Autor Wątek: [ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna  (Przeczytany 34431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: [ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Lipiec 2023, 07:41:54 »
Sprawdz luzy zaworowe i sprezanie na tlokach.

Offline Ramzes

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: [ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Lipiec 2023, 19:24:14 »
Luzy zaworowe były sprawdzane zaraz po zakupie, na wszelki wypadek z uwagi na LPG i były ok, natomiast odpalanie od momentu zakupu bez zmian..

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: [ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Lipiec 2023, 16:55:13 »
Byly przypadki prsepuszczajacych wtryskow gazowych. Mieszanka paliwa i gazu powodowala to ze auto slabo paliło, moze w tym kierunku trzeba szukac przyczyn.

piejar

  • Gość
Odp: [ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #48 dnia: 17 Lipiec 2023, 08:14:39 »
Może niż było ale w nawiązaniu do powyższego; zakręć całkowicie gaz i pojeździj to jest sposób na eliminacje elementów przepuszczających gaz

Offline Ramzes

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: [ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #49 dnia: 17 Lipiec 2023, 11:58:36 »
Siemka,
Gaz tak jak pisałem w pierwszym poście, odpada - butla odpięta, gaz  z przewodów wypalony i nadal to samo było..
Obstawiam czujnik położenia wału ale pewności niestety też niemam

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: [ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Lipiec 2023, 19:49:43 »
To jeszcze zresetowalnym ustawienia map sensor.

Offline Ramzes

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: [ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Lipiec 2023, 22:41:15 »
Podmieniłem czujnik położenia wału na inny (w sumie tani zamiennik nty) I samo odpalanie w porządku. Na wolnych obrotach ŕowno pracował, natomiast na biegu często gasł a jak gaz wcisnęłam w podłogę to dławił się. Oczywiście zero błędów.  Wróciłem do starego czujnika i znów z odpalaniem różnie a jazda ok

Offline marcin2105

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: [ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Sierpień 2023, 18:28:38 »
Ja miałem podobnie tylko w fordzie. Okazało się że wariował czujnik położenia wałka rozrządu. Po wymianie palił za każdym razem

Offline marcin2105

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: [ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #53 dnia: 25 Sierpień 2023, 18:30:25 »
Podmieniłem czujnik położenia wału na inny (w sumie tani zamiennik nty) I samo odpalanie w porządku. Na wolnych obrotach ŕowno pracował, natomiast na biegu często gasł a jak gaz wcisnęłam w podłogę to dławił się. Oczywiście zero błędów.  Wróciłem do starego czujnika i znów z odpalaniem różnie a jazda ok
Wymień na oryginał skoro po wymianie jakąś różnica byłato chyba coś jest na rzeczy

Offline Ramzes

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: [ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #54 dnia: 03 Wrzesień 2023, 16:15:39 »
Witam :) troche mnie nie było tu.. praca, urlop..
Z autkiem sytuacja wygląda tak: czujnik położenia wału odpada - tani zamiennik na początku pracował dobrze. Po kilku dniach był problem podczas jazdy, mocniejszy gaz powodował gaśnięcie silnika.jako że stary oryginalny nie sprawiał takich problemów to winny był ewidentnie zamiennik. Nowy oryginał kosztował ponad 800zł i na zamówienie (innego nie znalazłem) a to dla mnie dość duży koszt "w ciemno" więc kupiłem zamiennik Valeo. I wróciłem do punktu wyjścia. Odpalanie tak jak przy starym niestety. Elektryk sprawdził rozrusznik, wymiana tulei itd. Troche przypalony ale to wina jednak zabawy z odpalaniem. Pokusiłem się o "podpompowanie" paliwa na zapłonie i od jakiegoś czasu sporadycznie odpala dłużej niż kilka sekund więc moje podejrzenia padają na układ paliwowy. Myślę że wtryskiwacze. Ale i tak od zakupu dolewam płyn do czyszczenia wtrysków. Póki co testuje jeszcze ten sposób

Offline Samoth1980

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: [ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #55 dnia: 27 Luty 2024, 15:35:27 »
No i ja mam ten problem z odpalaniem... kręci dłużej ,zegary są na ciemno przy odpaleniu i nie działa obrotomierz... ,wiec zacznę najpierw od czyszczenia wtrysków i przepustnicy oczywiście środkami liqui moly
Ktoś poradził sobie  tym tematem? Bo widzę dużo było podobnych wątków w poście

Pozdrawiam

Offline Samoth1980

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: [ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #56 dnia: 11 Marzec 2024, 08:18:35 »
Witam... problem rozwiązany... problem przy długim kreceniu i nie odpalaniem jak i gaśnieciem w 2.0gdi jest paliwo!!! Tankowałem w orlenie i był problem,następny zbiornik w Moya  i częściej problemy (wyjezdzalem paliwo donpolowy rezerwy) ... a po zatankowaniu na Shell problem znikł bezpowrotnie.
Trochę grzebałem w temacie i problemy z słabą jakością paliwem różnie mają samochody z pezposrednim wtryskiem...