczy załatwił sprawę, zanim pojechałem do serwisu na umówioną wizytę.

Offline olo1300

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Grudzień 2015, 13:06:37 »
Witam, czy udało się komuś uporać z problemem? U mnie sytuacja jest podobna z tym, że nie zapala  się Check . Po dłuższym postoju silnik odpala od razu , ale przez chwilę łapie bardzo niskie obroty, kuleje. Po dodaniu gazu wszystko wraca do normy. Potem wszystko jest ok, zbiera się ładnie, silnik pracuje równo. Wymieniłem świece, dolałem ulepszacza/uszlachetniania do benzyny i nic nie pomaga. Bardzo proszę o podpowiedzi

[ Dodano: 2016-01-12, 10:20 ]
Od kilku dni zauważyłem ,że tak jak u kolegi mcrush , problem występuje podczas wilgotnych dni ( pod deszczu , gwałtownym ociepleniu i parowaniu gruntu). Wlewałem uszlachetniacz , środek do czyszczenia wtrysków i nic , problem ciągle występuje ( podczas mrozów lub ciepłych dni bez opadów jest ok). Dodam ,że problem występuje jedynie gdy samochód stoi kilka godzin , podczas jazdy uruchamianie odbywa się wzorowo. Ponownie proszę o jakieś rady

babajaros

  • Gość
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Styczeń 2017, 14:22:28 »
Witam ,
mam podobny problem ze swoim IX35. Co jakiś czas jest problem z odpaleniem , rozrusznik kręci , a odpala po 2-3 sekundach gdy dodam mocno gazu. Żadnych błędów w silniku.
Proszę o ewentualną pomoc

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Styczeń 2017, 19:11:37 »
Cytat: "beam_beer"
Cytat: "babajaros"
. Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.


Zacząłbym od wymiany filtra paliwa. Zrobiłeś to?


Cytat: "belgrano"
A jaki przebieg? Bo może faktycznie filtr paliwa. Jeśli to się dzieje w mrozy to woda w baku. Wlej jakiś środek zimowy.


Filtr, a nawet dwa filtry w zbiorniku paliwa.