Autor Wątek: [Getz] [Getz] Zamek w tylnej klapie  (Przeczytany 24832 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marrgoss

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 102
[Getz] Zamek w tylnej klapie
« dnia: 31 Grudzień 2012, 13:41:05 »
Witam
W moim Getzie centralny zamek nie zamyka tylnej klapy i trzeba to robić kluczykiem.
W związku z tym mam 2 pytania:
1) Czy istnieje taka możliwość że nie zamontowano siłownika w tylnej klapie?
2) Czy też coś po prostu się zepsuło i dlatego nie zamyka z pilota zamka z tyłu?
Nie bardzo mogę rozkręcić i sprawdzić tą klapę bo pogoda nie sprzyja stąd moje pytanie.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 18:48:39 przez Brt »

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Getz] Zamek w tylnej klapie
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Grudzień 2012, 13:59:54 »
U mnie pilot zamyka wszystkie drzwi i klapę i zawsze tak było. Żeby mieć pewnośc co do siłownika i tak musisz to sprawdzić sam. Wystarczy stanąć pod jakimś dachem ( stacja benzynowa, parking hipermarketu ) i zdjąć plastykową osłonę na klapie. Cztery śrubki i dwa kołki i wszystko widać. To na początek.

Gal

  • Gość
[Getz] Zamek w tylnej klapie
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Grudzień 2012, 17:50:26 »
U mnie także pilot zamyka wszystkie drzwi, bagażnik też. Tak samo jak wewnętrzna blokada zamków. Chociaż w moim Gacku trzeba z drzwiami bagażnika obchodzić się mniej delikatnie niż z pozostałymi, żeby się zamknęły.

klodek

  • Gość
Re: [Getz] Zamek w tylnej klapie
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Styczeń 2013, 09:52:21 »
Cytat: "marrgoss"

....W związku z tym mam 2 pytania:
1) Czy istnieje taka możliwość że nie zamontowano siłownika w tylnej klapie?
2) Czy też coś po prostu się zepsuło i dlatego nie zamyka z pilota zamka z tyłu?

odp.
1)możliwe ze nie ma siłownika w tylnej klapie (były fabryczne sztuki bez siłownika)
2)możliwe ze padł siłownik tylnej klapy (jak go masz, to wymiana na nowy max 20min)
Zdemontuj plastik tylnej klapy, będziesz miał idealny dostęp i wtedy stwierdzisz co jest grane.
Siłownik można kupić w ASO (na sztuki za około 20zł-30zł)
Siłownik z wiązką elektryczną może być droższy.

Offline marrgoss

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 102
Re: [Getz] Zamek w tylnej klapie
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Styczeń 2013, 05:38:49 »
Cytat: "klodek"

odp.
1)możliwe ze nie ma siłownika w tylnej klapie (były fabryczne sztuki bez siłownika)
2)możliwe ze padł siłownik tylnej klapy (jak go masz, to wymiana na nowy max 20min)
Zdemontuj plastik tylnej klapy, będziesz miał idealny dostęp i wtedy stwierdzisz co jest grane.
Siłownik można kupić w ASO (na sztuki za około 20zł-30zł)
Siłownik z wiązką elektryczną może być droższy.


Obadam u siebie sprawę w sobotę jak będzie jasno.
1. Czy w przypadku braku siłownika zamontowanie go na tylny zamek jest możliwe, i jeśli tak to jak bardzo jest to skomplikowane?
2. A czy w przypadku padniętego siłownika, centralny nie zachowuje się nienormalnie - np. samoczynnie otwiera czy zamyka albo nie reaguje na wciskane guziki w pilocie?
Generalnie centralny chodzi dobrze ale ma opóźnioną reakcję na wciskane guzki. Jeżdżę też Fordem Focusem i tam po wciśnięciu guzika na pilocie reakcja jest natychmiastowa. Getz "zastanawia się" z 1-2 sek zanim zareaguje. Może to po prostu taka uroda Getza. A może u was jest inaczej?

popej

  • Gość
[Getz] Zamek w tylnej klapie
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Styczeń 2013, 11:35:49 »
Jest możliwe, a skomplikowane bardzo nie jest, dostajesz w zestawie wszystkie potrzebne akcesoria do montażu. Kiedy siłownik jest padnięty, najczęściej po prostu nie działa on jako jedyny. Co do reakcji pilota to każda centralka jest inna  :-D U mnie również pilot raz otworzy od razu, a raz nie, może to również kwestia baterii, ale podejrzewam, że taki juz urok  :mrgreen:

klodek

  • Gość
[Getz] Zamek w tylnej klapie
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Styczeń 2013, 13:45:40 »
marrgoss:

Jeśli znasz się na elektryce samochodowej, to montaż i podłączenie nie będzie stanowiło żadnego problemu (jeśli kupisz oryginalny siłownik to są w tylnej klapie jak i drzwiach idealnie spasowane otwory montażowe)

Jeśli nie bardzo, to trzeba poszukać jakiegoś niedrogiego, najlepiej znajomego mechanika, który za parę grozy Ci to podłączy.
Nie pamiętam jak było u mnie ale chyba było 5 przewodów w różnych kolorach.

Reakcja centralnego z pilota u mnie zależy od odległości od pojazdu i strony z której stoję.

Offline marrgoss

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 102
[Getz] Zamek w tylnej klapie
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Styczeń 2013, 14:06:15 »
Generalnie Getzem jeździ żona i od momentu kiedy jej go kupiłem (parę miesięcy temu) ciągle mi truje głowę, że musi kluczykiem otwierać bagażnik ;) (przyzwyczaiła się do mojego Forda Focusa, w którym na pilocie jest oddzielny guzik do bagażnika)
Przy samochodach lubię się grzebać, jakąś elementarną wiedzę o elektryce mam i lubię wyzwania ;)
Jutro będę miał szansę pogrzebać się i posprawdzać czy padnięty jest siłownik czy też nie ma go wcale.

popej

  • Gość
[Getz] Zamek w tylnej klapie
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Styczeń 2013, 14:54:09 »
Osobiście wydaje mi się, że skoro masz centralny w drzwiach to i raczej w bagażniku. Więc obstawiam na awarię siłownika w klapie, a to wymiana to 10 minut.

Offline marrgoss

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 102
[Getz] Zamek w tylnej klapie
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Styczeń 2013, 15:13:20 »
Cytat: "popej"
Osobiście wydaje mi się, że skoro masz centralny w drzwiach to i raczej w bagażniku. Więc obstawiam na awarię siłownika w klapie, a to wymiana to 10 minut.

Mam taką nadzieję Trochę mnie zniechęca kombinowanie z podłączeniem kabelków jeśli by nie było centralnego w klapie.
Jak zepsuty to odkręcić stary, wstawić nowy - prosta i szybka robota.

[ Dodano: 2013-01-05, 12:19 ]
Niestety nie ma siłownika.
Na ryglu obok druta prowadzącego do zamka klapy jest wolny otwór i pewnie jest on na siłownik.
Jeśli zdecyduję się na wstawienie siłownika to gdzie trzeba poprowadzić i podłączyć wiązkę?
Nie widziałem nigdzie wolnego gniazdka czy czegoś gdzie można podpiąć siłownik. Trzeba ciągnąć przewody gdzieś w okolice tylnych drzwi pasażera czy może da się to zrobić prościej?

Offline marekityle

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
[Getz] Zamek w tylnej klapie
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Styczeń 2013, 14:37:15 »
Cytat: "marrgoss"
Trzeba ciągnąć przewody gdzieś w okolice tylnych drzwi pasażera
to najprostsza opcja.
Ja dokładając siłownik do tylnej klapy założyłem zwykłego mastera (taki jak do drzwi) na 5 przewodów, wszystkie poprowadziłem do centralki + tego rozwiązania to kluczykiem w klapie otwieram i zamykam całe auto, rezygnując z tego wystarczy w okolice tylnych dzwi poprowadzić 2 przewody.

Offline marrgoss

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 102
[Getz] Zamek w tylnej klapie
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Styczeń 2013, 13:16:41 »
a gdzie w getzie jest centralka?

Offline marekityle

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
[Getz] Zamek w tylnej klapie
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Styczeń 2013, 19:47:14 »
Moja nie jest fabryczna, schowana pod tapicerką w okolicy bezpieczników ale fabryczna może być w innym miejscu.

Offline marrgoss

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 102
[Getz] Zamek w tylnej klapie
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Styczeń 2013, 15:28:17 »
zastanawiam się czy jak wstawię siłownik (to coś takiego jak na fotce?)  i poprowadzę kable do zamka drzwi pasażera to czy nie będzie jakiegoś problemu i centralny nie zeświruje?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Getz] Zamek w tylnej klapie
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Styczeń 2013, 18:07:42 »
Cytat: "marrgoss"
zastanawiam się czy jak wstawię siłownik (to chyba coś takiego?: http://allegro.pl/silownik-centralnego-klapy-hyundai-getz-02-05r-i2866522508.html )  i poprowadzę kable do zamka drzwi pasażera to czy nie będzie jakiegoś problemu i centralny nie zeświruje?


http://doc.hyundai-autoclub.ru/getz/Prosze pobrać czwarty plik od dołu będzie po rozpakowaniu SD-schemat instalacji, CL- rozmieszczenie elementów instalacji ( fotografie trzeba sporo powiększyć będą bardziej czytelne), CL-rozpiska pinów w kostkach (trzeba zwrócić uwagę na kostki żeńskie i męskie).
W SD wchodzimy w SD-813-3 w lewym dolnym rogu aktywator od bagażnika( foto 87 w CL strona CL-15) kostka R18 pin 2 i 3 ( rozpiska pinów w SD strona SD-813-4 ) wchodzi w to z aukcji  http://www.fotosik.pl/pokaz_obr.Do kostki R18 trzeba podać sygnał z kostki RR21( foto 87 ) pin 6 przewód zielony i 4 przewód czerwono-pomarańczowy oba przekrój 0,85 mm2 ( tu trzeba sprawdzić czy te piny są w tej kostce podłączone) rozpiska pinów w kostce RR21 w CC strona CC-3.